- Produkt tymczasowo niedostępny
Memo zgadywanka do słuchania. Pomoc stumulująca i rozwijająca zmysł słuchu
Memo zgadywanka słuchowa jest pomocą służącą do stymulacji i kształcenia słuchu fizjologicznego oraz fonemowego.
Piłka terapeutyczna to wielofunkcyjny przyrząd do ćwiczeń.
Piłka terapeutyczna to wielofunkcyjny przyrząd do ćwiczeń. Z jej pomocą można wykonać każdy trening, niezależnie czy ćwicząca osoba chce rozciągnąć mięśnie, czy je wzmocnić. Ponieważ kształt kulisty utrudnia stabilność piłce, utrzymanie jej w odpowiedniej pozycji wymaga pracy dodatkowych mięśni. Aktywowanie tych partii ciała przyczynia się do poprawy koordynacji i równowagi oraz pracy nad prawidłową postawą sylwetki. Skoki na piłce kształtują również koordynację wzrokowo-ruchową. Wymienione umiejętności, wpływają na rozwój propriocepcji i układu przedsionkowego.
Piłka rehabilitacyjna jest stosowana w terapii dzieci zmagających się z różnego rodzaju zaburzeniami oraz problemami. Przede wszystkim może służyć do rehabilitacji zaburzeń ruchowych. Ułatwia wykonywanie różnych ćwiczeń poprawiających motorykę dużą. Może być również stosowana podczas pracy z dziećmi z zaburzeniami sensorycznymi oraz autystycznymi. Jej kształt i kolor przyciągają uwagę oraz pozwalają skupić przez pewien czas na wykonywanych zadaniach. Dzięki temu zabawy z piłką terapeutyczna wpływają pozytywnie na rozwój emocjonalny, a także na umiejętności społeczne. Może ona bowiem służyć jako element gier zespołowych.
Rozmiar piłki rehabilitacyjnej dla dzieci musi być przede wszystkim dopasowany do wieku i potrzeb małych pacjentów. Niezwykle ważne jest także uwzględnienie celu terapii. Jeśli ma ona służyć np. poprawie równowagi, lepiej wybrać większy model. Z kolei do terapii manualnej sprawdzą się mniejsze modele.
Rozmiar piłki rehabilitacyjnej musi również uwzględniać indywidualne potrzeby dziecka. Jest to niezwykle ważne, aby ćwiczenia przynosiły oczekiwane efekty.
Do nadmuchania piłki terapeutycznej niezbędna jest odpowiednia pompka. W naszej ofercie znajdziesz zestawy zawierające to urządzenie. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że piłka nie jest uszkodzona. Znajdź wentyl, a następnie nałóż na niego końcówkę pompki. Upewnij się, że powietrze nie ucieka w jego okolicy i rozpocznij pompowanie. Rób to powoli i na bieżąco sprawdzaj twardość piłki. Nie może być ona zbyt mocno ani też za lekko napompowana. Gdy uzyskasz optymalny kształt, wyjmij pompkę oraz dobrze zabezpiecz wentyl. Sprawdź, czy jest stabilna i nie uchodzi z niej powietrze. W razie potrzeby możesz ją dodatkowo napompować. Tak przygotowana piłka może służyć jako pomoc terapeutyczna.
- Średnica: 55 cm
- Materiał: PVC - specjalna guma anty-wybuchowa
- Maksymalne obciążenie: 300 kg
- Kolor: różowa
- Pudełko: piłka jest zapakowana w kolorowe pudełko, na którym zostały umieszczone opisy przykładowych ćwiczeń ze zdjęciami
- W zestawie pompka do piłki.
Polecamy w terapii integracji sensorycznej.
Zobacz także:
i inne pomoce sensoryczne.