Beret sensoryczny z pompką - dysk sensoryczny

Nowy

Brak w magazynie. W celu zakupu produktu napisz do nas: kontakt@liger.net.pl


Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Prezentowany produkt posiada wypustki na powierzchni, które mają na celu pobudzanie naturalnej energii poszczególnych części ciała. Wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału PCV, co sprawia że każdy może go używać bez ryzyka uszkodzenia. Kolce są rozmieszczone na całej powierzchni i mają idealnie dopasowaną wielkość, dzięki czemu mają najlepsze właściwości. 

Zastosowania beretu sensorycznego:

Służy do wykonywania ćwiczeń koordynacyjnych i równoważnych na niestabilnym podłożu i w otwartych łańcuchach kinetycznych, np. utrzymanie równowagi w staniu jednonóż na poduszce sensorycznej, przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę. Poprawia koordynację ruchową u pacjentów po urazach układu ruchu, zwiększa poczucie stabilności u osób starszych oraz zmniejsza ryzyko upadków. Poduszka sensomotoryczna podczas tzw. "siedzenia dynamicznego" wymusza prawidłowe ustawienie pleców. W porównaniu do standardowego siedzenia, normalizowane jest napięcie mięśni posturalnych oraz zmniejsza się ryzyko przeciążenia kręgosłupa (aktywizacja mięśni posturalnych kręgosłupa). Dzięki sensorycznym wypustkom drażnione są receptory czuciowe na podeszwach stóp, poprawia się ich ukrwienie i w reakcji zwrotnej uzyskiwany jest efekt odprężenia mięśni stóp. 

Ćwiczenia należy wykonywać boso, aby zmaksymalizować efekt terapii sensorycznej.

Dane techniczne:
- Materiał: PVC
- Średnica: ok 32 cm
- Waga: ~1200 g
- W zestawie pompka
- Kolor: czarny/niebieski

Polecamy w terapii integracji sensorycznej.

Reviews

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Beret sensoryczny z pompką - dysk sensoryczny

Beret sensoryczny z pompką - dysk sensoryczny

Prezentowany produkt posiada wypustki na powierzchni, które mają na celu pobudzanie naturalnej energii poszczególnych części ciała. Wykonany jest z bardzo wytrzymałego materiału PCV, co sprawia że każdy może go używać bez ryzyka uszkodzenia.

Kupili również

Produkty te zostały zakupione wraz z aktualnym produktem

Podobne produkty

Produkty w tej samej kategorii