Pomoce edukacyjne, czyli w co warto zainwestować by skutecznie wspierać rozwój dziecka

160

Nasz sklep powstał z myślą o terapeutach, logopedach, psychologach, nauczycielach i oczywiście rodzicach. Na przestrzeni ostatnich lat, zgromadziliśmy dla Was najlepsze i najbardziej funkcjonalne pomoce terapeutyczne i edukacyjne, które dostępne są na polskim rynku. Mając na uwadze dobro dzieci, a także chcąc zaoszczędzić Wam starań i przede wszystkim straty czasu przy samodzielnym wykonywaniu pomocy edukacyjnych, proponujemy abyście zapoznali się z gotowymi i specjalnie dobranymi rozwiązaniami edukacyjnymi, które czekają na Was na naszej stronie. Proponowane przez nas pomoce edukacyjne i dydaktyczne dostosowane są do zainteresowań i potrzeb współczesnych dzieci i nauczycieli. Na naszej stronie www.liger.net.pl, znajdziecie pomoce edukacyjne i dydaktyczne, które wspierają rozwój mowy, motorykę małą i dużą, wspierają terapeutów w pracy z dziećmi autystycznymi. Są też i takie, które rekomendujemy szczególnie do terapii osób po incydentach neurologicznych, czy dla osób starszych. Proponowane przez nas pomoce edukacyjne skutecznie wspierają zarówno rozwój najmłodszych, jak i starszych dzieci. Rekomendujemy je więc, jako wyposażenie sal żłobkowych, przedszkolnych, wiele z nich doskonale rozwinie także kompetencje i zdolności dzieci w wieku szkolnym.

Pomoce edukacyjne rozwijające mowę, są szczególnie przydatne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. W tym miejscu Państwa uwadze polecamy znakomitą pomoc edukacyjną i rozwojową - Moje pierwsze słowa. Te dwa zestawy pomocy, zostały wykonane z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału, co zapewnia im długą "żywotność". A kto i do czego może wykorzystać Moje pierwsze słowa? Tutaj lista propozycji jest długa... Pomoc edukacyjna Moje pierwsze słowa idealnie sprawdzi się zarówno w gabinecie logopedy, jak i na zajęciach prowadzonych przez nauczyciela wychowania przedszkolnego, czy psychologa. Pomoc rozwija bowiem koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i kreatywne, twórcze myślenie. Mobilizuje także dzieci do naśladowania dźwięków, co jest szczególnie istotne w terapii dzieci małych czy z opóźnionym rozwojem mowy. Każdy obrazek (zwierzątko czy pojazd) ma swój "domek", do którego dziecko musi je wpasować. Dzięki tej pomocy, możemy ćwiczyć z dzieckiem kategoryzowanie, łączenie w pary, czy bawić się w zabawę "co zginęło". Kreatywność terapeuty i dzieci jest w przypadku tej pomocy nieoceniona. Kolejną częścią z tej serii jest jeszcze pozycja Moje pierwsze czasowniki.

W ostatnim czasie wzbogaciliśmy dla Was ofertę naszego sklepu o nowe rozwiązania edukacyjne i terapeutyczne. Spośród wielu nowości, na szczególną uwagę zasługują kreatywne kostki aktywności - kostki motoryczne. Pięknie zaprojektowane, z żywą kolorystyką, bogatym wzornictwem i przede wszystkim atrakcyjnymi dla dziecka zabawami, zapewnią wielogodzinną rozrywkę, a przy tym wspomogą wszechstronny rozwój malucha. Nasze kostki aktywności bowiem rozwijają motorykę małą, koordynację oko-ręka, spostrzegawczość i kreatywne myślenie. Skłaniają dzieci do konstruowania wypowiedzi, przez co wzbogacają i rozwijają słownictwo. Kostki aktywności znakomicie sprawdzą się, jako wyposażenie sal przedszkolnych i dziecięcych kącików zabaw. Kostki aktywności wspomagają dzieci w przyswajaniu i poznawaniu kolorów, kształtów, wspierają aktywność palców (niektóre bowiem uczą zapinania, sznurowania, przewlekania), a także pomagają w nauce rozpoznawania godzin na zegarku. W naszej ofercie występują także sensoryczne kostki kreatywności, które dodatkowo stymulują zmysły i mogą być szczególnie pomocne w terapii dzieci z różnymi dysfunkcjami.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.