Motoryka mała - zabawki i pomoce

Poprawny rozwój motoryki u dzieci jest kluczowy dla dalszego ich funkcjonowania w świecie. Umiejętności związane z ogólną sprawnością podzielić można na motorykę małą i dużą. Mała motoryka odpowiada za sprawność palców i dłoni, natomiast motoryka duża odpowiada za sprawność poruszania całego ciała.

Zabawki do ćwiczenia motoryki małej

Warto pamiętać, że poprawna motoryka nie jest człowiekowi dana. Każdy musiał nauczyć się jej w procesie rozwoju. Każde niemowlę i dziecko powinno nauczyć się najpierw ogólnej sprawności poruszania się, zanim przejdzie się do nauki motoryki małej. W naszym sklepie można znaleźć bogaty wybór zabawek, który pomoże maluchom rozwinąć motorykę małą.

Jak zabawki do motoryki małej mogą rozwinąć umiejętności zręcznościowe?

Zabawki do motoryki małej odgrywają w życiu malucha niebagatelną rolę – pomagają rozwijać koordynację ruchową i spostrzegawczość, dzięki czemu dziecko w późniejszych latach o wiele lepiej radzi sobie w szkole. Tego typu zabawki uczą również precyzji i planowania swoich działań (np. jak ustawić budowlę, aby nie upadła). Zabawki do motoryki małej mogą również stanowić fantastyczną pomoc w nauce kolorów, kształtów, a także liter i cyfr. Wszystko to jest połączone z rozwojem manualnym.

Znaczenie rozwoju motoryki małej u dziecka

Aby motoryka mała mogła się prawidłowo rozwijać, najpierw należy rozpocząć pracę nad motoryką dużą, która obejmuje umiejętność poruszania całym ciałem. Gdy te czynności są już opanowane, można z powodzeniem przejść do nauki czynności wymagających większej precyzji, takich jak zapinanie ubrań, rysowanie lub sznurowanie butów. W nauce wykonywania tego typu czynności pomaga nie tylko swobodne wykonywanie codziennych zadań, ale również wspólne spędzanie czasu z zabawkami do motoryki małej.

Zestawy do ćwiczeń motoryki ręki w sklepie Liger

W sklepie Liger dostępny jest bogaty wybór pomocy i zabawek kreatywnych, których celem jest wspieranie małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Duży wybór kolorowych i kreatywnych gier pozwala dzieciom budować zainteresowanie poszczególnymi akcesoriami oraz pozwala na usprawnianie chwytu dłoni i zręczności palców.

Piłeczki sensoryczne

Piłeczka sensoryczna jest również znana pod pojęciem piłeczki antystresowej. Największą zaletą tego typu pomocy jest skuteczne rozładowanie napięcia. W tym celu z piłeczek sensorycznych z powodzeniem mogą korzystać nie tylko najmłodsi, ale również dorośli.

Piłeczka sensoryczna - pomoc w rozwoju motoryki małej

Aby motoryka mała mogła rozwijać się bez większych przeszkód, dziecko musi mieć odpowiednio wyćwiczone mięśnie dłoni. Piłeczki sensoryczne odgrywają tu zasadniczą rolę. Ściskanie, rozciąganie, formowanie kształtów – wszystkie te ćwiczenia pozwalają w atrakcyjny sposób wyćwiczyć mięśnie dłoni, przygotowując je do codziennych zajęć.

Piłeczki doskonale sprawdzają się również do masażu dłoni – dzięki przeróżnym wypustkom i kolcom mogą pomóc rozluźnić napięte mięśnie dłoni, uwalniając je od przeciążenia.

Piłeczki sensoryczne są obecnie bardzo chętnie wykorzystywanym narzędziem, służącym do rozwoju sprawności manualnej.

Bogaty asortyment zabawek do rozwoju motoryki małej w sklepie Liger

Zapraszamy zarówno rodziców, nauczycieli jak i terapeutów do korzystania z oferty sklepu Liger. Dzięki bogatemu wyborowi zabawek motoryki małej, gier pamięciowych czy produktów taki jak ringo sensoryczne lub piasek sensoryczny dziecko ma możliwość rozwoju umiejętności chwytania i wzmacniania mięśni rąk. Ćwiczenia rąk przy pomocy piasku czy ringo sensorycznego doskonale sprawdzą się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym i rehabilitacyjnym.

Aktywne filtry

Magnetyczne literki na lodówkę
  • Nowy

Magnetyczne literki na lodówkę

29,90 zł Cena

Magnetyczne literki na lodówkę pozwalają dzieciom na poznawanie literek, samodzielne układanie słów, a nawet zdań czy dłuższych komunikatów. Przyczyniają się więc do nauki pisania i czytania, stanowiąc w ten sposób świetną alternatywę dla tradycyjnych sposobów nauki pisania.

Buty do nauki sznurowania (para - prawy i lewy)

Buty do nauki sznurowania (para - prawy i lewy)

45,00 zł Cena

Komplet butów do nauki wiązania i sznurowania to praktyczna pomoc, dzięki której dziecko skutecznie i bez stresu opanuje tę trudną sztukę. Buciki będą służyć pomocą zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy sali terapeutycznej.

Koraliki do nawlekania

Koraliki do nawlekania w słoiku 45 sztuk

49,00 zł Cena

Korale do nawlekania to znakomita pomoc kształtująca i usprawniająca motorykę małą oraz precyzyjne ruchy palców. Jest to zabawa uwielbiana przez maluchy. Uczy cierpliwości, pozwala na budowanie koncentracji, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Odkrywamy Świat. Puzzle edukacyjne

Odkrywamy Świat. Układanka ze zwierzętami

44,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Świat to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a powtarzalność wykonywanej czynności (wielokrotne układanie puzzli), pozwala na utrwalanie zdobytej już wiedzy.

Odkrywamy Polskę. Puzzle

Odkrywamy Polskę. Puuzle i karty edukacyjne

30,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Polskę w prosty i przyjemny sposób wprowadza dziecko w zagadnienia związane z geografią i podziałem politycznym Polski. Przekazuje wiedze na temat zabytków, miast i najważniejszych wód na mapie naszego kraju.

Moje pierwsze doświadczenia chemiczne

Moje pierwsze Doświadczenia Chemiczne

55,00 zł Cena

Zabawa w doświadczanie i eksperymentowanie zapewnia dzieciom mnóstwo radości i spełnienia. Zaspakaja dziecięcą ciekawość poznawania świata i rozwija kreatywność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Moje Laboratorium Chemiczne

Moje Laboratorium Chemiczne

85,00 zł Cena

Moje Laboratorium Chemiczne zawiera zestaw pomocy i przyrządów służących do przeprowadzania eksperymentów i prostych reakcji chemicznych. Dzieci samodzielnie i w bezpieczny sposób mogą próbować swoich sił i wchodzić w role małych naukowców.

Mini Zestaw Chemiczny

Mini Zestaw Chemiczny

35,00 zł Cena

Dzięki eksperymentowaniu z wykorzystaniem zestawu chemicznego, młody naukowiec ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań, wyobraźni i kreatywnego myślenia. Zestaw doświadczalny pozwala dziecku na przeprowadzanie samodzielnie reakcji chemicznych, na obserwowanie ich, wyciąganie wniosków. Naturalnie więc uruchamia się tutaj kreatywność i chęć rozwoju.

Klocki mini waffle Koła

Klocki Mini Waffle Koła Konstrukcyjne 200 szt.

240,00 zł Cena

Klocki konstrukcyjne Mini Waffle Koła pozwalają na tworzenie przestrzennych brył i budowli, a w połączeniu z klockami z zestawów Mini Waffle - na naprawdę niesamowite konstrukcje. Klocki są uwielbiane przez dzieci. Zapewniają dzieciom i dorosłym wielogodzinną formę zabawy, rozrywki, a także nauki. Idealnie wkomponowują się w dziecięce dłonie, są intuicyjnie zaprojektowane, zaś kolorystyka dodatkowo składnia do zabawy i tworzenia własnych budowli.

Piasek sensoryczny błękitny

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

57,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Zestaw klocków Mini Waffle

Klocki Mini Waffle Konstruktor 300 szt.

175,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Konstruktor to zestaw składający się z 300 elementów. Taka ilość klocków, pozwala na zbudowanie fascynujących konstrukcji. Wykorzystując pokłady własnej wyobraźni, maluch może zbudować niesamowite budowle i usprawnić dzięki temu pracę swoich rąk.

Klocki Mini Waffle

Klocki Mini Waffle 300 szt.

174,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle 300 elementów to znakomita propozycja do twórczej i kreatywnej zabawy dla całej grupy przedszkolnej. Mini Waffle są uwielbiane przez dzieci. Świetnie rozwijają sprawność motoryczną, a jeszcze lepiej wyobraźnię i logiczne myślenie.

Klocki edukacyjne

Klocki Mini Waffle Edu 500 szt.

342,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.