Motoryka mała - zabawki i pomoce

Poprawny rozwój motoryki u dzieci jest kluczowy dla dalszego ich funkcjonowania w świecie. Umiejętności związane z ogólną sprawnością podzielić można na motorykę małą i dużą. Mała motoryka odpowiada za sprawność palców i dłoni, natomiast motoryka duża odpowiada za sprawność poruszania całego ciała.

Zabawki do ćwiczenia motoryki małej

Warto pamiętać, że poprawna motoryka nie jest człowiekowi dana. Każdy musiał nauczyć się jej w procesie rozwoju. Każde niemowlę i dziecko powinno nauczyć się najpierw ogólnej sprawności poruszania się, zanim przejdzie się do nauki motoryki małej. W naszym sklepie można znaleźć bogaty wybór zabawek, który pomoże maluchom rozwinąć motorykę małą.

Jak zabawki do motoryki małej mogą rozwinąć umiejętności zręcznościowe?

Zabawki do motoryki małej odgrywają w życiu malucha niebagatelną rolę – pomagają rozwijać koordynację ruchową i spostrzegawczość, dzięki czemu dziecko w późniejszych latach o wiele lepiej radzi sobie w szkole. Tego typu zabawki uczą również precyzji i planowania swoich działań (np. jak ustawić budowlę, aby nie upadła). Zabawki do motoryki małej mogą również stanowić fantastyczną pomoc w nauce kolorów, kształtów, a także liter i cyfr. Wszystko to jest połączone z rozwojem manualnym.

Znaczenie rozwoju motoryki małej u dziecka

Aby motoryka mała mogła się prawidłowo rozwijać, najpierw należy rozpocząć pracę nad motoryką dużą, która obejmuje umiejętność poruszania całym ciałem. Gdy te czynności są już opanowane, można z powodzeniem przejść do nauki czynności wymagających większej precyzji, takich jak zapinanie ubrań, rysowanie lub sznurowanie butów. W nauce wykonywania tego typu czynności pomaga nie tylko swobodne wykonywanie codziennych zadań, ale również wspólne spędzanie czasu z zabawkami do motoryki małej.

Zestawy do ćwiczeń motoryki ręki w sklepie Liger

W sklepie Liger dostępny jest bogaty wybór pomocy i zabawek kreatywnych, których celem jest wspieranie małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Duży wybór kolorowych i kreatywnych gier pozwala dzieciom budować zainteresowanie poszczególnymi akcesoriami oraz pozwala na usprawnianie chwytu dłoni i zręczności palców.

Piłeczki sensoryczne

Piłeczka sensoryczna jest również znana pod pojęciem piłeczki antystresowej. Największą zaletą tego typu pomocy jest skuteczne rozładowanie napięcia. W tym celu z piłeczek sensorycznych z powodzeniem mogą korzystać nie tylko najmłodsi, ale również dorośli.

Piłeczka sensoryczna - pomoc w rozwoju motoryki małej

Aby motoryka mała mogła rozwijać się bez większych przeszkód, dziecko musi mieć odpowiednio wyćwiczone mięśnie dłoni. Piłeczki sensoryczne odgrywają tu zasadniczą rolę. Ściskanie, rozciąganie, formowanie kształtów – wszystkie te ćwiczenia pozwalają w atrakcyjny sposób wyćwiczyć mięśnie dłoni, przygotowując je do codziennych zajęć.

Piłeczki doskonale sprawdzają się również do masażu dłoni – dzięki przeróżnym wypustkom i kolcom mogą pomóc rozluźnić napięte mięśnie dłoni, uwalniając je od przeciążenia.

Piłeczki sensoryczne są obecnie bardzo chętnie wykorzystywanym narzędziem, służącym do rozwoju sprawności manualnej.

Bogaty asortyment zabawek do rozwoju motoryki małej w sklepie Liger

Zapraszamy zarówno rodziców, nauczycieli jak i terapeutów do korzystania z oferty sklepu Liger. Dzięki bogatemu wyborowi zabawek motoryki małej, gier pamięciowych czy produktów taki jak ringo sensoryczne lub piasek sensoryczny dziecko ma możliwość rozwoju umiejętności chwytania i wzmacniania mięśni rąk. Ćwiczenia rąk przy pomocy piasku czy ringo sensorycznego doskonale sprawdzą się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym i rehabilitacyjnym.

Jest 285 produktów.

Pokazano 1-24 z 285 pozycji

Aktywne filtry

Budowa cieni - Mała

Budowa cieni mała cz. I. Pomoc terapeutyczna i rozwojowa

335,00 zł Cena

Budowa cieni jest wspaniałą zabawą pomagającą rozwijać i kształtować wyobraźnię przestrzenną, uczy umiejętności planowania i organizacji pracy, rozwija samokontrolę, koncentrację, sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową oraz określenie położenia przedmiotów w przestrzeni.

Zestaw 20 piłeczek sensorycznych
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Zestaw 20 piłeczek sensorycznych

265,00 zł Cena

Piłeczki różnią się od siebie kolorem, fakturą, twardością i właściwościami odbicia.

Zestaw dostarczany jest w czarnej nylonowej torbie.

Piłeczki sensoryczne 3 szt.

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko średnia (zielona)

19,00 zł Cena

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko to specjalistyczny gniotek do ćwiczeń i usprawniania dysfunkcji dłoni. Pozwala na regulację siły nacisku - występuje w trzech różnych wariantach: słaby, średni i mocny. Powoduje to możliwość odpowiedniego doboru siły indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Kuferek gier - Bystre Oczko
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Kuferek gier - Bystre Oczko Gry edukacujne

38,00 zł Cena

Gra wyrabia spostrzegawczość, refleks, pamięć, ćwiczy analizę wzrokową i słuchową, uczy rozróżniać kolory i nazywać przedmioty. Ponadto zapewnia świetną i emocjonującą zabawę dla całej rodziny.

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

32,00 zł Cena

Głoski do zabawy to gra kształcąca słuch fonemowy (umiejętność analizy i syntezy głoskowej wyrazów), koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz koncentrację słuchową – umiejętności bardzo ważne w nauce czytania i pisania.

Skojarzenia
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Skojarzenia - puzzle edukacyjne

18,00 zł Cena

"Nauka + zabawa" to seria gier stworzonych na podstawie nowoczesnych metod nauczania dzieci poprzez zabawę. Gry te pomagają rozwijać myślenie logiczne, kojarzenie faktów, uczą podstaw matematyki, czy alfabetu.