Wesprzyj rozwój swojego przedszkolaka - pomoce edukacyjne

122

Wiek przedszkolny to bardzo burzliwy okres w życiu naszego dziecka. Okres wielu zmian oraz intensywnego rozwoju umiejętności społecznych psychicznych, emocjonalnych, a także doskonalenia sprawności ruchowych. Dziecko w wieku przedszkolnym codziennie uczy się i eksploruje otaczający go świat. Bardzo ważne na tym etapie rozwoju, jest wsparcie dziecka przez jego opiekunów.

Istnieje wiele płaszczyzn, na których możemy współpracować w tym okresie z naszym dzieckiem, tak aby jego rozwój przebiegał harmonijnie i prawidłowo. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do dziecka by móc w porę zareagować.

Trzylatek chce być bardzo samodzielny, pozwólmy mu zatem dokonać wyboru tam gdzie jest to możliwe np. założyć samodzielnie skarpetki, wybrać bluzkę, spodnie czy założyć czapkę.

Najważniejszą zasadą jest tutaj by nie ingerować zanadto w aktywność dziecka, a pozwolić samemu wykonać pewne czynności.

Ważną i prymarną potrzebą przedszkolaka jest ruch. Zachęcajmy dziecko do nowych aktywności, tj: jazda na rowerze, hulajnodze, zajęcia nauki pływania, a także zajęcia rytmiki. Wspierając aktywność fizyczną nie tylko wzmacniamy organizm, ale również usprawniamy konkretne funkcje mózgu. Istnieje bowiem ścisła zależność pomiędzy motoryką dużą a rozwojem komunikacji językowej.

Rozwój mowy jest w tym okresie bardzo intensywny. Poszerza się także zakres pojęć oraz wydłuża czas koncentracji.

Zachęcamy zatem do wykorzystania pomocy edukacyjnych przeznaczonych dla przedszkolaków w sklepie Liger. To nie tylko nauka przez zabawę, ale również doskonalenie umiejętności w zakresie motoryki małej i rozwinięcie słownictwa.

Pamiętajmy - czas poświęcony naszemu dziecku na wspólną zabawę, to bezcenna inwestycja w prawidłowy rozwój energicznego i mądrego 3 latka. Rola rodziców polega tu nie tyle na uczeniu a raczej zachęcaniu dziecka do aktywności i podsuwaniu mądrych zabaw.

Wzory, kształty, kolory - gra zawiera 12 kompletów puzzli, w których skład wchodzą trzy pasujące tematycznie obrazki. To zabawa, podczas której należy na różny sposób skojarzyć obrazki. Pomoc dydaktyczna uczy dzieci koncentracji, rozwija logiczne myślenie, pamięć, wyobraźnię oraz motorykę małą. Przeznaczona do zabawy w grupie lub indywidualnie. Gdy w zabawie towarzyszy dzieciom opiekun,  wskazując różne wersje zabawy jest większa radość i więcej opcji w tym również wyższy poziom.

Dobrze jest zaproponować przedszkolakom pomoce rozwijające logiczne myślenie.

Gra edukacyjna Opowiem Ci Mamo  to pomoc, która rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe u dziecka poprzez pobudzanie do twórczego i logicznego myślenia. Układamy karty tak aby powstała z nich historyjka, w której poszczególne elementy są logicznym następstwem w czasie. Gra, oprócz rozwijania słownika czynnego dziecka, świetnie wpływa na stymulację mowy opowieściowej. Rozwija również wyobraźnię, analizę i syntezę wzrokową, a także ukazuje dzieciom następstwa w czasie.


Pozwólmy także dziecku na budowanie skomplikowanych i oryginalnych konstrukcji z klocków, pobudzają wyobraźnię dziecka oraz wspierają rozwój poznawczy.

Idealne do tego będzie pomoc Drewniany zestaw konstrukcyjny. Zestaw składający  się z 68 klocków o różnym kształcie. W pudełku znajdziemy instrukcję dzięki, której mały majsterkowicz ma możliwość skręcenia różnych ciekawych konstrukcji w kształcie zwierząt, aut czy motocykla. Podczas zabawy, nie tylko pobudzamy wyobraźnię dziecka i kreatywne i analityczne myślenie, ale zapewniany także rozwój w zakresie motoryki małej. Zestaw  posiada wiele walorów terapeutycznych. Dziecko manipulując ręką np. zakręcając śrubki, ćwiczy motorykę ręki, wzmacnia siłę palców, uczy się prawidłowego chwytu.

Ważna dla przedszkolaka pod kątem przygotowania go do sztuki pisania w szkolnej ławie jest sprawność manualna. Przygotowanie ręki jest tutaj kluczowym zadaniem. Wykorzystanie pomocy takiej jak dwustronna tablica kredowa przyniesie same korzyści wpłynie na kreatywność dziecka i usprawni motorykę małą.

Kolejna pomoc, rozwijająca dziecko w zakresie motoryki małej to Dwustronna tablica magnetyczno-kredowa z literkami. Wygodna podpórka umożliwia umieszczenie tablicy na blacie stolika. Jedna ze stron tablicy wyposażona została w powłokę magnetyczną  z magnesami, można po niej rysować markerem suchościeralnym lub tworzyć słowa z magnetycznego alfabetu. Druga strona zaś pokryta jest powłoką, po której z łatwością pisze się i rysuje kredą. Na sztaludze znajduje się uchwyt, na który nałożony jest papier do tworzenia rysunków. Tablica została przemyślana tak, aby ułatwić dziecku korzystanie z niej. Na dole tablicy znajduje się pojemniczek na pisak, magnesy, kredę, gabkę i otwory na naczynie z wodą.

Innym produktem wspierającym zdolności manualne jest piasek kinetyczny nazywany też sensorycznym. Piasek sensoryczny jest bardzo plastyczny i miły w dotyku, natomiast wyglądem zbliżony do naturalnego. Rozwija wyobraźnię, wspiera motorykę małą stymulując prace palców. Piasek jest plastyczny więc można formować go jak plastelinę, a dotykając mamy wrażenie, że ten przesypuje się przez palce. Dzięki niemu dziecko zbuduje wiele pięknych i oryginalnych budowli  stymulując kreatywność i wyobraźnie dziecka. Można się nim bawić w domu i w przedszkolu nie martwiąc się o zabrudzenia i bałagan.

Po więcej inspiracji i pomysłów, jak pracować z przedszkolakiem i rozwijać jego wyobraźnię, myślenie i kreatywność, zapraszamy do naszego sklepu. To właśnie to po go stworzyliśmy, prowadzimy i wciąż się udoskonalamy. Chcemy pomóc Wam - Rodzicom i nauczycielom oraz zapewnić wsparcie i stabilny rozwój dzieciom.

 

 

 

 

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.