Jakie zabawy animacyjne zorganizować dla dzieci na urodziny?

60

W zasadzie każda pora roku rządzi się swoimi prawami i niejako dyktuje i narzuca nam - Rodzicom, opiekunom, nauczycielom pewne możliwości zabaw z dziećmi. Jesień, a zwłaszcza zima spychają nas do narożnika - większość czasu bowiem spędzamy z dziećmi w domu i dopiero tutaj musimy wykazać się nie lada kreatywnością by przeżyć do wieczora i by rodzeństwo bez znaczących obrażeń na ciele legło o stosownej porze w swych łóżeczkach. Wiosna i lato - to czas, na który wszyscy (a zwłaszcza posiadacze dzieci, czekamy z utęsknieniem, który najchętniej uczynilibyśmy jak z gumy. Pora letnia motywuje wszystkich do działania, napędza i sprawia, że chcemy "ładować" akumulatory do pełna. Wiosną i latem łatwiej zorganizować dzieciom czas, łatwiej zaplanować jakąś imprezę, choćby urodzinową.

A co w przypadku, kiedy dziecko obchodzi swoje święto późną jesienią lub zimą, a czasy, w których przyszło nam żyć nie sprzyjają masowym spotkaniom?

Pozostaje nam zorganizowanie urodzin w domu - a to potrafi spędzić sen z powiek nie jednemu rodzicowi. Oprócz smacznego menu, musimy zapewnić też dzieciom zabawę i rozrywkę, do czego najlepiej przydałby się animator. Jeśli jednak nie mamy animatora, sami musimy się nim stać, a sprostać oczekiwaniom dzieci naprawdę nie jest łatwo...

Zabawy animacyjne na przyjęcie urodzinowe dziecka

Zorganizowanie ciekawych zabaw animacyjnych dla maluchów wcale jednak nie musi być ani czasochłonne, ani też kosztowne. Ale żeby sprawić im satysfakcję, a jednocześnie rozbudzić ciekawość, pobudzić wyobraźnię i kreatywność, proponujemy skorzystać z naszych podpowiedzi rozwiązań na taką okoliczność.

Kreatywna chusta animacyjna do malowania

Chusta animacyjna sprawdzi się podczas imprezy urodzinowej wręcz doskonale! Posiada tę niezwykłą zaletę, że może być używana zarówno latem - na podwórku, w ogrodzie, jak i podczas jesienno-zimowych party-urodzin! Popatrzcie tylko sami, czy nie pobawilibyście się taką chustą?

Chusta pozwala uczestnikom zabawy na rozwój kreatywności, sprawności motoryki małej i dostarcza mnóstwo wspaniałej zabawy. Została wykonana z najlepszej jakościowo tkaniny, jest lekka i transparentna. Można wymalować na niej dowolne wzory za pomocą dołączonych do zestawu pisaków. Chusta nie jest jednak jednorazowego użytku, co stanowi o jej uniwersalności.

Po zakończonej zabawie po prostu pierzmy ją w pralce i jest już gotowa do użytku! To jest naprawdę super rozwiązanie i jeśli pomyśleć w ten sposób, to cena chusty jest niezwykle atrakcyjna. Chusta do malowania posiada także uchwyty, dzięki czemu staje się także chustą animacyjną i może być wykorzystywana do zabaw w większej grupie. Czy to lato, czy zima, chustę możemy śmiało zaproponować dzieciakom do zabawy podczas przyjęcia urodzinowego. Będzie cieszyć młodsze ale i starsze dzieci i zapewni kilka godzin fajnej i kreatywnej zabawy.

Gigantyczna piłka animacyjna

Kolejna nasza propozycja do wykorzystania podczas zabaw urodzinowych, to mega piłka animacyjna o średnicy 0,85 m. Co prawda nie poszalejemy z nią w dziecięcym pokoju, ale na podwórku, placu zabaw, przed domem stanie się absolutnym hitem!

Piłka jest solidnych rozmiarów ale co ciekawe - w środku wypełniona jest wymienialnym balonem. Nawet jeśli pęknie podczas intensywnej zabawy, tak naprawdę nie zepsuje się bo balon można wymienić. Jej zewnętrzna powierzchnia wykonana jest z kolorowego materiału, co stanowi dużą ochronę dla balona. Zestaw zawiera klips, którym zamyka się balon, ale po skończonej zabawie z balona spuszczamy powietrze i... chowamy go do szuflady do momentu, aż dzieci zachcą pobawić się nim kolejnym razem.

Przy użyciu tej mega wielkiej, a jednocześnie lekutkiej jak piórko piłki, można wymyślać wiele fajnych i kreatywnych zabaw, a przede wszystkim jest dużą szansa, że oderwiemy dzieci od gier, tabletów, krzywienia kręgosłupów i niszczenia oczu przy monitorze.

Zabawa na podłodze - kalambury i kolorowe poduszki

Pomyślicie może, że wszystko fajnie ale co w sytuacji, kiedy urodziny pociechy wypadają w zimę lub ponurą i wilgotną jesień, kiedy nie mamy do dyspozycji ogrodu czy podwórka, a w zamian niewielki pokój, w którym też musimy zorganizować imprezę? Piłki balonowej XXL tam nie zmieścimy... Młodszym dzieciom do gustu z pewnością przypadną zabawy na podłodze. Aby je uatrakcyjnić zaproponujmy dzieciom fajne, kolorowe siedziska-poduszki. Czy takie by się im spodobały?

Nasze poduszki-emocje mają szerokie zastosowanie w zabawie oraz pracy terapeutycznej. Wykorzystywane są podczas zajęć z dziećmi, które słabo umieją sygnalizować własne potrzeby i emocje. Stanowią także świetne rozwiązanie podczas gier i zabaw zespołowych i animacyjnych. Pomyślicie może do czego można wykorzystać je podczas okolicznościowego przyjęcia. Otóż na podłodze rozgrywają się często najlepsze zabawy, a do jednej z najlepszych zabaw świata należą choćby... kalambury. O - takie na przykład. 

Czyż nie mielibyście ochoty posiedzieć na podłodze i zagrać w tę fascynującą grę? A co tu dopiero mówić o dzieciach!

Kalambury świetnie jednoczą i zbliżą ludzi, powodując jednoczesne przełamywanie w nich nieśmiałości. Uczestnicy gry za pomocą gestów lub rysunków przedstawiają wylosowane wcześniej hasło. Kalambury ćwiczą refleks, umiejętność kojarzenia, a także pozwalają na przekraczanie własnych barier, co niezwykle ważne także u dzieci.

Poduszki - siedziska emocje z eko skóry

A! Jeszcze może nie zostało dopowiedziane na temat poduszek emocji! Posiadamy w ofercie sklepu ich dwa rodzaje: poduszki z eko skóry oraz pokryte materiałem, który można jednak - tak jak zwykły pokrowiec - zdjąć i uprać. Siedziska występują w świetnych, wyrazistych kolorach, są leciutkie, dzięki czemu można wykorzystywać je także jako dyski do rzucania.

Portret na tablicy dwustronnej

Ciekawym pomysłem spędzania czasu podczas przyjęcia urodzinowego będzie także rysowanie portretów. Jeden z uczestników imprezy na dużym kartonie bądź tablicy dwustronnej - sztaludze, rysuje portret kolegi. Ciekawe kto pierwszy odgadnie podobiznę? Najlepiej rysuje się na wygodnej sztaludze z podpórką, z której łatwo w razie czego zedrzeć kartkę i rysować od nowa.

Proponujemy Wam taką oto sztalugę, na której rysuje się zarówno markerem, jak i kredą. Jest ona bowiem dwustronna.

Sztaluga posiada fajny i wygodny uchwyt, na którym mocuje się papier do rysowania. Do magnetycznej powłoki można przyczepiać także literki, tworząc podpisy do obrazków. Ciekawa i kreatywna zabawa, która uatrakcyjni dzień urodzin.

Piasek kinetyczny i jego niezwykłe właściwości

Ciekawymi zabawami animacyjnymi są także zabawy z wykorzystaniem piasku kinetycznego, z którego można wymyślać najróżniejsze formy i kształty. Dzieci go uwielbiają... Rodzice nie mniej.

Jest zupełnie czysty, nie powoduje zabrudzeń dywanu czy podłogi. Piasek jest bardzo dobrze tolerowany przez dzieci nadwrażliwe na dotyk. Stymuluje pracę palców i rozwija motorykę dłoni dziecka. Rozwija także czucie głębokie i zapewnia uczucie komfortu, relaksu i odprężenia. Jest niezwykle miły w dotyku, nigdy nie wysycha i łatwo formuje się z niego różne kształty. W naszym zestawie znajdziecie dołączone do piasku foremki. Zapewniamy, że dzieci będą nim zachwycone.

Jak widać pomysłów na kreatywną i twórczą zarazem zabawę, podczas przyjęcia urodzinowego, jest wiele. Ważne żeby zabawy były bezpieczne ale także rozwijały wyobraźnię i dziecięcą kreatywność. Dziecko czeka na swoje urodziny przez cały okrągły i długi rok, warto więc przygotować się do tego dnia jak najlepiej. Zapraszamy do zapoznania się z produktami dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.