Produkty wspierające motorykę małą

Poprawny rozwój motoryki u dzieci jest kluczowy dla dalszego ich funkcjonowania w świecie. Umiejętności związane z ogólną sprawnością podzielić można na motorykę małą i dużą. Mała motoryka to sprawność palców i dłoni, zaś motoryka duża to sprawność poruszania całego ciała.

Warto pamiętać, że poprawna motoryka nie jest człowiekowi dana, ale musi się jej nauczyć w procesie rozwoju. Każde niemowlę i dziecko należy zaczynać uczyć od motoryki dużej, która pozwala wyuczyć się ogólnych schematów działania zanim przejdzie się do motoryki małej, która jest znacznie bardziej precyzyjna.

Zabawki i gry Liger do rozwoju małej motoryki

W sklepie Liger dostępny jest bogaty wybór pomocy zręcznościowych i zabawek kreatywnych, których celem jest wpieranie małej motoryki u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Duży wybór kolorowych i kreatywnych gier pozwala dzieciom budować zainteresowanie poszczególnymi akcesoriami oraz pozwala na usprawnianie chwytu dłoni i zręczności palców.

Zapraszamy zarówno rodziców, nauczycieli jak i terapeutów do korzystania z oferty sklepu LIger. Dzięki bogatemu wyborowi zabawek motorycznych, gier pamięciowych czy produktów taki jak ringo sensoryczne lub piasek sensoryczny dziecko ma możliwość rozwoju umiejętności chwytania i wzmacniania mięśni rąk. Ćwiczenia rąk przy pomocy piasku czy ringo sensorycznego doskonale sprawdzą się w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym i rehabilitacyjnym.

 

Jest 274 produktów.

Pokazano 1-24 z 274 pozycji

Aktywne filtry

Budowa cieni - Mała

Budowa cieni mała cz. I. Pomoc terapeutyczna i rozwojowa

185,00 zł Cena

Budowa cieni jest wspaniałą zabawą pomagającą rozwijać i kształtować wyobraźnię przestrzenną, uczy umiejętności planowania i organizacji pracy, rozwija samokontrolę, koncentrację, sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową oraz określenie położenia przedmiotów w przestrzeni.

Piłeczki sensoryczne 3 szt.

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko średnia (zielona)

17,00 zł Cena

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko to specjalistyczny gniotek do ćwiczeń i usprawniania dysfunkcji dłoni. Pozwala na regulację siły nacisku - występuje w trzech różnych wariantach: słaby, średni i mocny. Powoduje to możliwość odpowiedniego doboru siły indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Kuferek gier - Bystre Oczko

Kuferek gier - Bystre Oczko Gry edukacujne

38,50 zł Cena

Gra wyrabia spostrzegawczość, refleks, pamięć, ćwiczy analizę wzrokową i słuchową, uczy rozróżniać kolory i nazywać przedmioty. Ponadto zapewnia świetną i emocjonującą zabawę dla całej rodziny.

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

24,50 zł Cena

Głoski do zabawy to gra kształcąca słuch fonemowy (umiejętność analizy i syntezy głoskowej wyrazów), koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz koncentrację słuchową – umiejętności bardzo ważne w nauce czytania i pisania.

Skojarzenia

Skojarzenia - puzzle edukacyjne

18,00 zł Cena

"Nauka + zabawa" to seria gier stworzonych na podstawie nowoczesnych metod nauczania dzieci poprzez zabawę. Gry te pomagają rozwijać myślenie logiczne, kojarzenie faktów, uczą podstaw matematyki, czy alfabetu.