Trener równowagi BOSU

Nowy

Kinesis

Brak w magazynie. W celu zakupu produktu napisz do nas: kontakt@liger.net.pl


Wyślij do znajomego

Trener równowagi BOSU

Trener równowagi BOSU

Trener równowagi BOSU jest mającym wiele zastosowań, profesjonalnym przyrządem treningowym do rozwijania poczucia równowagi. 

Odbiorca: :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Trener równowagi BOSU jest mającym wiele zastosowań, profesjonalnym przyrządem treningowym do rozwijania poczucia równowagi. Można używać go na stronie wypukłej i płaskiej, co umożliwia wykonywanie wielu różnorodnych ćwiczeń. BOSU to unikalny, dwustronny przyrząd, który stanowi połączenie piłki i stepu. Jedna stronę stanowi kopuła, która ugina się przy każdym ruchu ćwiczącego. Druga strona to płaska i sztywna platforma o średnicy ok. 56 cm. BOSU idealnie nadaje się do ćwiczeń statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała, stabilizację tułowia oraz propriorecepcję. Może być stosowany w treningu rekreacyjnym, sportowym oraz w rehabilitacji, w treningu grupowym, jak i indywidualnym. Trening z BOSU daje nieograniczone możliwości. Można ćwiczyć na jednym, dwóch lub kilku urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. Podstawowa zaleta BOSU to możliwość przeprowadzenia na nim doskonałego, wszechstronnego treningu równowagi. Na początku na zajęciach fitness wykorzystywano miękkie maty, na których stojąc boso można było wykonywać pierwsze elementy ćwiczeń równoważnych. Potem wykorzystywaliśmy aerostepy. Najbardziej jednak przyjęły się piłki rehabilitacyjne, dzięki którym zajęcia Body Ball mają dziś w klubach swoje stałe miejsce. Nieco później pojawił się Coreboard, sprzęt znakomity, jednak z uwagi na cenę niezbyt dostępny. Od niedawna mamy nareszcie BOSU, sprzęt do treningu równowagi wymarzony, a i dostępny cenowo. Podstawowym elementem różniącym go od piłki jest to, że można na nim stanąć, w związku z tym daje możliwość prowadzenia o wiele bardziej różnorodnych zajęć. BOSU różni się od Coreboardu głównie tym, że posiada nie jedną, a dwie płaszczyzny podparcia stóp, stąd utrzymanie na nim równowagi jest jeszcze trudniejsze, poza tym można na BOSU wykonać bardzo dużo ćwiczeń w pozycji leżenia, siadu, klęku, a także w pozycji odwróconego BOSU. 

BOSU może być wykorzystany w następujących rodzajach treningów: Balans i trening wzmacniający mięśnie Poprzez wykonywanie statycznych i dynamicznych ćwiczeń wzmacniających można poprawić wytrzymałość oraz siłę mięśni całego ciała. Na BOSU można wykonywać ćwiczenia w różnych pozycjach i płaszczyznach i to z wykorzystaniem różnego sprzętu jak hantle, gumy, taśmy. BOSU daje nieskończoną ilość modyfikacji.

Równowaga i gibkość: Za pomocą BOSU można nie tylko się zmęczyć, ale i odpocząć, poprawiając gibkość ciała. Sprzęt umożliwia przeprowadzanie zarówno stretchingu aktywnego, angażującego mięśnie, jak również pasywnego, wykorzystującego siłę grawitacji. Stojąc, leżąc, klęcząc, opierając się na kopule lub platformie, można aktywnie balansować ciałem w różnych kierunkach. Równowaga i napięcie mięśni środka BOSU, dzięki unikalnej sprężystej konstrukcji, przyczynia się do zaangażowania znacznie większej liczby mięśni podczas treningu, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania innych tego typu urządzeń. Ćwiczenia na BOSU wymagają stałej kontroli i napięcia mięśni środka dla utrzymania równowagi, stąd jak żaden inny sprzęt cudownie aktywizuje i wzmacnia.

Reviews

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Trener równowagi BOSU

Trener równowagi BOSU

Trener równowagi BOSU jest mającym wiele zastosowań, profesjonalnym przyrządem treningowym do rozwijania poczucia równowagi. 

Podobne produkty

Produkty w tej samej kategorii