Przygpdy Mimków. Pomoc logopedyczna do terapii opóźnionego rozwoju mowy

Przygody Mimków. Pomoc logopedyczna do terapii opóźnionego rozwoju mowy

27,50 zł
Brutto

Pomoc logopedyczna Przygody Mimków jest przeznaczona do terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Ilość

Pomoc logopedyczna Przygody Mimków jest przeznaczona do terapii opóźnionego rozwoju mowy. Dzięki zaproponowanym ćwiczeniom dziecko łatwiej zapamiętuje proste słowa dostosowane do jego poziomu rozwoju i uczy się budować pierwsze zdania. Z pomocy mogą korzystać zarówno logopedzi, jak i rodzice. 

Głównymi bohaterami publikacji są Mimki: rodzeństwo Mimi i Bubu wraz z rodziną i przyjaciółmi, które biorą udział w różnych przygodach. Proponowany materiał jest oryginalnym połączeniem zadań dotyczących poznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych z ćwiczeniami motoryki małej. Rodzeństwo Mimi i Bubu wprowadzają dziecko w świat wyrazów dźwiękonaśladowczych, jednocześnie ucząc budowania wypowiedzi dwuelementowych. Dzięki Mimkom dzieci tworzą pierwsze proste wyrażenia i zdania oraz modyfikują je poprzez wymienianie postaci biorących udział w zabawie.

Wiele kart pracy jest czarno-białych, rysunki proste, nieskomplikowane i schematyczne, co powoduje skupianie uwagi dziecka na zadaniu i nierozpraszanie go niepotrzebnymi bodźcami. W metodzie werbo-tonalnej takie ujęcie jest szczególnie pożądane i przynosi największe rezultaty.

Przygody Mimków to jedna z niewielu pomocy dostępnych na rynku przeznaczona do terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Pomoc polecamy szczególnie w pracy nad opóźnionym rozwojem mowy. Znakomicie sprawdza się także w pracy metoda werbo-tonalną oraz do ćwiczeń kształtujących słuch fonemowy. Polecamy także w terapii logopedycznej z dziećmi z upośledzeniem oraz spektrum autyzmu.

Autor: Iweta Kozłowska
Format: A4
Oprawa: teczka
Zeszyt: 12 stron (A5)
Karty: 25 kart

Specyficzne kody

Podobne produkty