Pomoce obciążeniowe w integracji sensorycznej

Pomoce obciążeniowe takie jak kołderki, kocyki, kołnierze, maty czy woreczki wykorzystywane są podczas zajęć terapeutycznych dotyczących dysfunkcji i zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci. Zapewnia dzieciom potrzebującym czucia głębokiego, docisku i bodźców sensorycznych, powodując obniżenie nadmiernego pobudzenia, nadruchliwość i stymulacje układu nerwowego. Produkty obciążeniowe służą ułatwieniu prowadzenia terapii zarówno w gabinetach specjalistów jak i do samodzielnego ćwiczenia z dzieckiem w domu. Specjalistycznie dobrane produkty umożliwiają łatwy transport, nie zaburzając naturalnej aktywności dziecka. Produkty wykonywane są ręcznie, co czyni je trwałymi i mniej podatnymi na czynniki zewnętrzne. Tkaniny z których są wykonane pomoce obciążeniowe do integracji sensorycznej wyróżniają się pod względem kolorystyki, wzornictwa i wysokiej jakości. Polecane zwłaszcza przy zabawach kreatywnych, kiedy szczególnie wymagane jest od dziecka skupienie.

Czucie głębokie za pomocą obciążenia

Kamizelki obciążeniowe wspomagają i stymulują czucie głębokie, wyciszenie, rozluźnienie i skoncentrowanie podczas wykonywanych czynności. Z powodzeniem sprawdzą się podczas zabawy jak i uzupełnienie codziennej garderoby. Obciążenie kamizelki uzależnione jest od masy ciała, w kieszeniach znajdują się równomiernie rozmieszczone z przodu i z tyłu woreczki z obciążeniem.

Poduszki sensoryczne spełniają rolę ruchomej ścieżki, są zarazem obciążnikiem dla nóg, pleców, ud czy głowy. Poszczególne elementy stanowią spójną pomoc w równomiernym obciążeniu dzieci potrzebujących wzmocnionych bodźców zewnętrznych w terapii integracji sensorycznej, poprzez stymulację zmysłu dotyku.

Zabawa sensorycznymi zabawkami pobudza receptory na rękach, rozwija zmysły i aktywizuje pozostałe, wspomagając proces terapii obciążeniowej.

Zobacz także: pomoce SI

Aktywne filtry

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne - pomoce SI

129,00 zł Cena

Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.

Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.

Wąż sensoryczny

Wąż sensoryczny

119,00 zł Cena

Wąż sensoryczny, uszyty jest z jednakowej długości 6 segmentów, co daje efekt 120 cm zróżnicowanej pod każdym względem, wspaniałej zabawki.

Czapka obciążona

Czapka sensoryczna - obciążona

99,00 zł Cena

Czapka została zaprojektowana tak, aby można było zmieniać jej obciążenie. Podzielona jest na komory, dzięki czemu woreczki z obciążeniem można wyjmować (do prania lub zmiany wagi obciążenia czapki). Każda czapka ma wszyty ściągacz, który umożliwia dopasowanie czapki do obwodu głowy pacjenta.

Poduszki sensoryczne otwierane

Poduszki sensoryczne otwierane

99,00 zł Cena

W kieszeniach można umieszczać różne wypełnienia (np.: kamyki, szyszki, fasolę, folię, piankę, guziki lub użyć gotowych woreczków z różnymi wypełnieniami.

Kamizelka obciążona codzienna rozmiar L i XL. Kamizelka sensoryczna

Kamizelka obciążona codzienna rozmiar L. Kamizelka sensoryczna

209,00 zł Cena

Kamizelki obciążone codzienne przeznaczone są do terapii – stymulacji czucia głębokiego, wyciszenia, rozluźnienia, skoncentrowania podczas zajęć w przedszkolu czy szkole, mogą być z powodzeniem noszone podczas zabawy, jak i po prostu jako zwykła część garderoby w czasie dnia.