Drewniane zabawki edukacyjne w sklepie Liger

Zabawki drewniane wspomagają terapię sensoryczną, stymulując zmysł dotyku do poznawania nowych kształtów czy faktur zabawek u dzieci. Ponadto pobudza koordynację oko-ręka, rozwija percepcję wzrokową i zdolności manualne oraz refleks. Niezwykle wartościowa pomoc dydaktyczna i terapeutyczna, uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię i mobilizuje do twórczego myślenia. Zabawki edukacyjne z drewnakształcą zdolności manualne i precyzję w obrębie motoryki małej.

Drewniane zabawki dla dzieci do gabinetów terapeutycznych i do domu

Zabawki drewniane edukacyjne są idealne dla dzieci w każdym wieku. Ten rodzaj zabawek oprócz zwykłej zabawy wspomaga również rozwój dziecka, jeżeli chodzi o małą motorykę oraz wyobraźnię. Zabawki te są dedykowane także do gabinetów, gdzie prowadzone są różne terapie dla dzieci, w tym także terapia sensoryczna.

Drewniane zabawki sensoryczne polecane są do wyposażenia przedszkoli, sal zabaw oraz wszędzie tam, gdzie przebywają najmłodsi.

Drewniane zabawki Montessori dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi

Drewniane zabawki dla dzieci nie zawierają tak dużej ilości szczegółów, jak zabawki z plastiku. Oznacza to, że zabawa nimi nie jest tak skomplikowana, a dodatkowo dziecko może poznawać różne kształty, kolory. Dzięki temu drewniane zabawki będą bezpieczne dla dzieci w każdym wieku.

Zabawki drewniane już od najmłodszych lat stymulują rozwój dziecka przez zabawę. Mają one funkcję terapeutyczną. Ponadto zabawki drewniane są polecane w terapii Montessori. Zabawki wykonane z innych tworzyw często są przesycone kolorami i dźwiękami, przez co dziecko nadwrażliwe na bodźce może czuć się przytłoczone podczas zabawy. Natomiast zabawki wykonane z drewna pomagają w rozwoju jednocześnie nie przebodźcoując dziecka z zaburzeniami sensorycznymi.

Pielęgnacja zabawek drewnianych dla dzieci

Pielęgnacja zabawek wykonanych z drewna jest bardzo prosta. Do wyczyszczenia zabawek wystarczy jedynie wilgotna ściereczka. Zabawki te można również dezynfekować. Z uwagi na użyty do produkcji rodzaj drewna – płyny nie wsiąkają w zabawkę, dzięki czemu zaraz po wyczyszczeniu i dezynfekcji może być ona ponownie użyta

Sensoryczne zabawki drewniane w terapii Montessori - korzyści

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli zabawek drewnianych sensorycznych tj. kolorowe klocki, gry zręcznościowe, puzzle itp. Ponadto bardzo często wybierane są też drewniane zabawki Montessori, które poza słuchaniem uczą także poprzez zabawę.

Zabawki wykonane z drewna nie są w żadnym stopniu szkodliwe dla dzieci. Ponadto są one proste w utrzymaniu czystości oraz łatwiej jest zachować porządek. Drewniane zabawki edukacyjne poza świetną zabawą wymagają od dziecka myślenia, co jest bardzo pozytywną reakcją, jeżeli chodzi o jego rozwój. 

Edukacyjne i sensoryczne zabawki drewniane wspierające rozwój

Drewniane zabawki i układanki sensoryczne dla dzieci to zabawa połączona z edukacją. Stymuluje dziecko do podejmowania wyzwań, radzenia sobie w sytuacjach wymagających spostrzegawczości oraz podejmowania własnych decyzji. Wpływa pozytywnie na rozwój mowy, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz rozbudowę słownictwa. Pomoc motoryczna stanowi idealne uzupełnienie i usprawnienie pracy palców i dłoni. Klocki drewniane edukacyjne rozwijają wyobraźnię, uczą koncentracji oraz zdolności manipulacji, wspierając wrażliwość palców.

Zabawki z drewna jak budowle wspierają abstrakcyjne myślenie, percepcję wzrokową, zdolności manualne oraz kreatywność. Zabawa może stać się dzięki temu kreatywną formą spędzania wolnego czasu, uczy kojarzenia kształtów i kolorów, rozwija logiczne myślenie, doskonali ruchy precyzyjne, rozwija sprawność manualną, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

Edukacyjne i sensoryczne zabawki dla dzieci - czym kierować się przy wyborze?

Zakup zabawek drewnianych z uwagi na szeroką ofertę nie zawsze jest prosty. Aby nieco ułatwić wybór, trzeba zwrócić uwagę na wiek dziecka. Jest to ważny czynnik, od którego zależy to, czy dziecko będzie się chętnie bawiło zabawką.

Poza tym należy wybierać takie zabawki, aby oprócz samej zabawy uczyły one dziecko pewnych czynności oraz rozwijały motorykę małą.

Drewniane zabawki dla małych dzieci i niemowląt muszą posiadać większe elementy, żeby dziecko mogło się nimi swobodnie bawić. Ważna jest tu także kolorystyka. Kolorowe zabawki w ciekawych kształtach bardziej zainteresują malucha, a także będą nieocenioną pomocą w rozwoju integracji sensorycznej.

Zabawki drewniane dla dzieci w sklepie Liger – pełen profesjonalizm i gwarancja dobrej jakości

Zakup zabawek w sklepie Liger to świetna decyzja, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie dziecka. Trwałość zabawek drewnianych oraz mocno przytwierdzone elementy sprawiają, że produkty są w pełni bezpieczne dla dzieci bez względu na wiek.

Wysoka jakość drewna, z którego powstają zabawki powoduje, że są one odporne na uszkodzenia, co z kolei przekłada się na znacznie dłuższe użytkowanie.

Jest 145 produktów.

Pokazano 1-24 z 145 pozycji

Aktywne filtry

Alfabet pisany

Alfabet pisany

115,00 zł Cena

Prezentowana pomoc dydaktyczna to polski alfabet, dzięki któremu dziecko pozna pisane litery.

Zegar

Drewniany zegar edukacyjny

59,00 zł Cena

Zegar to idealna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń dziecka w odczycie i kształtowaniu pojęcia czasu. Solidna, drewniana tarcza wyposażona jest w ruchome wskazówki umożliwiające najskuteczniejsze poznanie poprzez działanie własne dziecka.

Tygrys z patyczkami -gra zręcznościowa
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Tygrys z patyczkami - gra zręcznościowa

12,00 zł Cena

Gra zręcznościowa, w której grającemu towarzyszy psotny tygrys. Dzięki wykorzystaniu tej pomocy można ćwiczyć nie tylko zdolności manualne, ale również koncentrację uwagi.

Budowa cieni - Mała

Budowa cieni mała cz. I. Pomoc terapeutyczna i rozwojowa

335,00 zł Cena

Budowa cieni jest wspaniałą zabawą pomagającą rozwijać i kształtować wyobraźnię przestrzenną, uczy umiejętności planowania i organizacji pracy, rozwija samokontrolę, koncentrację, sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową oraz określenie położenia przedmiotów w przestrzeni.