





Książeczka Bajkowe ćwiczenia logopedyczne stanowią świetne urozmaicenie zarówno logopedycznych zajęć grupowych, jak i samej terapii logopedycznej.
Książeczka Bajkowe ćwiczenia logopedyczne stanowią świetne urozmaicenie zarówno logopedycznych zajęć grupowych, jak i samej terapii logopedycznej. W książeczce znajdują się ciekawe i śmieszne ćwiczenia narządów artykulacyjnych, zaś pod każdą bajką umieszczono dodatkowo ćwiczenia kształtujące i rozwijające u dziecka różne kompetencje. Korzystając z bajeczek dziecko rozwija słownictwo, spostrzegawczość i koncentrację uwagi, a także zdolności manualne.
Bajeczki znakomicie sprawdzą się podczas zajęć dydaktycznych w grupach przedszkolnych.
Kolejna propozycja stymulacji rozwoju języka dzieci z zaburzeniami komunikacji.
Niniejszy zeszyt ćwiczeń logopedycznych jest pierwszym z serii "Sylaby, słowa, wyrazy". Obejmuje on ćwiczenia szeregu szumiącego i jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, u których po przeprowadzonym badaniu logopedycznym zdiagnozowano seplenienie głosek, polegające na ich deformacji bądź opuszczaniu, tzw. elizji.
Kocham mówić - Powiedz mi, co odczuwasz... przeznaczone jest do uczenia się niewerbalnych zachowań komunikacyjnych i języka.
Zestaw zawiera 25 kwadratów z tworzywa w trzech kolorach oraz książeczkę z wzorami do układania.
Planszowa gra edukacyjna LOGOPEDYCZNE KÓŁKO I KRZYŻYK jest świetnym wsparciem, często żmudnej i długotrwałej terapii logopedycznej.
Zestaw "Bobo i inni" zawiera proste, 3-elementowe historyjki obrazkowe do wspierania rozwoju językowego dziecka i do ćwiczeń w tym zakresie. Pomoc jest przeznaczona zarówno dla Rodziców, którzy chcą usprawniać mowę swojej pociechy na bardzo wczesnym etapie, jak i dla Terapeutów - do pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji językowej.
Zabawy logopedyczne. Porady, ćwiczenia, wierszyki. Polecamy książkę: „Zabawy logopedyczne dla dzieci”
Ćwiczenia zebrane w tej pozycji, będą szczególnie przydatną pomocą dla osób dorosłych, które utraciły zdolność rozumienia i posługiwania się językiem na skutek uszkodzenia mózgu.
Pacynka Krokodyl to niezawodny przyjaciel każdego logopedy, terapeuty i... pacjenta.
Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko to zbiór wyrazów i ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie wymowy oraz próbę wyeliminowania niepłynności i jąkania. Materiał tu zawarty, przeznaczony jest zarówno do terapii logopedycznej dzieci, jak i osób dorosłych.
Zestaw służy doskonaleniu umiejętności czytania ze zrozumieniem. Teksty opisujące świat wokół dziecka i powiązane z nimi ćwiczenia zostały skomponowane tak, aby usprawniać rozwój myślenia i mowy, wspomagać proces rozumienia, rozwijać system semantyczny i syntaktyczny.
Ćwiczenia planowania ruchu ręki przygotowują do nauki pisania, stymulują sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
Materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek f, fi, w, wi, ł, ch (h) w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach oraz w opozycji bezdźwięczna-dźwięczna.
Giełkot to poważne zaburzenie mowy, które w zdecydowany sposób utrudnia jej rozumienie przez otoczenie. Naukowcom i logopedom praktykom udało się w ostatnich latach zidentyfikować objawy i symptomy giełkotu mające znaczenie podczas stawiania diagnozy różnicowej.
Głoski do zabawy to gra kształcąca słuch fonemowy (umiejętność analizy i syntezy głoskowej wyrazów), koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz koncentrację słuchową – umiejętności bardzo ważne w nauce czytania i pisania.
Pomoc dydaktyczna Gimnastyka umysłowa dyslektyka pomaga rozwijać koncentrację, uważność i zapamiętywanie. Jest to znakomita pomoc kształtująca myślenie matematyczne oraz samodzielne poszukiwanie rozwiązań matematycznych.
Książeczka Bajkowe ćwiczenia logopedyczne stanowią świetne urozmaicenie zarówno logopedycznych zajęć grupowych, jak i samej terapii logopedycznej.