Zabawki sensoryczne dla dzieci w sklepie Liger

Właściwy rozwój sensoryczny jest niezwykle ważny w życiu każdego dziecka. Wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie dziecka, jego zachowanie, rozwój ruchowy i poznawczy. Zabawki sensoryczne dla dzieci dostępne w naszej ofercie są polecane przez rodziców i pedagogów odpowiadających za wyposażenie przedszkoli i szkół.

Zabawki sensoryczne to niezbędne pomoce do terapii u dzieci ze spektrum autyzmu. Pomoce do terapii SI mają za zadanie stymulować rozwój umysłowy i fizyczny u osób z zaburzeniami sensorycznymi. Dzięki nim dziecko może rozwijać wszystkie zmysły. Zabawki sensoryczne również dostarczają bodźce u dzieci, dzięki którym poznają otaczający ich świat. 

Jakie zabawki sensoryczne warto wybrać?

Zabawki i pomoce sensoryczne wpływają bardzo korzystnie na rozwój dziecka i jednocześnie są przez nie bardzo lubiane i budzą duże zainteresowanie. Oddziałują one na różne zmysły tj. słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak. Zabawki sensoryczne składają się z materiałów o różnych fakturach, kolorach. W ten sposób  błyszczące i szeleszczące elementy pobudzają różne zmysły. 

Zabawki sensoryczne przyczyniają się również do rozwoju zdolności manualnych dziecka i poznawania przez nie nowych kształtów, faktur itp.  Wpływa to bardzo pozytywnie na rozwój mózgu i powstawanie w nim połączeń. Dobrze rozwinięta mała motoryka u dziecka zaowocuje w przyszłości łatwością w nauce pisania, czy rysowania. Wykorzystywanie zabawek i pomocy sensorycznych umożliwia również ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej. Warto jednak pamiętać, aby dostosować zabawki sensoryczne do wieku i etapu rozwoju dziecka

Zabawki sensoryczne dla niemowląt 

Warto już od najmłodszych lat zakupić odpowiednie zabawki i pomoce sensoryczne dla niemowląt nie tylko z zaburzeniami, ale również w normie intelektualnej. Pomimo tego, że niemowlęta nie potrafią posługiwać się wszystkimi zabawki, warto zakupić im grzechotki, miękkie książeczki i kostki sensoryczne, a także maty edukacyjne. Na rozwój niemowląt doskonale wpływają karty kontrastowe lub te posiadające obszycie materiałowe o różnych fakturach. 

Zabawki sensoryczne dla 2 latka - jakie wybrać? 

Dzieci w wieku 2 lat potrzebują dużo bodźców, dlatego warto zakupić im zabawki wspierające rozwój motoryki, dotyk, słuch oraz mowę. Świetnie sprawdzają się pomoce SI w postaci piłeczek sensorycznych z gumy oraz dyski pokryte wypustkami. W rozwoju 2 latka przydatne będą zabawki sensoryczne typu układanki pamięciowe oraz zręcznościowe, klocki drewniane, tablice manipulacyjne. 

Najlepsze zabawki sensoryczne dla 3 latka 

Rozwój umiejętności motorycznych w wieku 3 lat jest istotny, gdyż dziecko uczy się równowagi. W tej kategorii wiekowej warto rozważyć zakup deski do bujania się i utrzymywania równowagi, trampoliny lub tunelu sensorycznego. Dobrze sprawdzają się dyski do ścieżki sensorycznej o różnych kształtach, a także kostki i piłeczki sensoryczne. 

Zabawki do terapii sensorycznej dla 4 latka 

Dzieci w wieku 4 lat uczą się już alfabetu i pierwszych cyfr, a także poznają podstawowe emocje i zachowania. Dlatego warto zakupić drewniane układanki dla dzieci z literkami oraz woreczki sensoryczne z wymalowanymi emocjami. 

Czym kierować się przy wyborze zabawek sensorycznych dla 5 latka?

Kostki naciskowo-pamięciowe, kulki sensoryczne, memory pamięciowe i dotykowe to podstawowe zabawki sensoryczne dla 5 latka. Oprócz tego świetnie sprawdzają się maty, tunele sensoryczne oraz zabawki logopedyczne rozwijające poprawną wymowę u dzieci w wieku przedszkolnym. Niezbędne będą również pomoce do nauki alfabetu i pisania. 

Bogaty wybór zabawek sensorycznych w sklepie Liger

Zachęcamy do zakupu zabawek sensorycznych w sklepie Liger. Posiadamy szeroką ofertę pomocy terapeutycznych do organizowania zabaw dla dzieci z autyzmem i w normie intelektualnej, dopasowanych do wieku i poziomu rozwoju malucha. 

Zobacz również: Gry edukacyjne i logopedyczne

Aktywne filtry

Półkule sensoryczne

Półkule sensoryczne (jeż, diament) - 2 szt.

55,00 zł Cena

Półkule sensoryczne - jeż i diament, polecane są jako pomoce do ćwiczeń, stanowią także ciekawą formę zabawy dla dzieci. Dzieci mogą budować z nich różne ścieżki sensoryczne i tory przeszkód. Używanie jeży, pomaga także w leczeniu płaskostopia i zmniejszaniu napięcia mięśniowego.

Piasek sensoryczny błękitny

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

57,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Kamienie rzeczne z fakturami

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł Cena

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna duża

249,00 zł Cena

Ścieżka sensoryczna duża to kolorowa i wytrzymała mata co ćwiczeń i terapii. Doskonale pobudza zmysł dotyku, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki pięknej kolorystyce i bardzo miękkiemu podłożu, ścieżka jest uwielbiana przez dzieci które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych.

Mata twister sensoryczny

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne tęczowe

209,00 zł Cena

Klocki sensoryczne tęcza dla dzieci to zestaw 24 sensorycznych, miłych w dotyku i różnokolorowych elementów przeznaczonych do zabawy i terapii.

Panele świecące

Panele świecące w ciemności

229,00 zł Cena

Panele świecące w ciemności to doskonałe uzupełnienie sali doświadczania świata. Dzięki świecącej, wirującej cieczy znajdującej się wewnątrz panelów, dziecko dostarcza sobie ciekawych doznań sensorycznych. Pomoc ta wycisza, uczy koncentracji i pozwala na skupienie uwagi.

Panel tęcza
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Panel sensoryczny, ścienny Barwna tęcza. Duży panel manipulacyjny

689,00 zł Cena

Panel ścienny Barwna tęcza to pomoc idealnie sprawdzająca się w salach przedszkolnych i gabinetach terapeutycznych. Stanowi także piękną i funkcjonalną ozdobę w poczekalniach oraz przedszkolnych szatniach i na korytarzach. Pomoc rozwija umiejętności motoryczne oraz kształtuje koordynację oko-ręka.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.