Loteryjka - Zwierzęta leśne i wiejskie

Nazwij i wrzuć! Zwierzęta egzotyczne. Gra logopedyczna i edukacyjna

72,00 zł
Brutto

W dżungli żyrafa patrzy z góry na wiszącego na gałęzi leniwca, a papuga zachwyca kolorowymi piórami. Które zwierzęta mają skrzydła, a które ogon? Wybierz te, które coś łączy, nazwij je, a następnie odprowadź do egzotycznego świata zwierząt.

Ilość

Gra Nazwij i wrzuć! Zwierzęta egzotyczne to znakomite rozwiązanie dydaktyczne, które pełni mnóstwo edukacyjnych funkcji. Przede wszystkim mobilizuje dziecko do poznawania nowych słów, powtarzania ich i utrwalania. Podstawą gry jest kategoryzacja i łączenie podobieństw, dzięki którym dziecko uczy się dostrzegać zależności istniejące w świecie.

Gra posiada wiele możliwości użycia. dziecko ma za zadanie wybrać te zwierzęta, które coś łączy, nazwać je, a następnie przenieść do egzotycznego świata zwierząt. W dżungli żyrafa patrzy z góry na wiszącego na gałęzi leniwca, a papuga zachwyca kolorowymi piórami. Które zwierzęta mają skrzydła, a które ogon?

Nazwij i wrzuć! Zwierzęta egzotyczne to gra, która odwołuje się do zwierząt znanych dziecku od pierwszych lat życia z książek czy wizyt w ZOO. Bliska tematyka sprawia, że gra edukuje w sposób naturalny, niejako przy okazji. To rzeczywistość, którą dziecko zna, dlatego zabawa jest ciekawa i niestresująca.

Z małymi dziećmi można rozmawiać o zwierzętach posiadających dziób czy ogon, starsze dzieci można zaprosić do rozmowy o gatunkach zwierząt czy naturalnym środowisku ich życia.

Gra jest idealna do wspólnej zabawy rodzeństwa w różnym wieku.

Gra wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność analizy i syntezy, usprawnia logiczne myślenie, rozwija małą motorykę i myślenie przyczynowo-skutkowe.

Zestaw zawiera pudełko „skarbonkę” i 30 żetonów

Wiek: 3-6

Polecamy w terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Pomoc znakomicie sprawdzi się, jako wyposażenie kącików przedszkolnych. Pomoc można wykorzystywać także w terapii osób dorosłych.

Specyficzne kody

Podobne produkty