

Zabawy logopedyczne. Porady, ćwiczenia, wierszyki. Polecamy książkę: „Zabawy logopedyczne dla dzieci”
Wszyscy zainteresowani tematyką zabaw logopedycznych w tym rodzice, terapeuci, ale przede wszystkim dzieci znajdą tu ciekawe zadania i inspirujące zabawy. PKsiążka zawiera wesołe piosenki i rymowanki, które pomogą wybrzmieć i utrwalić głoski sprawiające dzieciom największe trudności.
Materiał jest zgrupowany w następujących działach:
• Gimnastyka buzi i języka
• Podstawowe ćwiczenia oddechowe
• Ćwiczenia na różne seplenienia
• Poprawnie mówimy „l” i „r”
• Poprawnie mówimy „k”, „g”, „ch”
Dzięki tej książce skutecznie ćwiczymy i pracujemy nad właściwą wymową u dzieci.
W okresie dzieciństwa 5% dzieci doświadcza trudności z płynnym i swobodnym wypowiadaniem się.
Zeszyt 3 - Czerwony, zielony. Kolory
Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach.
Multimedialny program Logopedia wersja podstawowa, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci w wieku od 4 do 6 lat.
Program pozwala na przeprowadzenie diagnozy oraz zaplanowanie terapii logopedycznej.
Złe nawyki i dysfunkcje poszczególnych części narządu mowy, występujące już w fazie wczesnego uzębienia mlecznego, są najczęstszą przyczyną nabytych wad zgryzu.
Teczka zawiera karty z ilustracjami do powielenia.
Ubezdźwięcznianie (zwane też mową bezdźwięczną) to zespół wad polegających na nierealizowaniu dźwięczności głosek. Najczęściej występuje w postaci zamieniania głosek (paralalia) dźwięcznych na ich odpowiedniki bezdźwięczne (np. „papka” zamiast ,,babka”).
Karty "Logopedyczny Piotruś" i "Memory" to dwie bardzo znane i lubiane przez dzieci (i dorosłych) gry. Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany jest tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.
Wibrator logopedyczny Z-vibe to narzędzie do masażu sensorycznego wewnątrz i na zewnątrz jamy ustnej przy użyciu specjalnych szpatułek, które mają różną strukturę powierzchni: od gładkich gryzaków, przeznaczonych do ćwiczeń stabilności i siły żuchwy, po włoskowate szpatułki szczoteczek.
Puzzle magnetyczne - samochody - to zabawka, która składa się z kolorowej planszy, 8 kart wzorów i 41 elementów z warstwą magnetyczną na odwrocie.
"Jak rozmawiać..." dostarcza nauczycielom (oraz rodzicom) podpowiedzi i przydatnych rozwiązań w zmaganiach z trudnymi sytuacjami w szkole.
Pacynka na palce – oczy, to doskonała pomoc terapeutyczna, która może być wykorzystywana w diagnozie procesów integracji sensorycznej do badania ruchów gałek ocznych.
Antonimy – część 2 to materiał dydaktyczny stworzony z myślą o osobach potrafiących czytać (i pisać), który pomaga w rozwijaniu następujących umiejętności:
„Rerki” przeznaczone są dla dzieci, które pod kontrolą logopedy utrwalają prawidłową wymowę głoski „r”. Książeczka zawiera 19 zestawów złożonych z dwóch plansz.
Wykreślanki to zeszyt z ćwiczeniami dla młodzieży i dorosłych, u których występują trudności z czytaniem i pisaniem, aktualizacją słów, linearnym przetwarzaniem informacji, koncentracją i uwagą.
Program Autilius Wspólna Uwaga to oprogramowanie komputerowe zawierające 6 gier terapeutycznych, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku 3-7 lat.
Zabawy logopedyczne. Porady, ćwiczenia, wierszyki. Polecamy książkę: „Zabawy logopedyczne dla dzieci”