Zabawki sensoryczne dla dzieci w sklepie Liger

Właściwy rozwój sensoryczny jest niezwykle ważny w życiu każdego dziecka. Wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie dziecka, jego zachowanie, rozwój ruchowy i poznawczy. Zabawki sensoryczne dla dzieci dostępne w naszej ofercie są polecane przez rodziców i pedagogów odpowiadających za wyposażenie przedszkoli i szkół.

Zabawki sensoryczne to niezbędne pomoce do terapii u dzieci ze spektrum autyzmu. Pomoce do terapii SI mają za zadanie stymulować rozwój umysłowy i fizyczny u osób z zaburzeniami sensorycznymi. Dzięki nim dziecko może rozwijać wszystkie zmysły. Zabawki sensoryczne również dostarczają bodźce u dzieci, dzięki którym poznają otaczający ich świat. 

Jakie zabawki sensoryczne warto wybrać?

Zabawki i pomoce sensoryczne wpływają bardzo korzystnie na rozwój dziecka i jednocześnie są przez nie bardzo lubiane i budzą duże zainteresowanie. Oddziałują one na różne zmysły tj. słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak. Zabawki sensoryczne składają się z materiałów o różnych fakturach, kolorach. W ten sposób  błyszczące i szeleszczące elementy pobudzają różne zmysły. 

Zabawki sensoryczne przyczyniają się również do rozwoju zdolności manualnych dziecka i poznawania przez nie nowych kształtów, faktur itp.  Wpływa to bardzo pozytywnie na rozwój mózgu i powstawanie w nim połączeń. Dobrze rozwinięta mała motoryka u dziecka zaowocuje w przyszłości łatwością w nauce pisania, czy rysowania. Wykorzystywanie zabawek i pomocy sensorycznych umożliwia również ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej. Warto jednak pamiętać, aby dostosować zabawki sensoryczne do wieku i etapu rozwoju dziecka

Zabawki sensoryczne dla niemowląt 

Warto już od najmłodszych lat zakupić odpowiednie zabawki i pomoce sensoryczne dla niemowląt nie tylko z zaburzeniami, ale również w normie intelektualnej. Pomimo tego, że niemowlęta nie potrafią posługiwać się wszystkimi zabawki, warto zakupić im grzechotki, miękkie książeczki i kostki sensoryczne, a także maty edukacyjne. Na rozwój niemowląt doskonale wpływają karty kontrastowe lub te posiadające obszycie materiałowe o różnych fakturach. 

Zabawki sensoryczne dla 2 latka - jakie wybrać? 

Dzieci w wieku 2 lat potrzebują dużo bodźców, dlatego warto zakupić im zabawki wspierające rozwój motoryki, dotyk, słuch oraz mowę. Świetnie sprawdzają się pomoce SI w postaci piłeczek sensorycznych z gumy oraz dyski pokryte wypustkami. W rozwoju 2 latka przydatne będą zabawki sensoryczne typu układanki pamięciowe oraz zręcznościowe, klocki drewniane, tablice manipulacyjne. 

Najlepsze zabawki sensoryczne dla 3 latka 

Rozwój umiejętności motorycznych w wieku 3 lat jest istotny, gdyż dziecko uczy się równowagi. W tej kategorii wiekowej warto rozważyć zakup deski do bujania się i utrzymywania równowagi, trampoliny lub tunelu sensorycznego. Dobrze sprawdzają się dyski do ścieżki sensorycznej o różnych kształtach, a także kostki i piłeczki sensoryczne. 

Zabawki do terapii sensorycznej dla 4 latka 

Dzieci w wieku 4 lat uczą się już alfabetu i pierwszych cyfr, a także poznają podstawowe emocje i zachowania. Dlatego warto zakupić drewniane układanki dla dzieci z literkami oraz woreczki sensoryczne z wymalowanymi emocjami. 

Czym kierować się przy wyborze zabawek sensorycznych dla 5 latka?

Kostki naciskowo-pamięciowe, kulki sensoryczne, memory pamięciowe i dotykowe to podstawowe zabawki sensoryczne dla 5 latka. Oprócz tego świetnie sprawdzają się maty, tunele sensoryczne oraz zabawki logopedyczne rozwijające poprawną wymowę u dzieci w wieku przedszkolnym. Niezbędne będą również pomoce do nauki alfabetu i pisania. 

Bogaty wybór zabawek sensorycznych w sklepie Liger

Zachęcamy do zakupu zabawek sensorycznych w sklepie Liger. Posiadamy szeroką ofertę pomocy terapeutycznych do organizowania zabaw dla dzieci z autyzmem i w normie intelektualnej, dopasowanych do wieku i poziomu rozwoju malucha. 

Zobacz również: Gry edukacyjne i logopedyczne

Jest 107 produktów.

Pokazano 1-24 z 107 pozycji

Aktywne filtry

Piłeczki sensoryczne 3 szt.

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko średnia (zielona)

19,00 zł Cena

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko to specjalistyczny gniotek do ćwiczeń i usprawniania dysfunkcji dłoni. Pozwala na regulację siły nacisku - występuje w trzech różnych wariantach: słaby, średni i mocny. Powoduje to możliwość odpowiedniego doboru siły indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Piłeczka sensoryczna jeżyk - 9cm
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piłeczka sensoryczna jeżyk - 9cm

12,00 zł Cena

Piłeczka z kolcami to niewielkie, ale bardzo przydatne urządzenie. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie dłoni i są idealne do rehabilitacji pourazowych tych partii, jak również całego ciała.

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne - pomoce SI

195,00 zł Cena

Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.

Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.

Czapka obciążona

Czapka sensoryczna - obciążona

140,00 zł Cena

Czapka została zaprojektowana tak, aby można było zmieniać jej obciążenie. Podzielona jest na komory, dzięki czemu woreczki z obciążeniem można wyjmować (do prania lub zmiany wagi obciążenia czapki). Każda czapka ma wszyty ściągacz, który umożliwia dopasowanie czapki do obwodu głowy pacjenta.

Rękawice sensoryczne
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Rękawice sensoryczne. Pomoce SI

130,00 zł Cena

Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.