Zabawki sensoryczne dla dzieci w sklepie Liger

Właściwy rozwój sensoryczny jest niezwykle ważny w życiu każdego dziecka. Wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie dziecka, jego zachowanie, rozwój ruchowy i poznawczy. Zabawki sensoryczne dla dzieci dostępne w naszej ofercie są polecane przez rodziców i pedagogów odpowiadających za wyposażenie przedszkoli i szkół.

Zabawki sensoryczne to niezbędne pomoce do terapii u dzieci ze spektrum autyzmu. Pomoce do terapii SI mają za zadanie stymulować rozwój umysłowy i fizyczny u osób z zaburzeniami sensorycznymi. Dzięki nim dziecko może rozwijać wszystkie zmysły. Zabawki sensoryczne również dostarczają bodźce u dzieci, dzięki którym poznają otaczający ich świat. 

Jakie zabawki sensoryczne warto wybrać?

Zabawki i pomoce sensoryczne wpływają bardzo korzystnie na rozwój dziecka i jednocześnie są przez nie bardzo lubiane i budzą duże zainteresowanie. Oddziałują one na różne zmysły tj. słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak. Zabawki sensoryczne składają się z materiałów o różnych fakturach, kolorach. W ten sposób  błyszczące i szeleszczące elementy pobudzają różne zmysły. 

Zabawki sensoryczne przyczyniają się również do rozwoju zdolności manualnych dziecka i poznawania przez nie nowych kształtów, faktur itp.  Wpływa to bardzo pozytywnie na rozwój mózgu i powstawanie w nim połączeń. Dobrze rozwinięta mała motoryka u dziecka zaowocuje w przyszłości łatwością w nauce pisania, czy rysowania. Wykorzystywanie zabawek i pomocy sensorycznych umożliwia również ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej. Warto jednak pamiętać, aby dostosować zabawki sensoryczne do wieku i etapu rozwoju dziecka

Zabawki sensoryczne dla niemowląt 

Warto już od najmłodszych lat zakupić odpowiednie zabawki i pomoce sensoryczne dla niemowląt nie tylko z zaburzeniami, ale również w normie intelektualnej. Pomimo tego, że niemowlęta nie potrafią posługiwać się wszystkimi zabawki, warto zakupić im grzechotki, miękkie książeczki i kostki sensoryczne, a także maty edukacyjne. Na rozwój niemowląt doskonale wpływają karty kontrastowe lub te posiadające obszycie materiałowe o różnych fakturach. 

Zabawki sensoryczne dla 2 latka - jakie wybrać? 

Dzieci w wieku 2 lat potrzebują dużo bodźców, dlatego warto zakupić im zabawki wspierające rozwój motoryki, dotyk, słuch oraz mowę. Świetnie sprawdzają się pomoce SI w postaci piłeczek sensorycznych z gumy oraz dyski pokryte wypustkami. W rozwoju 2 latka przydatne będą zabawki sensoryczne typu układanki pamięciowe oraz zręcznościowe, klocki drewniane, tablice manipulacyjne. 

Najlepsze zabawki sensoryczne dla 3 latka 

Rozwój umiejętności motorycznych w wieku 3 lat jest istotny, gdyż dziecko uczy się równowagi. W tej kategorii wiekowej warto rozważyć zakup deski do bujania się i utrzymywania równowagi, trampoliny lub tunelu sensorycznego. Dobrze sprawdzają się dyski do ścieżki sensorycznej o różnych kształtach, a także kostki i piłeczki sensoryczne. 

Zabawki do terapii sensorycznej dla 4 latka 

Dzieci w wieku 4 lat uczą się już alfabetu i pierwszych cyfr, a także poznają podstawowe emocje i zachowania. Dlatego warto zakupić drewniane układanki dla dzieci z literkami oraz woreczki sensoryczne z wymalowanymi emocjami. 

Czym kierować się przy wyborze zabawek sensorycznych dla 5 latka?

Kostki naciskowo-pamięciowe, kulki sensoryczne, memory pamięciowe i dotykowe to podstawowe zabawki sensoryczne dla 5 latka. Oprócz tego świetnie sprawdzają się maty, tunele sensoryczne oraz zabawki logopedyczne rozwijające poprawną wymowę u dzieci w wieku przedszkolnym. Niezbędne będą również pomoce do nauki alfabetu i pisania. 

Bogaty wybór zabawek sensorycznych w sklepie Liger

Zachęcamy do zakupu zabawek sensorycznych w sklepie Liger. Posiadamy szeroką ofertę pomocy terapeutycznych do organizowania zabaw dla dzieci z autyzmem i w normie intelektualnej, dopasowanych do wieku i poziomu rozwoju malucha. 

Zobacz również: Gry edukacyjne i logopedyczne

Aktywne filtry

Piłeczki sensoryczne 3 szt.

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko średnia (zielona)

19,00 zł Cena

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko to specjalistyczny gniotek do ćwiczeń i usprawniania dysfunkcji dłoni. Pozwala na regulację siły nacisku - występuje w trzech różnych wariantach: słaby, średni i mocny. Powoduje to możliwość odpowiedniego doboru siły indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Piłeczka sensoryczna jeżyk - 9cm

Piłeczka sensoryczna jeżyk - 9cm

13,00 zł Cena

Piłeczka z kolcami to niewielkie, ale bardzo przydatne urządzenie. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie dłoni i są idealne do rehabilitacji pourazowych tych partii, jak również całego ciała.

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne - pomoce SI

195,00 zł Cena

Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.

Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.

Czapka obciążona

Czapka sensoryczna - obciążona

160,00 zł Cena

Czapka została zaprojektowana tak, aby można było zmieniać jej obciążenie. Podzielona jest na komory, dzięki czemu woreczki z obciążeniem można wyjmować (do prania lub zmiany wagi obciążenia czapki). Każda czapka ma wszyty ściągacz, który umożliwia dopasowanie czapki do obwodu głowy pacjenta.

Rękawice sensoryczne

Rękawice sensoryczne. Pomoce SI

140,00 zł Cena

Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.