Zestaw kart obrazkowych Poznaję Świat Emocje!

14,90 zł
Brutto

Karty obrazkowe Poznaję świat Emocje! Prezentowana pomoc to zestaw dla dzieci do nauki rozpoznawania i nazywania emocji. Ćwiczenia z kartami wpływają korzystnie na rozwój mowy.

Ilość

Karty obrazkowe Poznaję świat Emocje! Prezentowana pomoc to  zestaw dla dzieci do nauki rozpoznawania i nazywania emocji. Do wykorzystania dla dzieci od 2. roku życia. Jak wiemy małe dzieci w niewielkim stopniu potrafią ocenić, że ludzie odczuwają różne inne emocje niż one same. Istotna jest nauka rozpoznawania i odczytywania emocji na wczesnym etapie rozwoju każdego dziecka. Prezentowana pomoc Emocje pomaga rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, takie jak: radość, smutek, zaskoczenie, gniew. Dzięki wykorzystaniu pomocy dzieci nauczą się rozróżniać i nazywać emocje w naturalny sposób, podczas wspólnej zabawy z opiekunami. Dzięki dodatkowym ćwiczeniom również adekwatnie reagować na osoby w ich otoczeniu, które przeżywają podobne emocje.


Dodatkowo w pakiecie niewielki poradnik Poznaję Świat od psychologów Natalii i Krzysztofa Minge. Zawiera komentarz oraz pomysły na gry i zabawy z kartami. W skład zestawu wchodzi 17 solidnych kart, na których zamieszczono kolorowe  fotografie twarzy osób w różnym wieku (awers) oraz wyrazy ekspresywne (rewers).
Korzystanie z pomocy, kart pozwala rozpoznawać emocje wyrażone za pomocą mimiki twarzy na zdjęciach, a wyrazy ekspresywne pomagają wyrazić uczucia przedstawione na obrazku i wzbogacają zasób słownictwa najmłodszych, wspomagając tym samym rozwój mowy.

Dodatkowo zabawa z kartami uczy dziecko prawidłowo nazywać sytuacje społeczne,  stany emocjonalne. Dzięki ćwiczeniom dzieci mogą lepiej radzić sobie z własnymi emocjami i rozumieć uczucia innych osób.
Obrazki oraz wyrazy ekspresywne zostały dobrane w taki sposób, by wspomagać rozwój emocjonalny i społeczny w formie  naturalnej dla najmłodszych.

Pakiet zawiera:
- Poradnik dla opiekunów przygotowany
- 17 kolorowych solidnych  kart z realistycznymi zdjęciami dostosowanymi do percepcji małych dzieci

Specyficzne kody

Podobne produkty