Ćwiczenia z aplikacją

Do ćwiczeń dzieci z autyzmem można wykorzystać wiele ciekawych rozwiązań, które oferuje firma Liger. Są wśród nich aplikacja edukacyjna, wspierająca terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami, która stanowi kompleksowe rozwiązanie oparte o założenia Stosowanej Analizy Zachowania, jednej z najskuteczniejszych metod uczenia się. Narzędzie samodzielnie diagnozuje poziom umiejętności dziecka oraz automatycznie dopasowuje poszczególne zadania do jego stanu wiedzy. Ćwiczenia dla dzieci z autyzmem zawarte w aplikacji to cenna pomoc dla terapeutów i rodziców.

Inne ćwiczenia

Seria „Słucham i uczę się mówić, która składa się z wielu części: ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu. Ćwiczenia te pomagają nie tylko dzieciom z autyzmem, ale też dwujęzycznym, niedosłyszącym, z wadami wymowy, z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat: Książeczki mogą być pomocne specjalistom pracującym z dziećmi w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, nauczycielom przedszkoli, ale również rodzicom. Każdy z zeszytów obejmuje inny blok tematyczny. Celem nadrzędnym wszystkich ćwiczeń jest rozwijanie jednocześnie mowy i myślenia dziecka, dopasowane do jego możliwości poznawczych i percepcyjnych. Niektóre ćwiczenia zwracają uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, takich jak rym i długość słów. Ćwiczenia przedstawione są na kolorowych kartkach, z kolei strony czarno-białe wymagają od dziecka jego twórczej aktywności.

Aktywne filtry

Korale do nauki sekwencji
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.

Moje dziecko nie mówi. Pomoc

Moje dziecko nie mówi. Ćwiczenia dla dzieci słabo mówiących i niemówiacych

147,00 zł Cena

Pomoc Moje dziecko nie mówi została stworzona przez terapeutki na bazie ich wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy. Ćwiczenia zawarte na kartach tej pomocy pomagają poznawać nowe słowa, zapamiętywać je oraz budować wypowiedzi poprawne składniowo. Pomoc jest przydatna także w budowaniu słownika biernego.

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Blok terapeutyczny

55,00 zł Cena

Pomoc Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Blok terapeutyczny przeznaczona jest do kształtowania i ćwiczeń językowych. Zapewnia także wsparcie w obszarze umiejętności poznawczych, które często są zaburzone u dzieci ze spektrum autyzmu.

Gra logopedyczna. Nazwij i wrzuć.Pojazdy

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny. Gra logopedyczna i edukacyjna

89,00 zł Cena

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny, to gra logopedyczna i edukacyjna pozwalająca na rozwijanie wielu umiejętności i kompetencji, a wszystko to podczas świetnej zabawy! Gra pozwala na rozwijanie i utrwalanie słownictwa, kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija spostrzegawczość i ćwiczy koncentrację. Jest znakomitą formą rozrywki.

Emocje. Zestaw magnetyczny

Wyrażamy emocje. Zestaw magnetyczny dziewczynka

80,00 zł Cena

Zestaw magnetyczny Wyrażamy uczucia to pomoc i zabawka terapeutyczna dla dzieci, które mają problemy z wyrażaniem swoich uczuć i stanów emocjonalnych. Terapeuci pracujący z nimi mogą się nią posłużyć w inicjowaniu kontaktu z dzieckiem oraz podczas przełamywania pierwszych lodów w gabinecie. Zabawka daje mnóstwo możliwości tworzenia nowych twarzy i wyrażania na nich różnych uczuć.

Zestaw ćwiczeń dla dzieci z autyzmem

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 3. Kuchnia

225,00 zł Cena

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe to zestaw ćwiczeń dla dzieci ze spektrum autyzmu lub zagrożonych autyzmem. Wielkim plusem tej pozycji jest możliwość kontynuowania i utrwalania rozwijanych umiejętności w środowisku domowym, z rodzicami.

Pajdohistoryjki - pomoc logopedyczna dla dzieci
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Pajdohistoryjki z Basią - emocje - relacje - śmieszne sytuacje

68,00 zł Cena

Zestaw ćwiczeń Pajdohistoryjki z Basią to pomoc rozwijająca słownictwo, koncentrację oraz pamięć i uwagę słuchową dziecka. Pomoc może być wykorzystywana z powodzeniem przez logopedów, psychologów i nauczycieli. Historyjki zawarte w zestawie, skłaniają dziecko do rozmowy na temat uczuć, emocji i relacji społecznych.

Czapu Czipu. Ćwicz buzię jak małpka
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Czapu Czipu. Ćwicz buzię jak małpka

24,90 zł Cena

Czapu Czipu to chłopiec - bohater serii kartonowych książeczek, które mają na celu wspomaganie rozwoju młodszych dzieci. Są to przede wszystkim zabawy z ruchem dla najmłodszych.

Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

25,00 zł Cena

Zeszytowy trening mowy to książeczka skierowana do logopedów, pedagogów i rodziców, którzy chcą w ciekawy i pozytywny sposób spędzić czas z dzieckiem, a przy okazji (a może przede wszystkim!) poćwiczyć poprawną wymowę trudnych głosek, a także sprawdzić czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo.

Logopary. Gra logopedyczna

Logopary. Gra logopedyczna

25,00 zł Cena

Gra logopedyczna Logopary w sposób zabawny i nieprzypominający dziecku o pracy czy terapii, zachęca do ćwiczeń wymowy trudnych wyrazów. Skupia się na powtarzaniu i utrwalaniu szeregu syczącego, ciszącego i szumiącego, czyli tych, które w dyslalii sprawiają dziecku najwięcej kłopotów.

Świat dźwięków
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Świat dźwięków

32,00 zł Cena

Książeczka Świat dźwięków to idealna propozycja dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z fascynującym światem słowa mówionego, czyli już dla niemowląt obserwujących rzeczywistość i naśladujących odgłosy z otoczenia.

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 2. Rodzina

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 2. Rodzina

265,00 zł Cena

Druga część zestawu Autyzm. Ćwiczenia stolikowe - Rodzina, ma na celu zintegrowanie pracy terapeuty i rodzica, tak by praca wykonywana podczas terapii oraz ćwiczeń w domu, była spójna i nastawiona na osiągnięcie wspólnego celu.