Ładnie mówię głoski ś, ź, ć, dź. Pomoc logopedyczna

Nowy


B B

Więcej informacji

Opinie

Więcej informacji

Gra ta może być wykorzystywana na etapie utrwalania poprawnej artykulacji głosek: ś, ź, ć, dź w wyrazach i zdaniach zarówno przez logopedów, pedagogów, jak też rodziców dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi. Ćwiczone głoski w proponowanych nazwach przedmiotów, zajmują różne pozycje wokaliczne i mają różne sąsiedztwo fonetyczne.

Dobierając wyrazy do gier, uwzględniono fakt, że dziecko, które ma problemy z artykulacją głosek: ś, ź, ć, dź najczęściej ze względu na niedokończony rozwój mowy nie potrafi jeszcze poprawnie wymówić głosek:s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż oraz r.
Zadbano o to, aby występowanie tych głosek w nazwach przedstawionych na obrazkach przedmiotów ograniczyć do minimum (tylko trzykrotnie występuje głoska C), co pozwala skoncentrować się na utrwalaniu szeregu ciszącego.

Ładnie mówię głoski ś, ź, ć, dź to 70 obrazków podzielonych na trzy zestawy. Podstawowa zasada gier, która polega na dobieraniu obrazków w pary, umożliwia wykorzystanie ich do wielu zabaw. Gry mają na celu doskonalenie artykulacji trudnych dla dziecka głosek oraz ćwiczenie ogólnej sprawności językowej.

Polecamy logopedom i rodzicom do utrwalania głosek ś, ź, ć, dź w domu.

Reviews

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Ładnie mówię głoski  ś, ź, ć, dź. Pomoc logopedyczna

Ładnie mówię głoski ś, ź, ć, dź. Pomoc logopedyczna

Gra ta może być wykorzystywana na etapie utrwalania poprawnej artykulacji głosek: ś, ź, ć, dź w wyrazach i zdaniach zarówno przez logopedów, pedagogów, jak też rodziców dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi. 

Kupili również

Produkty te zostały zakupione wraz z aktualnym produktem

Podobne produkty

Produkty w tej samej kategorii