Najbardziej rozwojowe gry i zabawki edukacyjne dla 8 - 10 latków

Dzieci w wieku 8 - 10 lat - gry i zabawki edukacyjne

Wkraczając w świat 8 – 9 – 10 latków wkraczamy w świat gdzie dzieci mają życie pełne aktywności i są pełne energii. Ich cechy rozwojowe są już znacznie mocniej ugruntowane niż dwa trzy lata wcześniej. Dziecko w wieku 8 - 10 lat zazwyczaj dobrze zna już siebie, zna swoje umiejętności, ograniczenia, temperament. Takie dziecko zaczyna rozumieć, że różni się od innych dzieci jego potrzeby są bardziej wysublimowane. Dzieci w wieku 8 - 10 lat pragną dostosowywać się do uwarunkowań otoczenia i społecznych oczekiwań. Chcą w ten sposób uniknąć nieprzychylnych ocen. Starają się kontrolować przejawy strachu, złości czy smutku.

Rozwój dziecka 8 - 10 lat

Do częstych odczuć u dziecka 8 - 9 - 10 letniego należą ciekawość, radość oraz co najistotniejsze miłość.
Dziecko w tym okresie interesuje się wszystkim co je otacza i w miarę jak poszerza się jego środowisko, uczucie to potęguje się. Duży wpływ na to mają rówieśnicy i szkoła. Dalej dziecko zaspakaja swoją ciekawość poprzez zadawanie pytań. W momencie kiedy nauczy się czytać rezygnuje z pytań na rzecz czytania.

Znaczącym źródłem przyjemności staje się osiąganie celów poprzedzone pokonaniem trudności. Dziecko częściej śmieje się przebywając w grupie, ponieważ w młodszym wieku szkolnym chce robić to, co jego rówieśnicy.

Jest to okres w którym jeszcze nie jest jeszcze za późno by zainteresować dziecko konstruktywnymi rozwiązaniami edukacyjnymi takimi jak gry i zabawki edukacyjne. Oto kila pozycji które mogą korzystnie wpływać na rozwój dziecka i poprawić wyniki w szkole. Prezentowe pomoce można dobierać pod kątem słabszych/mocniejszych cech dziecka, aby grając/bawiąc się mogło dodatkowo stymulować swój rozwój.

Gry i zabawki edukacyjne dla dzieci 8 - 10 lat

Poniżej przedstawiamy najbardziej rozwojowe i najciekawsze gdy i zabawki edukacyjne dla 8, 9 i 10 latków:

Gry edukacyjne dla 8 latka

gra

Matematyka na wesoło - to gra matematyczna z zagadkami matematycznymi z zakresu klasy II – V. Zestaw składa się z planszy oraz 54 kart z pytaniami i zadaniami. Gra zaprasza do udziału czterech uczestników. Wskazane jest by w rozgrywce brała udział osoba dorosła, która w razie potrzeby będzie pełniła rolę arbitra bądź rozjemcy. Wspiera naukę królowej nauk czyli matematyki. Warto zwrócić uwagę na tę pozycję, gdyż matematyka potrafi przysparzać problemów w pierwszych klasach szkoły podstawowej nawet dobrze rozwiniętym dzieciakom.

gra edukacjna dla 8 latka trójkąty

Trójkąty matematyczne wprowadzają gracza w dodawanie i odejmowanie do 100. Trójkąty matematyczne sprawdzą się jako gra edukacyjna dla 8 latka, choć nie tylko. Trójkąty matematyczne można wykorzystywać jako grę i pomoc edukacyjną dla dzieci w różnym wieku, wpływa korzystanie na edukację poprzez zabawę. Uczestnicy poznają działania matematyczne. Gracze sprawdzą swoją wiedzę matematyczną w planszowym wyścigu.

gra

Mistrz słowa to bardzo ciekawa interesująca słowna gra edukacyjna dla 8 latka, a nawet dla grupy dzieci w wieku 8+. W trakcie gry każdy uczestnik stara się jak najszybciej ułożyć słowo z literek znajdujących się na wyrzuconych z kubka kostkach. W zestawie znajduje się klepsydra, która odmierza czas. Słowo podlega ocenie według instrukcji. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która zgromadzi jako pierwsza wymaganą liczbę punktów. Gra edukacyjna Mistrz słowa jest ciekawa i emocjonująca, zmusza uczestników do koncentracji oraz szybkiego myślenia, rozwija zasób słownictwa. Dzięki wykorzystaniu tej gry edukacyjnej jako pomocy logopedycznej mamy szansę wpływać na to by gracze poszerzali swoje słownictwo i utrwalali pisownię. Sprawdzi się w każdych warunkach. :)

Gry edukacyjne dla 9 latków

gra edukacjna dla 9 latka ostatnia litera

Ostatnia litera – słowna gra planszowa jest to gra językowa wspierająca rozwój mowy i swoisty pojedynek na słowa. Dzięki tej grze uczestnicy mogą zweryfikować czy mają szeroki zasób słów. Zadaniem uczestników jest nie tylko podawanie słów, ale także uważne słuchanie poprzedniego wyrazu, który podawał rywal. Główna trudność w tej grze polega na tym, by aktualne słowo gracza zaczynało się na ostatnią literę poprzedniego wyrazu.

Gry edukacyjne dla 10 latka

gra edukacjna dla 10 latka Słówkomania

Słówkomania to gra, która mocno opiera się na wykorzystaniu słownictwa w języku polskim. Gra edukacyjna, a zarazem językowa wymaga od zawodników myślenia, uważnej obserwacji, wyobraźni i sprytu. W tej rozgrywce liczy się każde słowo! Gra może być wykorzystywana w rozgrywkach wśród rówieśników, ale także jako gra rodzinna i towarzyska. Można z niej korzystać praktycznie w każdych warunkach wpływając w ten sposób na rozwój języka polskiego i właściwiej wymowy wyrazów.

gra edukacjna dla 10 latka planeta

Planeta zwierząt to kolejna rekomendowana dla 10 latka gra w której wchodzimy w świata przyrody i geografii świata. Jest to gra dla 10 latków, ale nie tylko. :) Podczas rozgrywki dzieci poznają różne gatunki zwierząt. Rozgrywka przybliża graczom świat zwierząt i geografię świata. Podczas rywalizacji należy określić cechy zwierzaków i odgadnąć na którym kontynencie żyją. Gra jest opracowana dla grupy 2-6 graczy.

Warto przyjąć, ze pomoc czy zabawka edukacyjna dla 8 latka zazwyczaj będzie mogła być stosowana także jako zabawka edukacyjna dla 10 latka. Na tym etapie rozwoju różnice w dobrze gier i zabaw i pomocy edukacyjnych nie są tak znaczne jak u dzieci młodszych. Dodatkowo jako uniwersalną grę i zabawę edukacyjną dla 8 - 9 - 10 latków podpowiadamy takie uniwersalne rozwiązania jak poniższe:

Zabawka edukacyjna dla 8 - 9 - 10 latków 

Quadrados to pomoc i zabawka w jednym powstała w oparciu o pierwowzór gry Domino. Zabawka jest dobrym treningiem logicznego i strategicznego myślenia. Zabawka edukacyjna wpływa u graczy na cierpliwość i precyzję w wyborze odpowiedniego ruchu.

Pomoc Quadrados znajdzie zastosowanie także w terapii logopedycznej, jako świetna pomoc do tworzenia układanek trenujących lewą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za m.in. myślenie logiczne i analityczne.  Zasady gry są bardzo przejrzyste.

gra edukacyjna dla 8,9 i 10 latka licz

Licz na siebie. W tej pomocy do nauki matematyki znajdujemy 3 warianty gry gdzie liczy się umiejętność kojarzenia, spostrzegawczość, refleks oraz umiejętności liczenia. W zależności od wybranego wariantu należy jak najszybciej obliczyć wynik z wylosowanego działania na wylosowanych liczbach lub utworzyć działanie pasujące do wylosowanego wyniku. Rozgrywka potrafi być emocjonująca. Rywalizacja stanowi dobry trening szybkiego liczenia i spostrzegawczości. Przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy.

Zachęcamy do korzystania z gier i pomocy edukacyjnych dla dzieci. Edukacyjne gry planszowe i zabawki oraz pomoce edukacyjne mogą stanowić nieocenione dodatkowe wsparcie rozwoju każdego dziecka. Często są proste i łatwe w przyswojeniu, a zarazem potrafią bardzo mocno wspierać rozwój kompetencji dziecka i wpływać na zacieśnianie relacji międzyludzkich.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz