Zabawki dla dzieci z autyzmem

Dziecko mierzące się z wyzwaniami, jakie wymusza na nich autyzm, rozwijają się w sposób odmienny od rówieśników. Dobrej jakości zabawki dla dzieci z autyzmem powinny stymulować rozwój ruchowy i społeczny, tak by dziecko otrzymało możliwość pogłębienia swoich zdolności i umiejętności. W naszym sklepie oferujemy zabawki dla autystyków, które stanowią cenne uzupełnienie zajęć terapeutycznych. Poprzez zabawę dziecko jest zachęcone do nauki, do gromadzenia nowych doświadczeń i stopniowego poznawania świata.

Profesjonalne pomoce i zabawki dla dzieci z autyzmem

W sklepie Liger przedstawiamy produkty specjalnie dobrane dla dzieci z autyzmem. Oferowane przez nasz sklep zabawki dla dzieci z autyzmem pobudzają jednocześnie różne zmysły, dając maluchom możliwość bogatszego doświadczenia różnorodnych bodźców, co jest szczególnie istotne w przypadku zaburzeń integracji sensorycznej. Oferujemy zarówno ciekawe gry i zabawki, jak i specjalistyczny sprzęt dla pedagogów i rodziców, którzy chcą pomóc dziecku.

Terpaeutyczne zabawki dla dzieci z autyzmem – propozycje

W naszym sklepie znajdziesz zabawki dla dzieci z autyzmem oraz profesjonalne pomoce. Kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować:

  • Klocki dotykowe to jedna z propozycji zabawek dla dzieci autystycznych. Zestaw zawiera drewniane klocki, które posiadają przymocowane do nich różne rodzaje materiałów. Zabawa klockami wzmaga emocje związane z dotykaniem nieznanych przedmiotów, zwiększa zmysł dotyku dziecka, rozwija wyobraźnię. Ćwiczenia dla dzieci z autyzmem z wykorzystaniem tejże zabawki, sprawiają dla nich dużą przyjemność, a także otwierają na kontakt i komunikację z otoczeniem.
  • Wyspy rzeczne jest kolejną propozycją zabawek dla dziecka z autyzmem, jest to zestaw 6-ciuj kamieni różnej wysokości oraz kolorów. Klocki stymulują podeszwę stopy, angażują dziecko w odkrywanie czucia, uczą balansowania i zwiększa jego równowagę.
  • Gniotek antystresowy to następna propozycja zabawki dla dziecka z autyzmem. Jak wiadomo dzieci ze spektrum autyzmu nie są odporne na stres i potrzebują czegoś, co będzie mogło je w stresowych sytuacjach uspokoić, Taką możliwość daje gniotek antystresowy wodny wąż.

Nasz sklep dostarcza także profesjonalne pomoce dla dzieci z autyzmem – są to gry, aplikacje, zabawki i akcesoria zaprojektowane w taki sposób, by dzieci ze spektrum autyzmu mogły otrzymać zrównoważoną pomoc w poznawaniu rzeczywistości przy zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i terapeutów. Dodatkowe akcesoria i pomoce sensoryczne znajdziecie w innej kategorii.

Gry dla dzieci z autyzmem

W naszym sklepie posiadamy również profesjonalne i sprawdzone gry dla dzieci z autyzmem. Przykładowo dzięki grze Memory Nasze Emocje, dziecko może rozwijać swoją pamięć mechaniczną oraz doskonalić koncentrację i uwagę, a także kształcić swoją dojrzałość emocjonalną i społeczną.

Inną świetną propozycją grą dla dzieci z autyzmem są Skojarzanki. Gra zawiera 139 drewniany płytek z wizerunkami ludzi, zwierząt, roślin i przedmiotów. Dziecko grając z autyzmem grając w Skojarzanki poznaje i porządkuje otaczającą je rzeczywistość, uczy się też ją opisywać. Podczas gry rozwija się koncentracja i spostrzegawczość, pamięć oraz logiczne myślenie.

Kolejną grą, którą warto stosować w zabawie z dziećmi z autyzmem są Puzzle-twarze. Dzięki puzzlom dziecko może układa różne miny twarzy i rozpoznawać oraz nazywać stany emocjonalne. Gra uczy rozróżniania emocji, co jest niezwykle przydatne przy pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Jest 512 produktów.

Pokazano 1-24 z 512 pozycji

Aktywne filtry

Skojarzanki

Skojarzanki - pomoc pedagogiczna

167,00 zł Cena

Skojarzanki to 139 drewnianych płytek z wizerunkami ludzi, zwierząt, roślin czy przedmiotów. Można wśród nich znaleźć chłopczyka, dziewczynkę, mamę, tatę, babcię, a także elementy garderoby, naczynia czy budynki. Podczas zabawy dziecko poznaje i porządkuje otaczającą go rzeczywistość i uczy się ją opisywać. 

Przeciwieństwa. Karty ćwiczeń

Przeciwieństwa. Karty ćwiczeń

56,00 zł Cena

Zestaw "PRZECIWIEŃSTWA” z serii "Karty ćwiczeń" przeznaczony jest dla wszystkich osób z zaburzeniami komunikacji językowej. 
W szczególności dla dzieci z:
- autyzmem
- Zespołem Downa
- zespołem Aspergera
- Alalia
- afazją
- obniżeniem sprawności intelektualnej
- porażeniem mózgowym
- opóźnionym rozwojem mowy
- centralnymi zaburzeniami słuchu

Edukacyjna układanka - Skojarzenia

Skojarzenia. Gra edukacyjna

24,00 zł Cena

Skojarzenia to wyjątkowa układanka dydaktyczna dla przedszkolaków – uczy nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas wesołej zabawy, polegającej na łączeniu puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat.