

Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.
Zestaw ten służy do nabywania umiejętności wyszukiwania takich samych elementów, wyszukiwania ich z pamięci oraz zapamiętywania ciągu obrazków lub kształtów geometrycznych.
Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej. Szeregowo tworzymy naszą wypowiedź, zarówno w języku mówionym, jak i pisanym. Budowanie znaczeń wyrazów jest bowiem możliwe dzięki linearnemu uporządkowaniu głosek w słowach i liter w wyrazach.
Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania.
Zestaw Wykluczanie ze zbioru to pomoc angażująca i rozwijająca lewą i prawą półkulę mózgową (przede wszystkim wzrokowe, kojarzeniowe i czołowe). Ćwiczenia pobudzające lewą półkulę w zdecydowanym stopniu stymulują funkcje poznawcze dziecka.
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek? to bardzo rozwojowa i fascynująca książeczka dla maluchów. Książeczka posiada aż 57 okienek, które dziecko otwiera, sprawdzając, czy nie ukrył się tam zaginiony szczurek - maskotka Nunusia.
Miłe uszom dźwięki - usprawnienie narządów mowy i ćwiczenia prawidłowego wymawiania głosek
Zestaw ten służy do kształtowania pojęcia równoliczności zbiorów, pojęcia liczby, nauki czytania pełnymi wyrazami (czytanie globalne) liczebników głównych, oraz zaznajomienie się z cyframi.
"Dysleksja" to zestaw ćwiczeń funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat. Zestaw zawiera przydatne ćwiczenia m.in spostrzegania wzrokowego.
Książeczka Zaczarowany języczek na wakacjach powinna znaleźć się na półce każdego czterolatka.
Pozycja Słuch to pierwsza część z serii Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek.
„Percepcja słuchowa” jest to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla osób mających trudności z odbiorem słuchowym języka, także dla osób z problemami rozwoju oraz uczących się języka polskiego jako obcego lub drugiego.
Szorstki polski to pomoc dydaktyczna inspirowana metodami nauczania Marii Montessori. patyczka i kredy do zapisu.
Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki oraz uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania. Uczy dziecko rozumienia pytań oraz udzielania odpowiedzi.
Materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek t, d, m, mi, n, ni (ń) w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach oraz w opozycji bezdźwięczna-dźwięczna.
Kwestionariusz obrazkowy wraz z Kartą badania mowy jest owocem wieloletnich doświadczeń z pracy diagnostyczno-terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z wadami wymowy, zarówno w normie intelektualnej, jak i z obniżoną sprawnością umysłową.
Karty mają pomóc w poznaniu, utrwalaniu oraz usystematyzowaniu pojęć kalendarzowych i elementów pogody. Ćwiczenia dotyczą dni tygodnia, miesięcy i pór roku oraz świąt i ważnych dla dzieci wydarzeń z ich życia. Ułatwiają zrozumienie następstwa czasu. Układanie planu dnia systematyzuje i porządkuje funkcjonowanie uczniów w przestrzeni szkolnej i poza nią.
Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.