Logopedia podstawowa. Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny (4 - 6 lat)

Logopedia wersja podstawowa. Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny

1 799,00 zł
Brutto

Multimedialny program Logopedia wersja podstawowa, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Program pozwala na przeprowadzenie diagnozy oraz zaplanowanie terapii logopedycznej.

Ilość

Multimedialny program Logopedia wersja podstawowa, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci.

Program pozwala na przeprowadzenie diagnozy oraz zaplanowanie terapii logopedycznej. Daje także możliwość kontrolowania i analizowania postępów prowadzonej terapii. Program przechowuje dane na temat diagnozy oraz przebiegu i efektów zajęć. Logopedia umożliwia także przeprowadzenie wstępnej diagnozy pedagogicznej z orientacyjną oceną gotowości szkolnej. Program jest wyposażony w test prediagnostyczny, który pozwala w szybki i łatwy sposób sprawdzić, czy dziecko potrafi posługiwać się komputerem ma tyle sprawnie, by uczestniczyć w multimedialnej terapii. Logopeda ma również możliwość śledzenia postępów terapii poprzez porównywanie kolejnych diagnoz.


Diagnoza logopedyczna w programie Logopedia obejmuje takie obszary jak:
- Artykulacja głosek: szereg szumiący, szereg syczący, szereg ciszący, spółgłoski dwuwargowe, spółgłoski wargowo-zębowe, spółgłoski przedniojęzykowe, spółgłoski środkowo-językowe,
spółgłoski półotwarte, spółgłoski tylnojęzykowe, samogłoski ustne, samogłoski nosowe.
- Artykulacja tekstu.
- Mowa spontaniczna.
- Budowa i sprawność narządów mowy.

Po przeprowadzeniu diagnozy, logopeda na specjalnym formularzu, analizuje takie jej aspekty, jak: budowa i funkcjonowanie narządów artykulacyjnych, słuch, mowa, artykulacja głosek. Moduł diagnostyczny zawiera atrakcyjne ćwiczenia komputerowe z możliwością nagrywania istotnych dla terapii wypowiedzi dziecka. Daje to terapeucie możliwość porównania kluczowych wypowiedzi dziecka zanim rozpoczęła się terapia, w trakcie jej trwania oraz po jej zakończeniu.

Program daje także możliwość zaplanowania sesji terapeutycznych poprzez wybór odpowiednich, zróżnicowanych pod względem stopnia trudności, ćwiczeń. Ćwiczenia multimedialne zapewniają ciekawy program terapii, zachęcają do powtarzania i przede wszystkim dają dzieciom poczucie, że uczestniczą one w ciekawej zabawie, nie zaś w terapii. Tutaj także logopeda ma możliwość wydrukowania wielu kolorowych kart pracy, które umożliwiają prowadzenie terapii logopedycznej także bez używania komputera.

Program dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej, co umożliwia wybór zestawu dostosowanego do potrzeb małych pacjentów i terapeutów. Różnią się one między sobą ilością ćwiczeń i modułami terapeutycznymi. Obie wersje zostały wzbogacone o pomoce logopedyczne, które uatrakcyjnią cały proces używania programu.

Multimedialny program Logopedia wersja podstawowa zawiera:
- szereg szumiący
- szereg syczący
- szereg ciszący
- różnicowanie szeregów
- głoska r
- 515 interaktywnych ćwiczeń
- 690 kart pracy wydrukowanych i 429 kart pracy w wersji elektronicznej
- poradnik metodyczny
- słuchawki z mikrofonem
- program do nagrywania i kalibracji nagrań
- pomoce dydaktyczne: labiogramy wszystkich głosek alfabetu, karty do ćwiczeń słuchu fonemowego, memory, plansze sytuacyjne.

Zakupując program Logopedia, otrzymujecie Państwo na niego licencję otwartą.

Wymagania sprzętowe:

- system operacyjny Windows XP (32-bitowy),- Vista/7/8 (32- i 64-bitowy) lub Windows 10.
- 1GB pamięci RAM
- miejsce na dysku twardym (HDD) do 2,6 GB (w zależności od instalowanych modułów)
- rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 1024px x 768px
- karta dźwiękowa
- port USB – niezbędny tylko w czasie instalacji

Polecamy w terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty