Mata do masażu

Mata do masażu ortopedyczna modułowa - Las. Ścieżka sensoryczna

185,00 zł
Brutto

Masa do masażu ortopedyczna pomaga w ćwiczeniu utrzymania równowagi, pobudza receptory czuciowe , zapobiega powstawaniu płaskostopia. Wspomaga także rozwój motoryki i stanowi ciekawa formę zabawy dla najmłodszych.

Ilość

Mata masująca ortopedyczna składa się z z 8 modułów (po 2 moduły z każdego rodzaju), które można ze sobą dowolnie łączyć. W pudełku znajdziemy następujące maty:

- 2 moduły "trawa twarda" zielona (efekt amortyzacji stopy),
- 2 moduły "trawa miękka" czerwona (igły poprawiające ogólna kondycję i rozluźniają część podeszwową, imitacja miękkiej trawy),
- 2 moduły "szyszki twarde" żółte (wypukłe, twarde elementy zwiększające efektywność ćwiczeń i nacisk na stopę - imitacja nierówności w lesie).
- 2 moduły "szyszki miękkie" fioletowe (imitacja szyszek leśnych - efekt średniego nacisku na stopę),

Mata do masażu to produkt medyczny, który został opracowany w taki sposób, by maksymalnie odtworzyć naturalne reliefy i powierzchnie dlatego też idealnie nadają się do zapobiegania płaskostopiu. Służą do ćwiczeń prawidłowego ułożenia łuku stopy u dzieci. Dzięki zastosowaniu kształtów bardzo zbliżonych do naturalnych, sprzyjają rozwojowi i wsparciu właściwości amortyzujących stopy. Ćwiczenia na macie wspomagają rozwój mięśni stóp i podudzia, pobudzają także krążenie krwi w stawie skokowym. Mata ortopedyczna masująca wspomaga także rozwój motoryki oraz pozwala utrwalać nazwy kolorów.

Jakie są wskazania do stosowania maty masującej?

- stopa końsko-szpotawa;
- artroza stawów;
- mózgowe porażenie dziecięce (MPD);
-zapobieganie i leczenie płaskostopia,
- wewnętrzna inwersja stopy.

Matę polecamy, jako pomoc w terapii i rehabilitacji. Można z nia pracować już od 1 r.ż. malucha.

Specyficzne kody

Powiązane produkty

Ścieżka fakturowa

Ścieżka fakturowa (sensoryczna)

1 450,00 zł Cena

Ścieżka fakturowa składa się z 6 tafli o różnorodnej fakturze, które pozwalają rozwijać wrażliwość dotykową.

Stymuluje receptory znajdujące się w stopach.

Ścieżka sensoryczna multi

Ściezka równoważna multi. Ścieżka równoważnia

419,00 zł Cena

Ścieżka równoważnia to sprawnościowy tor, który dzieci mogą samodzielnie układać, tworząc w ten sposób atrakcyjną drogę sensoryczną. Chodzenie po ścieżce ćwiczy równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie posturalne ciała.