Łączenie wyrazów w zdania. Terapia językowa dzieci i dorosłych.

Łączenie wyrazów w zdania. Terapia językowa dzieci i dorosłych

65,00 zł
Brutto

Zestaw pomocy do nauki budowania prostych zdań i rozbudowywania grupy podmiotu i dopełnienia. Ćwiczenia oparte są na czterech prostych zdaniach, do których dołącza się nowe wyrazy  - stopniowo konstruuje się rozbudowane zdania.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Łączenie wyrazów w zdania to zestaw pomocy do nauki budowania prostych zdań oraz rozbudowywania grupy podmiotu i dopełnienia. Ćwiczenia oparte są na czterech prostych zdaniach, do których dołącza się nowe wyrazy, by w ten sposób, stopniowo konstruować rozbudowane zdania.

Pomoc kształtuje umiejętność zadawania pytań do poszczególnych wyrazów w zdaniu lub zadawania pytań do tego, co widzimy na obrazku. Konstrukcja ćwiczeń wspiera mówienie (zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi).

W ćwiczeniach zastosowano również materiał obrazkowy – każdy człon różnicujący i rozbudowujący zdanie jest zilustrowany, dlatego też pomoc nadaje się zarówno dla małych dzieci, jak i dla starszych osób uczących się języka polskiego (jako obcego, jako odziedziczonego, jako utraconego – w afazji).

Zestaw przeznaczony jest dla osób dorosłych z afazją, dla dzieci z afazją i alalią, dla wszystkich pracujących nad rozbudową systemu języka polskiego: niesłyszących, dzieci autystycznych i z Zespołem Aspergera, uczących się języka polskiego jako obcego lub dla dwujęzycznych.

Zestaw zawiera:

15 dużych tabel oraz duże, czytelne etykiety z napisami i obrazkami.

Dla lepszego komfortu pracy terapeutycznej zastosowano karty powlekane folią matową. Czytelne – wyraziste – bez refleksów świetlnych!

Polecamy terapeutom i pedagogom.

Autor: Elżbieta Ławczys

Format: teczka A4

Specyficzne kody

Podobne produkty