Kształty sensoryczne,piłki. Zestaw II - 5 szt.
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Kształty sensoryczne, piłki. Zestaw II - 5 szt.

34,90 zł
Brutto

Kształty sensoryczne wchodzące w skład zestawu to zróżnicowane pod względem faktur, kształtów,kolorów i wielkości piłeczki, to także owal, walec i kształtka przypominająca trapez.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Kształty sensoryczne wchodzące w skład zestawu to zróżnicowane pod względem faktur, kształtów,kolorów i wielkości piłeczki, to także owal, walec i kształtka przypominająca trapez. Takie szerokie zróżnicowanie pozwala na dostarczanie różnorodnych wrażeń czuciowych.

Piłeczki dedykowane są osobom, u których terapeuci pracują nad poprawą sprawności palców i dłoni. Przeznaczone są do ćwiczeń z zakresu integracji sensorycznej. Znakomicie sprawdzają się także podczas działań rehabilitacyjnych u pacjentów neurologicznych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom znakomicie wpasowują się w małą rączkę dziecka, a nawet niemowlęcia, dzięki czemu mogą służyć do zabawy i stymulacji czucia głębokiego.

Zastosowanie mocnych, intensywnych kolorów angażuje zmysł wzroku, a zróżnicowanie faktur jest mocno wyczuwane w palcach.

Funkcje i zastosowanie kształtów sensorycznych:

- dostarczają wrażeń dotykowych przez zastosowanie różnych struktur materiałów, co usprawnia precyzyjne ruchy dłoni i palców,
- pobudzają receptory czuciowe i zmysł wzroku,
- rozluźniają napięcie mięśniowe.

Systematyczne masowanie dziecka pomaga uregulować sen i wycisza niemowlaka. Masowanie stópek może zapobiegać płaskostopiu.    

Piłeczki są bezpieczne, wykonane z najwyższej jakość atestowanych surowców, nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich. Wykonane są w 100% w Polsce.

Rozmiar kształtów: 6,4 cm; 6,9 cm; 5,6 cm; 6,0 cm, 7,5 cm.

 
Kategoria wiekowa: 0m+

Skład surowcowy: tworzywo sztuczne. Nie zawiera BPA, ftalanów, metali ciężkich.

Sposób konserwacji: myć w wodzie z mydłem dla dzieci.

Wyprodukowano w Polsce.

Polecamy do terapii integracji sensorycznej, do terapii ręki dla dzieci i osób dorosłych.

Specyficzne kody

Podobne produkty