Drewniane zabawki edukacyjne w sklepie Liger

Zabawki drewniane wspomagają terapię sensoryczną, stymulując zmysł dotyku do poznawania nowych kształtów czy faktur zabawek u dzieci. Ponadto pobudza koordynację oko-ręka, rozwija percepcję wzrokową i zdolności manualne oraz refleks. Niezwykle wartościowa pomoc dydaktyczna i terapeutyczna, uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię i mobilizuje do twórczego myślenia. Zabawki edukacyjne z drewnakształcą zdolności manualne i precyzję w obrębie motoryki małej.

Drewniane zabawki dla dzieci do gabinetów terapeutycznych i do domu

Zabawki drewniane edukacyjne są idealne dla dzieci w każdym wieku. Ten rodzaj zabawek oprócz zwykłej zabawy wspomaga również rozwój dziecka, jeżeli chodzi o małą motorykę oraz wyobraźnię. Zabawki te są dedykowane także do gabinetów, gdzie prowadzone są różne terapie dla dzieci, w tym także terapia sensoryczna.

Drewniane zabawki sensoryczne polecane są do wyposażenia przedszkoli, sal zabaw oraz wszędzie tam, gdzie przebywają najmłodsi.

Drewniane zabawki Montessori dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi

Drewniane zabawki dla dzieci nie zawierają tak dużej ilości szczegółów, jak zabawki z plastiku. Oznacza to, że zabawa nimi nie jest tak skomplikowana, a dodatkowo dziecko może poznawać różne kształty, kolory. Dzięki temu drewniane zabawki będą bezpieczne dla dzieci w każdym wieku.

Zabawki drewniane już od najmłodszych lat stymulują rozwój dziecka przez zabawę. Mają one funkcję terapeutyczną. Ponadto zabawki drewniane są polecane w terapii Montessori. Zabawki wykonane z innych tworzyw często są przesycone kolorami i dźwiękami, przez co dziecko nadwrażliwe na bodźce może czuć się przytłoczone podczas zabawy. Natomiast zabawki wykonane z drewna pomagają w rozwoju jednocześnie nie przebodźcoując dziecka z zaburzeniami sensorycznymi.

Pielęgnacja zabawek drewnianych dla dzieci

Pielęgnacja zabawek wykonanych z drewna jest bardzo prosta. Do wyczyszczenia zabawek wystarczy jedynie wilgotna ściereczka. Zabawki te można również dezynfekować. Z uwagi na użyty do produkcji rodzaj drewna – płyny nie wsiąkają w zabawkę, dzięki czemu zaraz po wyczyszczeniu i dezynfekcji może być ona ponownie użyta

Sensoryczne zabawki drewniane w terapii Montessori - korzyści

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli zabawek drewnianych sensorycznych tj. kolorowe klocki, gry zręcznościowe, puzzle itp. Ponadto bardzo często wybierane są też drewniane zabawki Montessori, które poza słuchaniem uczą także poprzez zabawę.

Zabawki wykonane z drewna nie są w żadnym stopniu szkodliwe dla dzieci. Ponadto są one proste w utrzymaniu czystości oraz łatwiej jest zachować porządek. Drewniane zabawki edukacyjne poza świetną zabawą wymagają od dziecka myślenia, co jest bardzo pozytywną reakcją, jeżeli chodzi o jego rozwój. 

Edukacyjne i sensoryczne zabawki drewniane wspierające rozwój

Drewniane zabawki i układanki sensoryczne dla dzieci to zabawa połączona z edukacją. Stymuluje dziecko do podejmowania wyzwań, radzenia sobie w sytuacjach wymagających spostrzegawczości oraz podejmowania własnych decyzji. Wpływa pozytywnie na rozwój mowy, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz rozbudowę słownictwa. Pomoc motoryczna stanowi idealne uzupełnienie i usprawnienie pracy palców i dłoni. Klocki drewniane edukacyjne rozwijają wyobraźnię, uczą koncentracji oraz zdolności manipulacji, wspierając wrażliwość palców.

Zabawki z drewna jak budowle wspierają abstrakcyjne myślenie, percepcję wzrokową, zdolności manualne oraz kreatywność. Zabawa może stać się dzięki temu kreatywną formą spędzania wolnego czasu, uczy kojarzenia kształtów i kolorów, rozwija logiczne myślenie, doskonali ruchy precyzyjne, rozwija sprawność manualną, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

Edukacyjne i sensoryczne zabawki dla dzieci - czym kierować się przy wyborze?

Zakup zabawek drewnianych z uwagi na szeroką ofertę nie zawsze jest prosty. Aby nieco ułatwić wybór, trzeba zwrócić uwagę na wiek dziecka. Jest to ważny czynnik, od którego zależy to, czy dziecko będzie się chętnie bawiło zabawką.

Poza tym należy wybierać takie zabawki, aby oprócz samej zabawy uczyły one dziecko pewnych czynności oraz rozwijały motorykę małą.

Drewniane zabawki dla małych dzieci i niemowląt muszą posiadać większe elementy, żeby dziecko mogło się nimi swobodnie bawić. Ważna jest tu także kolorystyka. Kolorowe zabawki w ciekawych kształtach bardziej zainteresują malucha, a także będą nieocenioną pomocą w rozwoju integracji sensorycznej.

Zabawki drewniane dla dzieci w sklepie Liger – pełen profesjonalizm i gwarancja dobrej jakości

Zakup zabawek w sklepie Liger to świetna decyzja, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie dziecka. Trwałość zabawek drewnianych oraz mocno przytwierdzone elementy sprawiają, że produkty są w pełni bezpieczne dla dzieci bez względu na wiek.

Wysoka jakość drewna, z którego powstają zabawki powoduje, że są one odporne na uszkodzenia, co z kolei przekłada się na znacznie dłuższe użytkowanie.

Aktywne filtry

Buty do nauki sznurowania (para - prawy i lewy)

Buty do nauki sznurowania (para - prawy i lewy)

45,00 zł Cena

Komplet butów do nauki wiązania i sznurowania to praktyczna pomoc, dzięki której dziecko skutecznie i bez stresu opanuje tę trudną sztukę. Buciki będą służyć pomocą zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy sali terapeutycznej.

Koraliki do nawlekania

Koraliki do nawlekania w słoiku 45 sztuk

49,00 zł Cena

Korale do nawlekania to znakomita pomoc kształtująca i usprawniająca motorykę małą oraz precyzyjne ruchy palców. Jest to zabawa uwielbiana przez maluchy. Uczy cierpliwości, pozwala na budowanie koncentracji, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Korale do nauki sekwencji
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.

Klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne tęczowe

209,00 zł Cena

Klocki sensoryczne tęcza dla dzieci to zestaw 24 sensorycznych, miłych w dotyku i różnokolorowych elementów przeznaczonych do zabawy i terapii.

Koło Mnożenia

Koło Mnożenia

99,00 zł Cena

Koło mnożenia jest pomocą edukacyjną, która służy do utrwalania umiejętności wykonywania jednego z podstawowych działań arytmetycznych.

TABLICA MATEMATYCZNA
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Tablica Matematyczna

110,00 zł Cena

Tablica Matematyczna to produkt wpływający na przyswojenie umiejętności i wykonywania działań arytmetycznych: mnożenia i dzielenia.

Drewniana układanka warstwowa (puzzle) - W ogrodzie
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Drewniana układanka warstwowa (puzzle) - W ogrodzie

55,00 zł Cena

Układanka warstwowa W ogrodzie została zaprojektowana w duchu pedagogiki Montessori. Na pomoc tę składają się trzy warstwy, z których dziecko tworzy obrazek. Spodnia warstwa przedstawia pusty ogród, na którym jeszcze nic nie ma, kolejna warstwa - chłopca-ogrodnika, który sadzi nasionka do ziemi.

Klik-klak. Zabawka zręcznościowa

Klik-klak. Pomoc i zabawka zręcznościowa

22,00 zł Cena

Pomoc zręcznościowa Klik-klak znakomicie ćwiczy sprawność i refleks. Zabawa polega na chwyceniu obręczy i na wykonywaniu energicznych ruchów ręką w górę i w dół, tak aby drewniane kulki zderzały się na przemian nad i pod ręką.