Ćwiczenia i pomoce do terapii ręki

Terapia ręki ma na celu wypracować prawidłowe funkcjonowanie dłoni u dzieci oraz dorosłych. Polega na poprawie motoryki małej, a także kształtowania umiejętności manualnych. Podczas tego rodzaju zajęć dzieci uczą się zasad prawidłowego chwytu oraz trzymania różnego rodzaju przedmiotów. Taka terapia rozwija funkcjonowanie całej dłoni oraz palców. Jest to niezbędne w codziennych czynnościach, a także pomaga w zdobywaniu umiejętności pisania i rysowania.

Terapia ręki często łączy się z salą doświadczania świata. Akcesoria są fakturowane, kolorowe i różniące się od siebie, dzięki czemu dziecko odkrywa nowe kształty i struktury. Uczy się je również rozpoznawać. Terapia ręki wspierana jest zabawkami manualnymi i sensorycznymi.

Rola pomocy i ćwiczeń w terapii ręki

Podczas zajęć terapeuci stosują różnorodne techniki i ćwiczenia, które mają na celu poprawić funkcjonowanie dłoni i je usprawnić. Bardzo często wykorzystują do tego różnorodne akcesoria, takie jak piłki czy gry zręcznościowe. Dziecko, które bierze udział w zajęciach, ma za zadanie przekręcać, ściskać oraz przesuwać różnego rodzaju przedmioty, co poprawia ogólną zręczność. 

Zabawki manualne do terapii ręki w Sklepie Liger

Zabawki manualne mają za zadanie wspierać przebieg terapii i stymulować zmysł dotyku. Dziecko, które się nimi bawi, trenuje jednocześnie koordynację wzrokowo-ruchową. Tego rodzaju terapia musi być przeprowadzona przez doświadczonych terapeutów, którzy są w stanie dopasować program do wieku oraz etapu rozwoju, na jakim znajduje się dziecko. Bardzo ważne jest także stosowanie wyłącznie sprawdzonych akcesoriów pochodzących od zaufanych producentów. Właśnie takie narzędzia terapeutyczne znajdziesz w ofercie sklepu Liger. 

Od wielu lat zajmujemy się dostarczaniem sprawdzonych rozwiązań dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców. W naszej ofercie znajdziesz pomoce dydaktyczne najwyższej jakości.

Pomoce i ćwiczenia do terapii ręki - korzyści

Terapia ręki to rozwiązanie, które może okazać się niezwykle pomocne w przypadku dzieci w różnym wieku. Jest ona stosowana głównie w przypadku maluchów z opóźnieniami motorycznymi, które nie mają odpowiednich umiejętności związanych z chwytaniem czy trzymaniem przedmiotów. Warto wykorzystywać pomoce i ćwiczenia do terapii ręki u  dzieci z upośledzeniem fizycznym, których dłonie nie rozwijają się w prawidłowy sposób. Domowe ćwiczenia w połączeniu z zajęciami u terapeuty mogą być pomocne w przypadku różnego rodzaju zaburzeń z koordynacją ruchową, takich jak np. ADHD.

Pomoce i zabawki manualne do terapii ręki

W naszej ofercie można znaleźć wiele zabawek sensorycznych rozwijających umiejętności motoryczne u dziecka.

Piłeczki sensoryczne - zabawki do terapii ręki

Wśród nich możemy wyróżnić piłeczki sensoryczne dla dzieci. Ich struktura bardzo ułatwia rozwijanie umiejętności chwytania. Ponadto takie piłeczki znakomicie sprawdzają się zarówno w terapii ręki, jak i jako element wyposażenia sali doświadczania świata. Piłeczki różnią się od siebie kolorem, fakturą, twardością i właściwościami.

Panele sensoryczne do ćwiczeń w terapii ręki

Kolejną polecaną pozycją w naszym sklepie są panele sensoryczne, które składają się z elementów sensorycznych. W zestawach są różne elementy, takie jak półwałki brzozowe, połączenie korka i futerka, o falistej linii łączenia, połączenie gumy piankowej i sztucznej trawy, obrotowe walce pokryte folią o wyrazistych biało-czarnych wzorach, tabliczka pokryta folią holograficzną o wyraźnej strukturze i wiele innych ciekawych w dotyku elementów.

Panel sensoryczny znakomicie sprawdza się w terapii integracji sensorycznej, stymuluje zmysł dotyku, wpływa na propriocepcję i czucie głębokie. Układanki i puzzle sprawiają, że dziecko bawiąc się nimi dopasowuje elementy do pustych miejsc, a po włożeniu zwierzątka na swoje miejsce dziecko usłyszy dźwięk. Dźwięk jest dostosowany do danego zwierzaka.

Magiczne mozaiki - kreatywna pomoc do terapii ręki

Gry typu „Magiczne Mozaiki” to kreatywna zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Polega na wbijaniu w otwory kolorowych elementów, które tworzą wzory i obrazy. Istnieje niemal nieskończona ilość kombinacji, które z łatwością można wyjąć, by zacząć układanie od nowa. Zabawa ta ćwiczy kreatywność i wyobraźnię.

Poznaj nasze pomoce do terapii ręki!

Aktywne filtry

Piasek sensoryczny błękitny
  • Nowy

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

55,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.

Memory 1

Memory klucze

50,00 zł Cena
Memory klucze. Pomoc w której będziemy mogli ćwiczyć i trenować spostrzegawczość, szybkość i dobrą pamięć. 

wałek do masażu

Wałek do masażu i rehabilitacji 15,5 cm

20,00 zł Cena

Wałek do masażu i rehabilitacji przeznaczony jest do ćwiczeń i terapii integracji sensorycznej oraz do rehabilitacji po różnych urazach. Stosuje się go do pobudzania receptorów czucia, zmniejsza on także napięcie mięśniowe.

Poduszeczki dotykowe, sensoryczne w woreczku - pomoc SI

Poduszeczki dotykowe, sensoryczne w woreczku - pomoc SI

139,00 zł Cena

Poduszeczki dotykowe to pomoc sensoryczna, która doskonale sprawdzi się podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych metodą integracji sensorycznej, podczas zajęć z terapii ręki; chętnie skorzystają z niej także logopedzi, pedagodzy, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego.

Ringo - pierścienie. Kółka do rzucania

Ringo - pierścienie. Kółka do rzucania

75,00 zł Cena

Kolorowe ringo - pierścienie służą do zabawy, gier zespołowych, mogą być wykorzystywane do zajęć gimnastycznych, rytmiki, a także jako pomoc terapeutyczna i rehabilitacyjna dla dzieci i dorosłych.

Kolorowy gniotek pluszowy. Piłeczka antystresowa

Kolorowy gniotek pluszowy. Piłeczka antystresowa

22,00 zł Cena

Gniotek terapeutyczny pluszowy przeznaczony jest do ćwiczeń i usprawniania pracy mięśni palców i dłoni. Jest polecany w terapii osób po różnych incydentach neurologicznych, a także dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, niedowładami oraz podczas rehabilitacji kończyn górnych.