

Program do ćwiczenia słuchu fonematycznego.
Trening słuchu to program przeznaczony do ćwiczeń słuchu fonematycznego dla dzieci od 5 do 12 lat. Ćwiczenia obejmują m.in.:
rozróżnianie głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych o tym samym miejscu artykulacji (np. „p” i „b”) oraz rozróżnianie głosek syczących, szumiących i ciszących o tym samym sposobie artykulacji (np. „s”, „sz” i „ś”). Polecenia dźwiękowe są proste i zrozumiałe dla dziecka, program jest łatwy w obsłudze.
Z programu może korzystać jednocześnie nawet troje dzieci. Program polecamy logopedom, ale sprawdzi się też w warunkach domowych.
Wymagania sprzętowe:
Windows XP SP3 32-bit, Vista SP1, Windows 7, Mac OS X v. 10.5 lub nowszy
1,6 GHz
1 GB RAM
700 MB wolnego miejsca na HDD
Pacynka Krokodyl to niezawodny przyjaciel każdego logopedy, terapeuty i... pacjenta.
Pomoc Moje dziecko nie mówi została stworzona przez terapeutki na bazie ich wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy. Ćwiczenia zawarte na kartach tej pomocy pomagają poznawać nowe słowa, zapamiętywać je oraz budować wypowiedzi poprawne składniowo. Pomoc jest przydatna także w budowaniu słownika biernego.
Układanka "Pociąg do Szumowa" przeznaczona jest do korekty wady wymowy w postaci sygmatyzmu (seplenienia) u dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym w zakresie głosek szeregu szumiącego na pierwszym etapie terapii.
Karty "Logopedyczny Piotruś" i "Memory" to dwie bardzo znane i lubiane przez dzieci (i dorosłych) gry. Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany jest tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.
Dzięki zawartym w książce opisom cech autyzmu oraz zaproponowanej przez autora Skali Oceny Zaburzeń Autystycznych możliwa jest właściwa diagnoza tego zaburzenia oraz zaplanowanie potrzebnej danemu dziecku terapii.
Praca dotyczy bardzo istotnej i doniosłej społecznie problematyki, jaką stanowi prezentacja rozmaitych form wspomagania procesu komunikacji osób z autystycznym spektrum zaburzeń (ASD).
Karty mają pomóc w poznaniu, utrwalaniu oraz usystematyzowaniu pojęć kalendarzowych i elementów pogody.
Seria SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA SIĘ przeznaczona jest dla dzieci zagrożonych dysleksją i dyslektycznych.
Książka Iwony Michalak-Widery adresowana jest do tych dzieci, które mają trudności w prawidłowym wypowiadaniem głoski t. Problemy w tym zakresie objawiają się poprzez międzyzębową wymowę tejże głoski.
Logopedyczne układanki to publikacja przeznaczona głównie dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej, którzy mają problemy z poprawną realizacją głosek szumiących: [sz, ż, cz, dż].
Pomoc dydaktyczna - puzzle (30 elementów, wymiar 27x20 cm) - przeznaczona do ćwiczeń w rozwijaniu myślenia i umiejętności językowych dzieci w wieku przedszkolnym oraz starszych.
Ćwiczenia uwagi słuchowej dla dzieci trzy, cztero i pięcioletnich.
Dołączona do zestawu dwustronna mapa Polski w duzym formacie pomaga dziecku w poznawaniu ojczystego kraju. Jej czytanie jest pierwszą praktyczą lekcją geografii.
Logopedyczne poszukiwania to zestaw ćwiczeń pozwalający na utrwalanie oraz różnicowanie głosek szeregu syczącego [s], [z], [c], [dz] oraz szumiącego: [sz], [ż], [cz], [dż] we wszystkich pozycjach w wyrazie, tj. w nagłosie, śródgłosie i wygłosie.
Edukacyjne kostki obrazkowe Opowiem Ci Mamo to niezwykle prosta, ale zarazem kreatywna i aktywizująca gra edukacyjna. Zasady gry są bardzo proste: na 6 kostkach znajdują się symboliczne obrazki przedstawiające osobę, czynność, zdarzenie i miejsce.
Program do ćwiczenia słuchu fonematycznego.