


Domina logopedyczne przeznaczone są dla dzieci do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych.
Domina logopedyczne przeznaczone są dla dzieci do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych. Domina umożliwiają ćwiczenie słuchowego rozróżniania głosek. Mogą być wykorzystywane przez logopedów oraz rodziców. Domina przydatne są w ćwiczeniach słuchu fenomowego doskonaleniu analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej. Jest to kolejny sposób umożliwiający połączenie nauki i zabawy.
Memory Dinozaury jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących gry edukacyjne, rozwojowe, pamięciowe.
Książka zawiera trzydzieści zabawnych wierszyków z wplecionymi opisami ćwiczeń narządów mowy. Dziecko trenuje poprawną wymowę, doskonali słuch fonemowy, kształci prawidłowy oddech, słuchając wesołych historyjek, dzięki czemu terapia logopedyczna staje się przyjemna i ciekawa.
Gdzie to położyć? to rewelacyjna, sprzyjająca rozwojowi myślenia i mowy gra, a jednocześnie wspaniała przygoda ze znanym i uwielbianym przez dzieci Puciem.
Domino logopedyczne przeznaczone jest do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych z dziećmi rozpoczynającymi lub mającymi problem z nauką czytania.
Gra edukacyjna - Zawody i ich atrybuty, pozwala dziecku na zapoznanie się z różnymi profesjami oraz uczy przyporządkowywania do nich odpowiednich narzędzi, np. odnajduje mechanika i narzędzia, jakimi posługuje się on w pracy.
Zabawy logopedyczne. Porady, ćwiczenia, wierszyki. Polecamy książkę: „Zabawy logopedyczne dla dzieci”
Zestaw Lateralizacja jest niezbędnym narzędziem dla każdego nauczyciela w przedszkolu, który dokonuje badań gotowości szkolnej. Okaże się także bardzo pomocny dla nauczycieli wczesnoszkolnych oraz logopedów. Dzięki wciągającej zabawie osoba diagnozująca bez trudu oceni lateralizację czynności ruchowych u dziecka. Takie badanie jest konieczne w okresie, który poprzedza okres rozpoczęcia edukacji.
Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.
"Sadzawka" i "Pszczółki Gadułki" to gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania.
Logopotyczki - gry które sprawdzą się podczas zajęć w gabinecie logopedycznym oraz w pracy w domu. Pomoc jest tak skonstruowana by różnorodność gier zapewniła dziecku dobrą zabawę przy wykonywaniu często żmudnych ćwiczeń artykulacyjnych.
Terapia jąkania to poradnik dla logopedów prowadzących zajęcia z osobami jąkającymi się. Książka ta nie jest zbiorem teoretycznych rozważań ale zawiera mnóstwo ciekawych i sprawdzonych w praktyce metod i ćwiczeń, które można wykorzystać w gabinecie logopedycznym, a także w warunkach szkolnych. Autor publikacji ukończył specjalistyczny kurs terapii u Charlesa Van Ripera, który uznawany jest za niekwestionowany autorytet w dziedzinie jąkania.
Książka ta stanie się - dla logopedów rozpoczynających pracę z osobami jąkającymi - niezwykle przydatna, zaś dla specjalistów już prowadzących taką terapię, będzie narzędziem skutecznej, ciekawej i satysfakcjonującej pracy.
W książce tej znajdziemy wskazówki do pracy i program terapeutyczny dla dzieci z lekkim, umiarkowanym i znacznym problemem jąkania. Najważniejsze momenty w terapii zilustrowane są fragmentami dialogów logopedy z pacjentem. Publikacja stanowi także inspirację dla logopedów, którzy na jej bazie mogą budować własne zabawy i wdrażać do terapii autorskie pomysły, dostosowując się tym samym do potrzeb dziecka.
Dużym atutem tej pozycji jest także - dzięki specjalnie dobranemu materiałowi i ćwiczeniom - możliwość wykorzystywania programu dla dzieci ze znacznym jąkaniem do pracy z młodzieżą, a nawet osobami dorosłymi. Autor książki podkreśla także znaczenie profilaktyki i wczesnej interwencji, okazuje się bowiem, że często u młodszych dzieci nie jąkających się bardzo, problem nie utrwala się i pomagają ćwiczenia profilaktyczne. Bardzo ważnym elementem w książce jest także wyeksponowanie idei modyfikacji jąkania w trakcie zająknięcia. Znakomicie został tu przedstawiony proces trudnej formy jąkania w łagodną, nie zakłócającą komunikacji.
Autor: Carl W. Dell Jr.
Objętość: 150 stron
Format: B5
Polecamy w terapii logopedycznej. Świetna pomoc w terapii jąkania dzieci i młodzieży.
Terapia sprawności motorycznej. Grafopercepcja to zestaw dwustronnych 24 kart. Zestaw ten jest wartościową pomocą w rozwijaniu umiejętności motorycznych i poznawczych dzieci we wczesnym etapie rozwoju oraz dzieci w wieku przedszkolnym.
Uczę się świata na nowo to propozycja praktycznych ćwiczeń dla osób dorosłych, które cierpią na afazję wynikającą z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (udary, urazy mózgu, choroby degeneracyjne).
Materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy samogłosek ustnych a, o, u, e, i, y oraz nosowych ą, ę w sylabach, wyrazach dźwiękonaśladowczych, wyrazach, wyrażeniach i zdaniach.
W koszu do prania piętrzą się brudne swetry, spodnie i skarpety. Czekają na wypranie i rozwieszenie na suszarce. Które ubrania są w tym samym kolorze? Które ubrania nosisz latem, a które zimą? Wybierz te, które coś łączy, nazwij je, a następnie wypierz poprzez wrzucenie żetonów do pudełka.
Mówię poprawnie to gra logopedyczna mająca na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w zakresie poprawnego wymawiania głosek z szeregu syczącego (s, z, c, dz), ciszącego (ś, ź, ć, dź) oraz szumiącego (sz, ż, cz, dż), a także poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.
Domina logopedyczne przeznaczone są dla dzieci do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych.