Pomoce dydaktyczne i zabawki do przedszkola

Każda placówka oświatowa nie tylko zapewnia opiekę nad dziećmi, ale również dba o ich rozwój. Takimi ośrodkami są m.in. przedszkola. Odpowiednie pomoce dydaktyczne oraz zabawki w przedszkolu są niezwykle istotne. Pozwalają one szybciej zauważyć wszelkie nieprawidłowości w rozwoju dziecka. Zabawki edukacyjne w przedszkolach i szkołach będą zachęcać dzieci do zdobywania konkretnych zdolności i umiejętności.

Pomoce dydaktyczne w przedszkolach doskonale sprawdzą się również do wyposażenia sali zabaw, w których dzieci będą mogły w atrakcyjny sposób bawić się i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności.

Zabawki i wyposażenie dla przedszkoli

Przedszkole powinno posiadać pomoce dydaktyczne oraz zabawki, dzięki którym wychowawca przedszkolny pomoże dzieciom zgłębiać ich zdolności, a naukę połączy z radosną zabawą. Dzięki temu dzieci przyswajają nieświadomie wiedzę. Pomoce dydaktyczne dla przedszkoli przygotowane są w taki sposób, aby zachęcać dzieci do zabawy i stwarzać im sprzyjające warunki do nabywania nowych umiejętności. Podobnym czynnościom powinno służyć wyposażenie sali zabaw, ponieważ najbliższe otoczenie dziecka musi sprzyjać stymulacji jego rozwoju.

Atrakcyjne wyposażenie przedszkoli to element środowiska sprzyjającego efektywnej nauce i zdobywaniu nowych umiejętności. Zabawki dla przedszkoli ze sklepu Liger pozwalają na naukę poprzez zabawę i stwarzają pedagogom możliwość obserwacji, w jaki sposób dziecko radzi sobie z konkretnymi umiejętnościami na tle grupy rówieśniczej.

Dla jakich dzieci przeznaczone są zabawki dla przedszkoli?

Zabawki do przedszkola z powodzeniem sprawdzą się u maluchów w wieku przedszkolnym. Należy jednak pamiętać o tym, aby zabawki były dostosowane do stopnia trudności, na jakim aktualnie znajduje się dziecko. W przeciwnym razie zabawka nie spełni swojej funkcji.

Edukacyjne zabawki w przedszkolach mogą wspomagać również rozwój dzieci ze szczególnymi potrzebami. To pozwoli na szybsze dogonienie swoich rówieśników i uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji związanych z większymi trudnościami w nauce w przyszłości.

Dlaczego warto zakupić wyposażenie do szkół i przedszkoli w Liger?

Zabawki dydaktyczne, dostępne w sklepie Liger dedykujemy w dużym stopniu placówkom dydaktycznym i przedszkolom, aby nauczyciele i opiekunowie mogli w skuteczny i atrakcyjny sposób stymulować rozwój dziecka.

Wyposażenie i zabawki dla przedszkoli – oferta Liger

Liger specjalizuje się w sprzedaży zabawek, pomocy dydaktycznych i wyposażenia sal przedszkolnych. W naszej ofercie znajdą Państwo atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne dla przedszkoli. Za pomocą naszych produktów można wyposażyć sale przedszkolne w wartościowe i rozwijające zabawki dostosowane do wieku dziecka.

Bogata oferta wyposażenia dla przedszkoli oraz szkół pozwala na skompletowanie wszystkiego, co niezbędne jest do bezpiecznej i rozwojowej zabawy dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszymi basenami z piłeczkami, siedziskami dla dzieci, kształtkami piankowymi czy chustami animacyjnymi.

Aktywne filtry

Odkrywamy Świat. Puzzle edukacyjne

Odkrywamy Świat. Układanka ze zwierzętami

44,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Świat to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a powtarzalność wykonywanej czynności (wielokrotne układanie puzzli), pozwala na utrwalanie zdobytej już wiedzy.

Matematyka w kostce. Gra

Matematyka w Kostce. Gra i pomoc edukacyjna

39,00 zł Cena

Matematyka w Kostce to ciekawy i kreatywny sposób na naukę liczb, liczenia, porównywania i dopasowywania kształtów. Rozwija u dzieci takie kompetencje, jak logiczne myślenie, pamięć oraz rozwiązywanie prostych działań matematycznych.

Gra 500 pytań. Farma

Farma. Gra interaktywna 500 pytań

45,00 zł Cena

Gra Farma rozwija wiedzę najmłodszych na temat życia na wsi, zapoznaje maluchy z różnymi zwierzętami gospodarskimi i zachęca do naśladowania ich odgłosów. Rozwija tym samym słownictwo czynne i może być używana podczas terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Klocki mini waffle Koła

Klocki Mini Waffle Koła Konstrukcyjne 200 szt.

240,00 zł Cena

Klocki konstrukcyjne Mini Waffle Koła pozwalają na tworzenie przestrzennych brył i budowli, a w połączeniu z klockami z zestawów Mini Waffle - na naprawdę niesamowite konstrukcje. Klocki są uwielbiane przez dzieci. Zapewniają dzieciom i dorosłym wielogodzinną formę zabawy, rozrywki, a także nauki. Idealnie wkomponowują się w dziecięce dłonie, są intuicyjnie zaprojektowane, zaś kolorystyka dodatkowo składnia do zabawy i tworzenia własnych budowli.

Piłki sensoryczne
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piłki sensoryczne bez dziurki - Sensorki zestaw 8 sztuk

52,00 zł Cena

Piłeczki sensoryczne - sensorki zachęcają do ćwiczeń i dostarczają zróżnicowanych wrażeń dotykowych. Znakomicie sprawdzają się także, jako zabawki dla najmłodszych, doskonaląc i usprawniając umiejętność prawidłowego chwytu.

Piasek sensoryczny błękitny
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

55,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Kamienie rzeczne z fakturami

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł Cena

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna multi

Ściezka równoważna multi. Ścieżka równoważnia

419,00 zł Cena

Ścieżka równoważnia to sprawnościowy tor, który dzieci mogą samodzielnie układać, tworząc w ten sposób atrakcyjną drogę sensoryczną. Chodzenie po ścieżce ćwiczy równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie posturalne ciała.

Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna duża

249,00 zł Cena

Ścieżka sensoryczna duża to kolorowa i wytrzymała mata co ćwiczeń i terapii. Doskonale pobudza zmysł dotyku, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki pięknej kolorystyce i bardzo miękkiemu podłożu, ścieżka jest uwielbiana przez dzieci które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych.

Mata twister sensoryczny

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Mata emocje

Mata animacyjna. Gra Emocje 100 cm

169,00 zł Cena

Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.

Gra edukacyjna Kukuryku

Pełny kurnik. Gra planszowa

26,00 zł Cena

Gra dydaktyczna Pełny kurnik to zabawa połączona z nauką. Gra pozwala na rozwijanie myślenia logicznego oraz na kreatywną zabawę. Doskonali umiejętność liczenia i koordynację oko-ręka. Pozwala na planowanie strategii.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Podświetlana tablica sensoryczna

Podświetlana tablica sensoryczna do nauki pisania A4

330,00 zł Cena

Podświetlana tablica do nauki pisania i ćwiczenia grafomotoryki skutecznie zachęci dziecko do podjęcia prób pisania wyrazów czy szlaczków. Jej atrakcyjność - podświetlany blat, zapewni, że dzieci dużo chętniej przystąpią do ćwiczeń i nie będą się nudziły.

Rzut woreczkiem. Gra zręcznościowa
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Rzut woreczkiem. Gra zręcznościowa rzut do celu

120,00 zł Cena

Rzucanie woreczkami do celu rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność, a także zapewnia niezbędny każdemu dziecku ruch. Jest to prosta ale bardzo lubiana przez dzieci forma aktywnego spędzania wolnego czasu.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń, karimata EVA

45,00 zł Cena

Mata do ćwiczeń sprawdzi się podczas rehabilitacji, ćwiczeń korekcyjnych oraz innych aktywności sportowych, które z jej udziałem mogą odbywać się zarówno w salach i gabinetach terapeutycznych, jak i na świeżym powietrzu.

Korale do nauki sekwencji
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.