Jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem?

Magiczny świąteczny okres bożonarodzeniowy, to idealna okazja, żeby spędzić z dziećmi więcej czasu. Cenne wspólne chwile można poświęcić na rozmowy, oglądanie świątecznych filmów lub czytanie książek, w których akcja dzieje się właśnie w okolicach Bożego Narodzenia. Jednym z ciekawszych pomysłów na kreatywną zabawę są dekoracje świąteczne do zrobienia z dzieckiem. Podczas tworzenia ozdób choinkowych możecie cieszyć się rozmową, a twoja pociecha rozwija swoją wyobraźnię i manualne zdolności. Przy wieszaniu własnoręcznie zrobionych łańcuchów oraz choinek, będziecie czuć dumę oraz radość, a twoje dziecko będzie mieć swój wkład w ozdabianie domu przed świętami. 

Zastanawiasz się, jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą propozycji na dekoracje bożonarodzeniowe z dzieckiem, mogą być dla ciebie inspiracją do stworzenia ozdób DIY. 

Dekoracje świąteczne z dzieckiem

Papierowe łańcuchy

Na pewno pamiętasz z dzieciństwa robienie kolorowych papierowych łańcuchów. Jest to prosty sposób na ozdobienie choinki, który łatwo pomogą przygotować młodsze dzieci. Kolorowe kartki papieru potnij na paski, następnie sklej końcówki jednego kawałka ze sobą. Przez tak utworzone kółko przełóż następny pasek i powtórz całą czynność. 

Bombki z naturalnymi elementami

Kolejny pomysł na dekoracje Bożonarodzeniowe z dzieckiem. W sklepie kup przezroczyste bombki oraz kolorową tasiemkę. Wybierz się ze swoim dzieckiem na spacer i nazbierajcie zielonych gałązek choinek. Do bańki włóżcie kawałki gałązek. Później możecie powiesić ją na ozdobnej wstążce. Tak przygotowane bombki są prostym sposobem na dekoracje bożonarodzeniowe z dzieckiem, jeśli nie przepadasz za pracami plastycznymi. 

Pachnące cytrusy

Przygotuj dla swojego dziecka owoce cytrusowe, soczyste pomarańcze lub żółciutkie cytryny. Następnie pokrójcie je w plasterki i włóżcie do rozgrzanego piekarnika, aby ładnie wyschły. Pamiętaj o przekręcaniu plasterków, aby równomiernie się wysuszyły i nie poskręcały. Na koniec przeciągnijcie przez owoce nitkę lub ozdobną tasiemkę i gotowe, możecie wieszać ozdoby na choince!

Styropianowe bombki

W sklepie papierniczym dostaniesz różne rodzaje styropianowych bombek lub dzwonków, które twoje dziecko może samodzielnie ozdobić. Przygotuj dobry klej, a do tego kolorowe tasiemki, koraliki, bibułę oraz brokat i pozwól dziecku wykazać się kreatywnością. Niech stworzy dekorację, w którą włoży serce oraz wyobraźnię. 

Inne pomysły na dekoracje świąteczne do zrobienia z dzieckiem

Łańcuch z bibuły

Dwie bibuły w różnych kolorach potnij na długie paski. Sklej razem po jednym końcu z powstałych elementów, a następnie przeplataj je ze sobą. W ten sposób powstanie barwny, delikatny łańcuch, który twoje dziecko łatwo wykona samodzielnie. 

Naturalne zawieszki z szyszek

Jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem? Aby przygotować zawieszki, wybierzcie się na wspólny spacer i poszukajcie szyszek. W sklepie papierniczym wybierzcie srebrny lub kolorowy spray, a także ozdobne kokardki i dobry klej. Szyszkę spryskajcie sprayem i poczekajcie, aż wyschnie. Następnie na spodzie przyklejcie kokardkę i wstążkę, na której powiesicie dekorację. 

Zawieszki z puzzli

Twoje dziecko lubi układać puzzle? Świetnie się składa, bo one również mogą być ozdobą na choinkę. Wybierzcie wzory świąteczne, np. w kształcie okrągłej bombki lub uśmiechniętego renifera. W sklepie kupcie specjalny klej do puzzli oraz tasiemkę. Niech twoja pociecha przyjemnie spędzi czas podczas układania puzzli, które następnie pomóż skleić. Kiedy wszystkie elementy wyschną, przełóż wstążkę przez przygotowaną dziurkę i powieście dekorację na choince lub na oknie. 

Styropianowe choinki

Zaopatrzcie się w styropianowe stożki, bibułę, kolorowe wstążeczki oraz materiałowe, puchate kuleczki. Zieloną bibułę przetnijcie na paski, a jeden brzeg natnijcie na wzór odstających igiełek. Tak przygotowane paski przyklejcie na stożku i macie gotową choinkę. Teraz, podobnie jak jej duży pierwowzór, należy ją udekorować wstążeczkami i kuleczkami. Ozdobę można postawić na świątecznym stole lub na parapecie okiennym. 

Mamy nadzieję, że tworząc dekoracje świąteczne z dzieckiem poczujecie magię Bożego Narodzenie i miło spędzicie wspólny czas. Pamiętaj, że ozdoby świąteczne DIY dla dzieci są świetną okazją do rozwinięcia zdolności manualnych, a także przygotowania dekoracji prosto z serca. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz