Piasek kinetyczny (sensoryczny) 3 kg z foremkami + piaskownica. Naturalny!

66,00 zł
Brutto

Piasek sensoryczny to pomoc w terapii integracji sensorycznej oraz w terapii ręki. Jest nieco zbliżony w swej konsystencji do naturalnego piasku, przesypuje się przez palce, jednocześnie jednak będąc bardziej gumowy i tępy, jak plastelina. Piasek kinetyczny zapewnia świetne doznania sensoryczne, dlatego jest dobrze tolerowany przez osoby ze spektrum autyzmu oraz z różnymi nadwrażliwościami.

Ilość

Piasek sensoryczny (kinetyczny) swoją konsystencją przypomina bardzo zwykły piasek, który jest jednak nieco bardziej lepki, gumowy, trochę zbliżony w dotyku do plasteliny. Ponieważ piasek kinetyczny nie jest tak sypki, jak ten, którym dzieci bawią się w piaskownicy i nie jest też za twardy, zapewnia wspaniałe doznania sensoryczne. Można formować go, jak plastelinę ale ciągle przesypuje się przez palce.

W gabinecie terapeutycznym i rehabilitacyjnym, piasek sensoryczny będzie pełnił funkcję pomocy, zaś w salach przedszkolnych i dziecięcych pokojach, zapewni mnóstwo świetnej ale i rozwojowej zabawy. Piasek sensoryczny jest akceptowany i bardzo lubiany przez dzieci nadwrażliwe na dotyk, z którymi prowadzona jest terapia integracji sensorycznej, jest też tolerowany przez dzieci ze spektrum autyzmu. Zabawa piaskiem kinetycznym wpływa na rozwój motoryki małej oraz siłę i precyzję palców. Ugniatając, przesypując, formując bryły i kształty, dziecko musi pracować palcami, ćwiczy tym samym precyzję ruchów i chwyt pęsetkowy. Tworząc drobne szczegóły wyrabia w sobie cierpliwość i ćwiczy koncentrację, wycisza się. Zabawa piaskiem sensorycznym, rozwija także czucie głębokie i zapewnia uczucie komfortu, relaksu i odprężenia.

Piasek kinetyczny jest idealną propozycją zabawy sensorycznej, którą można spokojnie wprowadzić do dziecięcego pokoju. Do budowy figurek czy brył nie jest potrzebna woda.

Właściwości produktu:

- miękki, miły i przyjemny w dotyku,
- nie wysycha - wiecznie mokry, można go naprawdę długo używać,
- łatwy do formowania, ugniatania i tworzenia brył,
- rozwija i usprawnia motorykę małą,
- rozwija wyobraźnię.

Zestaw zawiera:

- 3 kg piasku,
- dmuchaną kolorową piaskownicę,
- kolorowe foremki (2 łopatki, 10 różnych foremek),
- wymiary zewnętrzne piaskownicy: 57 x 42cm, wewnętrzne: 46 x 32cm, wysokość po nadmuchaniu 6 cm.

Każdy kilogram piasku zapakowany jest w odrębny woreczek, zaś całe 3 kilogramy piasku znajdują się w wiadereczku z uchwytem. Wiadereczko służy do bezpiecznego przechowywania piasku.

Piasek został wyprodukowany w Polsce, z polskiego piachu z dodatkiem stosownych polimerów. Jest w pełni bezpieczny dla dzieci.

Rekomendowany wiek: 3+

Deklaracja zgodności CE

Piasek sensoryczny polecamy, jako pomoc w terapii ręki oraz do zabawy w salach przedszkolnych i dziecięcych pokojach.

Specyficzne kody

Podobne produkty