Literatura o terapii sensorycznej

Wiedza zdobyta z zasugerowanych przez nas tytułów dostarcza zaledwie kompleksowej terapii z zakresu terapii sensorycznej. Wspomaga ona jednak wdrażanie i zrozumienie elementów terapii w skuteczny i zintegrowany proces rehabilitacji dzieci z dysfunkcjami. Publikacje są zbiorem przydatnych i praktycznych informacji potrzebnych do zrozumienia zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Oprócz zagadnień teoretycznych na temat integracji sensorycznej można znaleźć wskazówki służące samodzielnemu zweryfikowaniu wstępnych badań i wykrywania problemów z przetwarzaniem sensorycznym u dzieci w różnym wieku, także w formie multimedialnej.

Publikacje z poradami dotyczącymi SI

Warto także sprawdzić przygotowane przez nas pozycje dostarczające wiedzy na temat związku między zaburzeniami integracji sensorycznej a zaburzeniami językowymi u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Scharakteryzowane są dysfunkcje w tym obszarze poparte badaniami naukowymi i obserwacjami własnymi specjalistów i terapuetów. Zdobyta wiedza pomoże zrozumieć funkcjonowanie dziecka z zaburzeniami oraz pozwoli dostosować najbardziej optymalny dobór programów stymulujących rozwój. W przystępny sposób możliwe jest opanowanie wiedzy z zakresu przyczyn uszkodzeń ośrodków układu nerwowego oraz skutecznych metod ich rehabilitacji. W dostępnych publikacjach opisane są praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania metody integracji sensorycznej w pracy z dzieckiem poprzez opisy konkretnych dysfunkcji i bogaty zbiór korygujących ćwiczeń oraz kształcenie zdolności manualnych.

Sugerowane przez nas książki mają na celu przybliżyć prawidłowe wykonanie ćwiczeń, gier i zabaw stymulujących rozwój u dzieci z zaburzeniami sensorycznymi. Poruszony jest wątek bazujący i wyjaśniający system zmysłów oraz ćwiczeń i strategii terapeutycznych do ich usprawniania. Zawarte są wskazówki i porady praktycznych rozwiązań przez specjalistów pracujących z dziećmi ze sprzężonymi zaburzeniami.

Zobacz także: pomoce SI

Aktywne filtry

Integracja sensoryczna przez cały rok

Integracja sensoryczna przez cały rok

42,00 zł Cena

Książka napisana została w formie przewodnika dla osób niezwiązanych z terapią integracji sensorycznej, czyli rodziców, nauczycieli i innych specjalistów, aby przybliżyć im w sposób czytelny te zagadnienia.

Dziecko a integracja sensoryczna

Dziecko a integracja sensoryczna

50,00 zł Cena

Niniejsza publikacja w jasny sposób opisuje naturę zaburzeń integracji sensorycznej oraz pokazuje, jak te niedostrzegalne problemy niszczą życie chorym dzieciom i ich rodzicom, a także wskazuje, jak można pomóc takim osobom.