uniLOGO 2. Wyrazy w obrazkach - Zestaw kart do terapii głosek trzech szeregów
uniLOGO 2 - wyrazy w obrazkach - Zestaw kart do terapii głosek trzech szeregów - pomoc logopedyczna
W koszu do prania piętrzą się brudne swetry, spodnie i skarpety. Czekają na wypranie i rozwieszenie na suszarce. Które ubrania są w tym samym kolorze? Które ubrania nosisz latem, a które zimą? Wybierz te, które coś łączy, nazwij je, a następnie wypierz poprzez wrzucenie żetonów do pudełka.
Gra Nazwij i wrzuć! Ubrania to znakomite rozwiązanie dydaktyczne, które pełni mnóstwo edukacyjnych funkcji. Przede wszystkim mobilizuje dziecko do poznawania nowych słów, powtarzania ich i utrwalania. Podstawą gry jest kategoryzacja i łączenie podobieństw, dzięki którym dziecko uczy się dostrzegać zależności istniejące w świecie.
Gra daje cały szereg różnych możliwości, które są w zasadzie ograniczone tylko przez ograniczenia ludzkiej wyobraźni. Żetony z rysunkami ubrań można klasyfikować wg pewnych schematów, np. ubrania noszone zimą, ubrania w tym samym kolorze, ubrania dla dziewczynek... Ponadto zabrudzone rzeczy czekają by je uprać i wywiesić. Tutaj potrzebne będą spinacze do bielizny i sznurek, na którym będzie można wywieszać pranie.
Nazwij i wrzuć! Ubrania to gra, która odwołuje się do otaczającego świata i do codziennych czynności, przez co edukuje w sposób naturalny, niejako przy okazji. To rzeczywistość, którą dziecko zna, dlatego zabawa jest ciekawa i niestresująca.
Powoli, niepostrzeżenie, w świetnej atmosferze dziecko zaczyna kojarzyć kolory czy nazwy. Gra daje wiele możliwości – z małymi dziećmi można rozmawiać o kolorach, starsze dzieci można zaprosić do rozmowy o przeznaczeniu ubrań czy materiałach, z którego je wykonano. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Idealna do wspólnej zabawy rodzeństwa w różnym wieku.
Gra wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność analizy i syntezy, usprawnia logiczne myślenie, rozwija małą motorykę i myślenie przyczynowo-skutkowe.
Zestaw zawiera pudełko „skarbonkę” i 30 żetonów. Pudełko jest bardzo ciekawe, gdyż przypomina kształtem pralkę, zaś ubrania na żetonach bardzo różnorodne: spodnie, bluzka, sukienka ale i takie wyszukane, jak: muszka czy krawat. Pudełeczko w kształcie pralki zachęca dziecko do zabawy w pranie, co może być przygotowaniem do wykonywania obowiązków domowych. Do pralki można wrzucać odpowiednio posortowane ubrania. Na koniec pranie rozwieszamy, ćwicząc przy tym motorykę małą. Zabawę można rozszerzać o sortowanie ubrań wg kolorów, ćwicząc dzięki temu słownictwo (także w języku angielskim). Można ćwiczyć także dobieranie ubrań odpowiednich do pogody.
Wiek: 3-6
Polecamy w terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Pomoc znakomicie sprawdzi się, jako wyposażenie kącików przedszkolnych.