Wykluczanie ze zbioru. Zestaw

Wykluczanie ze zbioru. Zestaw

52,00 zł
Brutto

Zestaw Wykluczanie ze zbioru to pomoc angażująca i rozwijająca lewą i prawą półkulę mózgową (przede wszystkim wzrokowe, kojarzeniowe i czołowe). Ćwiczenia pobudzające lewą półkulę w zdecydowanym stopniu stymulują funkcje poznawcze dziecka.

Ilość

Zestaw Wykluczanie ze zbioru to pomoc angażująca i rozwijająca lewą i prawą półkulę mózgową (przede wszystkim wzrokowe, kojarzeniowe i czołowe). Ćwiczenia pobudzające lewą półkulę w zdecydowanym stopniu stymulują funkcje poznawcze dziecka. Umiejętność spostrzegania, a także werbalizowanie różnic występujących między elementami obiektu lub między elementami zbioru, jest kluczowe w procesie uczenia się czytania, pisania oraz nabywania wiedzy o rzeczywistości. Umiejętność wykluczania ze zbioru wymaga także od dziecka dostrzegania wspólnych cech pozostałych obiektów wchodzących tworzących kategorię.

Ćwiczenia wchodzące w skład zestawu, zawierają materiał tematyczny (konkretny) i symboliczny - atematyczny (figury geometryczne).

Zadania oparte na konkretach posiadają trzy stopnie trudności (posiadają odpowiednio kolory: zielony, niebieski, czerwony).

Propozycje ćwiczeń zawarte w zestawie mają na celu kształtowanie umiejętności:

- linearnego (od lewej do prawej) spostrzegania obrazków,
- identyfikowania obiektów,
- dostrzegania cechy wspólnej trzech obiektów,
- nazwania cechy wspólnej trzech obiektów,
- dostrzegania cechy różnicującej jednego obrazka,
- nazwania cechy różnicującej jednego obrazka.

Można ustalić wspólnie z dzieckiem własną zasadę tworzenia zbiorów, przez co rozwija się w nim kreatywność oraz umiejętność rozumienia i tworzenia rozbudowanych tekstów.

Zestaw składa się z 52 elementów podzielonych na materiał tematyczny i atematyczny. Do zestawu dołączona jest również instrukcja.

Autor: Agata Dębicka-Cieszyńska, Jagoda Cieszyńska

Polecamy w terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty