Drewniane puzzle warstwowe - strzyżenie owiec
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Drewniana układanka warstwowa (puzzle) - Biedronka

55,00 zł
Brutto

Układanka warstwowa została zaprojektowana w duchu pedagogiki Montessori. Na pomoc tę składają się dwie warstwy, z których dziecko tworzy obrazek.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny


Układanka warstwowa Biedronka została zaprojektowana w duchu pedagogiki Montessori. Na pomoc tę składają się trzy warstwy, z których dziecko tworzy obrazek. Spodnia warstwa przedstawia zielony listek, na którym jeszcze nic nie ma, kolejna warstwa - larwę biedronki umiejscowioną na zielonym listku. Tutaj już dziecko ma samodzielnie - z dostępnych w zestawie puzzli - stworzyć taki obrazek. Wierzchnią warstwę dziecko musi ułożyć także samodzielnie, dopasowując do siebie poszczególne elementy układanki. Zadanie jest wykonane poprawnie, kiedy otrzymamy obrazek przedstawiający biedronkę.

Puzzle pozwalają najmłodszym odkrywcom przyrody uświadomić sobie procesy zachodzące w świecie zwierząt. Dziecko zauważa, że aby "urodziła się" piękna, czerwona biedroneczka, najpierw musi pojawić się nieco mniej ładna postać - larwa.

Każdy element układanki posiada inny kształt, dzięki czemu zadanie ułożenia jej nie jest takie proste. Ułatwieniem, zwłaszcza dla mniejszych użytkowników, jest wyposażenie przez producenta każdego elementu układanki w drewniany kołeczek, za który dziecko chwyta element i przenosi na drewnianą podstawę.

Pomoc rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną oraz podnosi ogólną sprawność i koordynację rąk. Rozwija także mowę opowieściową i uczy myślenia przyczynowo-skutkowego.

Pomoc przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Wymiary obrazka: 290 x 210 x 14 mm
Układanka zapakowana jest w tekturowe pudełko o wymiarach: 300 x 220 x 15 mm

Polecamy terapeutom, logopedom i rodzicom. Układanka idealnie nadaje się dla przedszkoli, jako uzupełnienie przyrodniczych kącików zainteresowań oraz jako pomoc Montessori.

Specyficzne kody

Podobne produkty