pomoc logopedyczna

Gesty artykulacyjne - wizualizacyjne - techniki ułatwiające artykulację głosek. Zestaw

47,00 zł
Brutto

Zestaw Gesty wizualizacyjne inaczej gesty artykulacyjne, to przedstawienie głosek w sylabach, poprzez ruch jednej dłoni, któremu towarzyszy wypowiadanie samogłoski i spółgłoski w sylabie.

Ilość

Zestaw Gesty wizualizacyjne inaczej gesty artykulacyjne, to narzędzie pozwalające na przedstawienie głosek w sylabach, poprzez ruch jednej dłoni, któremu towarzyszy wypowiadanie samogłoski i spółgłoski w sylabie. Poprzez wizualizacje, uruchomione zostaje naśladownictwo ale także ruch ręki (powodujący obraz) powoduje, że wypowiadane głoski stają się bardziej "przyjazne" i "oswojone".

Pomoc znakomicie sprawdza się podczas terapii logopedycznej, pomaga w przyspieszaniu poprawnej artykulacji, poprawia wyrazistość i jasność wymowy, zaś poprzez włączenie doznań kinestetycznych i czucia skórnego, ułatwia naukę czytania i pisania.

Wizualizacje głosek pomagają także podczas nauki języka polskiego jako obcego oraz w procesie odbudowywania języka dorosłych osób z afazją.

Zestaw Gesty artykulacyjne może być sukcesywnie wykorzystywany podczas terapii dzieci z wadami wymowy, opóźnionym rozwojem mowy, alalią, afazją i uszkodzeniem słuchu.Stanie się także przydatnym narzędziem w przypadku zaburzeń słuchu fonemowego i problemach z nauka czytania.

Zestaw zawiera 23 kartoniki z rysunkami gestów artykulacyjnych oraz instrukcję.

Autor: Jagoda Cieszyńska

Polecamy w terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty