Gra logopedyczna. Nazwij i wrzuć.Pojazdy

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny. Gra logopedyczna i edukacyjna

89,00 zł
Brutto

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny, to gra logopedyczna i edukacyjna pozwalająca na rozwijanie wielu umiejętności i kompetencji, a wszystko to podczas świetnej zabawy! Gra pozwala na rozwijanie i utrwalanie słownictwa, kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija spostrzegawczość i ćwiczy koncentrację. Jest znakomitą formą rozrywki.

Ilość

Gra logopedyczna Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny to kolejna propozycja uwielbianych przez dzieci i logopedów gier z serii Nazwij i wrzuć! Tym razem propozycja zabaw skierowana do miłośników pojazdów i maszyn (niekoniecznie tylko dla chłopców:)). Kolorowa plansza do zabawy, to ulica, po której pędzi na pomoc karetka pogotowia. Nieopodal znajdziemy plac budowy z pracującym na nim dźwigiem i koparką. Maszyny to jednak nie tylko pojazdy ale także obiekty poruszające się po niebie, jak kolorowy balon czy szybki samolot. Dzieci zapoznają się z poszczególnymi pojazdami i poznają ich przeznaczenie. Uczą się rozpoznawania poszczególnych maszyn, dzięki czemu wzbogacają swoją wiedzę o świecie i rzeczywistości.
Zabawa daje dziecku, rodzicowi i terapeucie mnóstwo wariantów gry. Pojazdy i maszyny można segregować, uczyć się kategoryzacji, odnajdywania podobieństw i różnic między nimi. Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, gra stanowi idealną propozycję, dzięki której można naśladować odgłosy pojazdów. Uczestnicząc w zabawie, dziecko rozwija spostrzegawczość, ćwiczy koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową.
Dzieci uwielbiają wrzucać coś przez niewielkie otwory, zaglądać do pudełek, wyjmować z nich drobne elementy. Taka zabawa rozwija niezwykle wyobraźnię i kreatywne myślenie. Poza tym niesie ze sobą nutkę niepewności i tajemniczości, a dzieci za takimi właśnie zabawami przepadają.
Gra pozwala także na rozwijanie analizy i syntezy, co jest niezwykle ważne podczas procesu nauki pisania i czytania. Można bawić się żetonami układając daną grupę pojazdów po prawej, a inną grupę pojazdów po lewej stronie (uczymy się w ten sposób kierunków i stron). Można ćwiczyć relacje i wyrażenia przyimkowe: nad , obok, pod, w, przed...

Zawartość opakowania:
- pudełko - "skarbonka"
- 30 żetonów z obrazkami pojazdów i maszyn.

Rekomendowany wiek: 3-6 lat.


Polecamy, jako pomoc logopedyczną oraz do rozwojowych i edukacyjnych zabaw w przedszkolu i w domu.

Specyficzne kody

Podobne produkty