Ćwiczenia z aplikacją

Do ćwiczeń dzieci z autyzmem można wykorzystać wiele ciekawych rozwiązań, które oferuje firma Liger. Są wśród nich aplikacja edukacyjna, wspierająca terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami, która stanowi kompleksowe rozwiązanie oparte o założenia Stosowanej Analizy Zachowania, jednej z najskuteczniejszych metod uczenia się. Narzędzie samodzielnie diagnozuje poziom umiejętności dziecka oraz automatycznie dopasowuje poszczególne zadania do jego stanu wiedzy. Ćwiczenia dla dzieci z autyzmem zawarte w aplikacji to cenna pomoc dla terapeutów i rodziców.

Inne ćwiczenia

Seria „Słucham i uczę się mówić, która składa się z wielu części: ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu. Ćwiczenia te pomagają nie tylko dzieciom z autyzmem, ale też dwujęzycznym, niedosłyszącym, z wadami wymowy, z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat: Książeczki mogą być pomocne specjalistom pracującym z dziećmi w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, nauczycielom przedszkoli, ale również rodzicom. Każdy z zeszytów obejmuje inny blok tematyczny. Celem nadrzędnym wszystkich ćwiczeń jest rozwijanie jednocześnie mowy i myślenia dziecka, dopasowane do jego możliwości poznawczych i percepcyjnych. Niektóre ćwiczenia zwracają uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, takich jak rym i długość słów. Ćwiczenia przedstawione są na kolorowych kartkach, z kolei strony czarno-białe wymagają od dziecka jego twórczej aktywności.

Jest 200 produktów.

Pokazano 1-24 z 200 pozycji

Aktywne filtry

Rozumienie pytań. Ćwiczenia kompetencji językowych

Rozumienie pytań. Ćwiczenia kompetencji językowych

33,00 zł Cena

Prezentowane materiały pomagają w ćwiczeniach ukierunkowanych na rozwijanie następujących umiejętności:

- formułowanie zdań poprawnych gramatycznie - o zachowanym prawidłowym szyku i fleksji, szczególnie w odniesieniu do rzeczowników,