Zręcznościowa gra stołowa - Piłkarzyki
Prezentujemy fantastyczną grę zręcznościową, grę towarzyską, rodzinną i zespołową - mowa o piłkarzykach.
Motoryka duża obejmuje ruchy angażujące całe ciało. Stanowi ona bazę rozwojową dla motoryki małej i grafomotoryki. Do przykładowych ruchów zaliczanych do motoryki dużej zaliczyć możemy pływanie, bieganie, chodzenie, grę w piłkę i wiele innych. W sklepie Liger oferujemy ćwiczenia i zabawki do rozwoju motoryki dużej dla dzieci z dysfunkcjami. Sprawdź nasz asortyment!
Zmysły kształtowane są u dziecka już we wczesnym etapie życia płodowego. Do podstawowych zaliczamy: zmysł dotyku, zmysł przedsionkowy (ruch ciała) oraz ruch proprioceptywny (świadomość własnego ciała). W trakcie rozwoju mózgu zmysły te zaczynają ze sobą współoddziaływać, co jest niezbędne do właściwej interpretacji bodźców napływających z zewnątrz. U dziecka z dysfunkcją integracji sensorycznej, zmysły współpracują w sposób zaburzony, odbierając zmysły za słabo lub zbyt silnie. Układ nerwowy nie potrafi skoordynować ich działania.
Zaburzeń integracji sensorycznej można dopatrywać się w okresie niemowlęcym, kiedy dziecko odczuwa niepokój z braku zrozumienia położenia i ruchu swojego ciała. Nie wie, jakie ruchy wykonuje jego głowa, ponieważ bodźce płynące z mięśni, stawów i układu nerwowego nie są precyzyjnie przetwarzane. Kiedy pojawiają się złożone gry i zabawy, dzieci z dysfunkcjami integracji sensorycznej nie rozumieją zasad i mają kłopot z planowaniem złożonych czynności. Dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej trudniej się przystosować do nowych sytuacji, mają problemy z koncentracją.
Prawidłowy rozwój motoryki dużej ma ogromne znaczenie, jako że na świat nie przychodzimy z wykształconym rozwojem fizycznym. Pierwsze zaburzenia z nią związane możemy zauważyć już w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym, kiedy dziecko np. ma większe niż normalnie problemy z podnoszeniem główki, siadaniem lub z pierwszymi próbami samodzielnego stania.
Dzieci z zaburzonym rozwojem motoryki dużej mają tendencję do unikania zabaw ruchowych, a do tego nie do końca panują nad swoją szybkością i siłą. Częstym objawem są również nieskoordynowane ruchy, połączone z problemami z równowagą. Problematyczna jest również koordynacja wzrokowo-ruchowa, co widać np. podczas gier zespołowych. To najczęstsze zaburzenia, jakie pojawiają się, gdy nie do końca prawidłowo rozwinie się motoryka duża. Ćwiczenia wspomagające nie są jednak na szczęście zbyt skomplikowane i mogą przybrać formę zabawy z maluchami.
Skutkiem psychologicznym zaburzeń jest wycofanie, agresja, frustracja, niska samoocena i poczucie własnej wartości. Pomocy w leczeniu dziecka z objawami zaburzeń integracji sensorycznej należy szukać u terapeutów odpowiednio ku temu wykwalifikowanych. Nieprawidłowe oddziaływania, przełamywanie ograniczeń dziecka na siłę może być dla dziecka szkodliwe, stąd istotne jest stopniowanie trudności przy wdrażaniu terapii integracji sensorycznej.
W sklepie internetowym Liger oferujemy zabawki, dzięki którym można uatrakcyjnić sesje terapeutyczne z dziećmi lub znaleźć odpowiednie akcesoria do pracy nad rozwojem dziecka w domu. Oferujemy m.in. beczki terapeutyczne, huśtawki sensoryczne, czy też deski rotacyjne. Pomagają one rozwinąć orientację, skoordynować równowagę i dodać dziecku pewności siebie w związku z poprawą rozwoju.
W budowaniu naszego asortymentu stawialiśmy na rozwiązania sprawdzone już wcześniej w czasie terapii z dziećmi. Będą one dobrym wsparciem dla pracy w profesjonalnym gabinecie, a także podczas zabaw w domu, które mogą dać niesamowite efekty. Dziecko, ćwicząc rozwój motoryki dużej w domu, w towarzystwie rodziców, może osiągnąć wspaniałe rezultaty i spędzić wyjątkowy czas z najbliższymi mu osobami.
Prezentujemy fantastyczną grę zręcznościową, grę towarzyską, rodzinną i zespołową - mowa o piłkarzykach.
Mata-ścieżka sensoryczna służy stymulacji dotykowej. Wpływa korzystnie na obszary refleksologiczne stopy dzieci i młodzieży. Rozwija umiejętności motoryczne.
Pomoc i gra zręcznościowa Hoppla to znakomita forma rozrywki i zabawy dla najmłodszych. Usprawnia całe ciało, ćwiczy precyzję i koordynację, zapewniając mnóstwo dobrej zabawy. Gra może być używana zarówno w salach przedszkolnych, terapeutycznych, jaki i na świeżym powietrzu.
Klasyczne obciążniki na ręce lub nogi wykonane z ortalionu. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju tkaniny można łatwo utrzymać je w czystości. Atrakcyjny kolor zachęca do używania. Obciążenie jest wyjmowane.
Elastyczne ringo sensoryczne służy do terapii i zabawy, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ringa posiadają niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku wypustki, dzięki którym doznania sensoryczne stają się jeszcze mocniejsze i przyjemniejsze.
Deska do balansowania pozwala na ćwiczenia całego ciała. Ćwiczenia na desce wzmacniają mięśnie i pozwalają na usprawnienie koordynacji. Poza tym, ćwiczenia z użyciem deski sprawiają dzieciom ogromną satysfakcję, zaś deska zachęca do ćwiczeń.
Memo sensoryczne Piramidki to 20 sztuk (10 par) woreczków w kształcie piramidek.
Ścieżka modułowa to pomoc sensoryczna przeznaczona do terapii dla dzieci i dorosłych, u których występuje potrzeba stymulacji dotykowej oraz pobudzania receptorów. Mata pomaga w regulacji napięcia mięśniowego, relaksuje i pobudza krążenie.
Ścieżka sensoryczna to kolorowa i atrakcyjna dla dzieci pomoc terapeutyczna, dzięki której można zapobiec wielu problemom związanym z funkcjonowaniem stref mięśniowych na stopach i całym ciele. Jest to produkt medyczny do wykorzystywania w gabinetach terapii i salach do ćwiczeń.
Gra Rzut woreczkiem do celu to propozycja dla dzieci, u których występują trudności z koordynacją ruchów oraz precyzją ich wykonywania. Dzieci lubią gry, które mobilizują do podjęcia rywalizacji, i w tej grze właśnie ją odnajdą.
Mata ortopedyczna do masażu zapewnia komfort dla stóp i całego ciała. Regularne korzystanie z mat do masażu, wspomaga prawidłowe ukształtowanie krzywizny stopy. Są z powodzeniem stosowane do leczenia płaskostopia.
Masa do masażu ortopedyczna pomaga w ćwiczeniu utrzymania równowagi, pobudza receptory czuciowe , zapobiega powstawaniu płaskostopia. Wspomaga także rozwój motoryki i stanowi ciekawa formę zabawy dla najmłodszych.
Puszczanie latawca to jedna z najbardziej ulubionych zabaw dzieci. Podczas zajęć z latawcem dzieci poznają i wykorzystują właściwości wiatru i kształcą własne umiejętności w kwestii panowania i sterowania tym latającym obiektem.
Półkule sensoryczne - jeż i diament, polecane są jako pomoce do ćwiczeń, stanowią także ciekawą formę zabawy dla dzieci. Dzieci mogą budować z nich różne ścieżki sensoryczne i tory przeszkód. Używanie jeży, pomaga także w leczeniu płaskostopia i zmniejszaniu napięcia mięśniowego.
Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.
Ścieżka równoważnia to sprawnościowy tor, który dzieci mogą samodzielnie układać, tworząc w ten sposób atrakcyjną drogę sensoryczną. Chodzenie po ścieżce ćwiczy równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie posturalne ciała.
Ścieżka sensoryczna duża to kolorowa i wytrzymała mata co ćwiczeń i terapii. Doskonale pobudza zmysł dotyku, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki pięknej kolorystyce i bardzo miękkiemu podłożu, ścieżka jest uwielbiana przez dzieci które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych.
Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.
Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.
Rzucanie woreczkami do celu rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność, a także zapewnia niezbędny każdemu dziecku ruch. Jest to prosta ale bardzo lubiana przez dzieci forma aktywnego spędzania wolnego czasu.
Tarcza magnetyczna to pomoc w rozwijaniu ogólnej sprawności organizmu. Pozwala na usprawnienie koordynacji oko-ręka, a także zapewnia dużą dozę rozrywki i uczy współzawodnictwa.
Mata do ćwiczeń sprawdzi się podczas rehabilitacji, ćwiczeń korekcyjnych oraz innych aktywności sportowych, które z jej udziałem mogą odbywać się zarówno w salach i gabinetach terapeutycznych, jak i na świeżym powietrzu.
Tunel do przeciskania Gąsienica z powodzeniem może być wykorzystywany, jako pomoc do terapii integracji sensorycznej. Przeciskanie się przez niego aktywizuje układ przedsionkowy i propriocepcję., a także sprzyja doskonałej zabawie.
Tunel sensoryczny - pufa wykorzystywany jest do terapii integracji sensorycznej. Zastosowanie materiałów w stonowanej i wygaszonej kolorystyce szarości, zapewnia pozytywne odczucia sensoryczne i wycisza pacjentów z nadwrażliwościami.