Pomoce sensoryczne dla dzieci w sklepie Liger

Właściwy rozwój sensoryczny jest niezwykle ważny w życiu każdego dziecka. Wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie dziecka, jego zachowanie, rozwój ruchowy i poznawczy. Zabawki sensoryczne dla dzieci dostępne w ofercie są polecane przez rodziców i przedszkola.

Jakie zabawki sensoryczne warto wybrać?

Zabawki i pomoce sensoryczne wpływają bardzo korzystnie na rozwój dziecka, a jednocześnie są przez nie bardzo lubiane i budzą duże zainteresowanie. Oddziałują one na różne zmysły – słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak. Składają się z materiałów o różnych fakturach, kolorach, z błyszczących i szeleszczących elementów, dzięki czemu pobudzają wszystkie zmysły. Sprawdź też sprzęt do integracji sensorycznej.

Zabawki sensoryczne przyczyniają się do rozwoju zdolności manualnych dziecka i poznawania przez nie nowych kształtów, faktur itp., co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój mózgu i powstawanie w nim połączeń. Dobrze rozwinięta motoryka rąk u dziecka zaowocuje w przyszłości łatwością w nauce pisania, czy rysowania. Wykorzystywanie zabawek i pomocy sensorycznych dla dzieci umożliwia również ćwiczenie koordynacji wzrokowo- ruchowej.

Zobacz również: Gry edukacyjne i logopedyczne

Jest 103 produktów.

Pokazano 1-24 z 103 pozycji

Aktywne filtry

Piłeczki sensoryczne 3 szt.

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko średnia (zielona)

17,00 zł Cena

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko to specjalistyczny gniotek do ćwiczeń i usprawniania dysfunkcji dłoni. Pozwala na regulację siły nacisku - występuje w trzech różnych wariantach: słaby, średni i mocny. Powoduje to możliwość odpowiedniego doboru siły indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Piłeczka sensoryczna jeżyk - 9cm

Piłeczka sensoryczna jeżyk - 9cm

12,00 zł Cena

Piłeczka z kolcami to niewielkie, ale bardzo przydatne urządzenie. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie dłoni i są idealne do rehabilitacji pourazowych tych partii, jak również całego ciała.

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne - pomoce SI

139,00 zł Cena

Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.

Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.

Czapka obciążona

Czapka sensoryczna - obciążona

105,00 zł Cena

Czapka została zaprojektowana tak, aby można było zmieniać jej obciążenie. Podzielona jest na komory, dzięki czemu woreczki z obciążeniem można wyjmować (do prania lub zmiany wagi obciążenia czapki). Każda czapka ma wszyty ściągacz, który umożliwia dopasowanie czapki do obwodu głowy pacjenta.

Rękawice sensoryczne

Rękawice sensoryczne. Pomoce SI

110,00 zł Cena

Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.