Zabawki dla dzieci z autyzmem

Dziecko mierzące się z wyzwaniami, jakie wymusza na nich autyzm, rozwijają się w sposób odmienny od rówieśników. Dobrej jakości zabawki dla dzieci z autyzmem powinny stymulować rozwój ruchowy i społeczny, tak by dziecko otrzymało możliwość pogłębienia swoich zdolności i umiejętności. W naszym sklepie oferujemy zabawki dla autystyków, które stanowią cenne uzupełnienie zajęć terapeutycznych. Poprzez zabawę dziecko jest zachęcone do nauki, gromadzenia nowych doświadczeń i stopniowego poznawania świata.

Zabawa z dziećmi z autyzmem - istotne wsparcie w ich rozwoju

Dzieci ze spektrum autyzmu wymagają zupełnie innego podejścia w trakcie swojej nauki w porównaniu z dziećmi w normie intelektualnej. Należy dobierać zabawy w taki sposób, aby poznane rzeczy pozytywnie wpływały na ich rozwój. Odpowiednio dobrane pomoce dla dzieci autystycznych pomogą  im nie tylko w pogłębianiu swoich wyjątkowych zdolności i umiejętności, ale również w wsparciu lepszego rozumienia otaczającego ich świata, poznania i wyrażania własnych uczuć oraz zasad norm społecznych. 

Zabawki pomagające w terapii dzieci autystycznych są specjalnie dostosowane do ich wyjątkowych potrzeb. To właśnie dzięki nim są w stanie uczyć się komunikacji z rówieśnikami i osobami starszymi. Terapia dzieci z autyzmem jest niezwykle trudna, ale to właśnie zabawki sensoryczne oraz gry pamięciowe czy obrazki są niezwykle pomocne w jej prowadzeniu.  Za pomocą dostępnych pomocy przeznaczonych dla dzieci z autyzmem można dobrać szereg zabaw, które pomogą w ich rozwoju. Wykorzystywanie profesjonalnych narzędzi pozwoli na skierowanie dziecka na odpowiednią ścieżkę rozwoju w przyjemnej dla niego formie. 

Profesjonalne zabawki dla dzieci z autyzmem w sklepie Liger

W sklepie Liger przedstawiamy zabawki specjalnie dobrane dla dzieci z autyzmem. Produkty dostępne w naszym sklepie pobudzają jednocześnie różne zmysły, dając maluchom możliwość bogatszego doświadczenia różnorodnych bodźców. Jest to szczególnie istotne w przypadku zaburzeń integracji sensorycznej. W naszej ofercie znajdują się ciekawe gry, zabawki oraz specjalistyczne sprzęty dla pedagogów i rodziców, które mają na celu pomóc dziecku.

Zabawki dla dziecka z autyzmem - najlepsze propozycje

W naszym sklepie znajdziesz zabawki dla dzieci z autyzmem oraz profesjonalne pomoce. Kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować:

Klocki dotykowe to jedna z propozycji zabawek dla dzieci autystycznych. Zestaw zawiera drewniane klocki, które posiadają przymocowane do nich różne rodzaje materiałów. Zabawa klockami wzmaga emocje związane z dotykaniem nieznanych przedmiotów, zwiększa zmysł dotyku dziecka i rozwija wyobraźnię. Ćwiczenia dla dzieci z autyzmem z wykorzystaniem tejże zabawki, mogą sprawić dla nich dużą przyjemność, a także pomogą otworzyć się na kontakt i komunikację z otoczeniem.

Wyspy rzeczne jest kolejną propozycją zabawek dla dziecka z autyzmem. Jest to zestaw 6-ciu kamieni różnej wielkości oraz odmiennych kolorów. Klocki stymulują podeszwę stopy, angażują dziecko w odkrywanie czucia, uczą balansowania i zwiększa jego równowagę.

Gniotek antystresowy to następna propozycja zabawki dla dziecka z autyzmem. Jak wiadomo dzieci ze spektrum autyzmu nie są odporne na stres i potrzebują czegoś, co będzie mogło je uspokoić w stresowych sytuacjach. Taką możliwość daje gniotek antystresowy wodny wąż.

Memory Nasze Emocje pomaga  dziecku rozwijać swoją pamięć mechaniczną oraz doskonalić koncentrację i uwagę, a także kształcić swoją dojrzałość emocjonalną i społeczną.

Skojarzanki są propozycją grą dla dzieci z autyzmem Gra zawiera 139 drewnianych płytek z wizerunkami ludzi, zwierząt, roślin i przedmiotów. Dziecko z autyzmem grając w Skojarzanki poznaje i porządkuje otaczającą je rzeczywistość, uczy się też ją opisywać. Podczas gry rozwija się koncentracja i spostrzegawczość, pamięć oraz logiczne myślenie.

Puzzle-twarze jest to kolejna gra, którą warto stosować w zabawie z dziećmi z autyzmem są Puzzle-twarze. Dzięki puzzlom dziecko może układa różne miny twarzy i rozpoznawać oraz nazywać stany emocjonalne. Gra uczy rozróżniania emocji, co jest niezwykle przydatne przy pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Nasz sklep dostarcza profesjonalne pomoce dla dzieci z autyzmem – gry, aplikacje, zabawki i akcesoria. Są one  zaprojektowane w taki sposób, aby dzieci ze spektrum autyzmu mogły otrzymać zrównoważoną pomoc w poznawaniu rzeczywistości przy wsparciu rodziców, nauczycieli i terapeutów. Dodatkowe akcesoria i pomoce sensoryczne znajdziecie w innej kategorii.

Bogaty wybór zabawek dla dzieci z autyzmem w sklepie Liger

Dzieci z autyzmem ze względu na swoje wyjątkowe zdolności potrzebują specjalnych zabawek, które będą wsparciem w ich dalszym rozwoju. W sklepie Liger posiadamy różnorodne  pomoce logopedyczne, a także zabawki wspomagające utrzymanie koncentracji i pamięci. Oprócz tego oferujemy szeroki wybór gier i zabaw ułatwiających dzieciom w spektrum autyzmu rozpoznawać i nazywać uczucia związane z dotykiem oraz poznawać podstawowe emocje i odpowiadać na nie.

W ofercie posiadamy także zabawki i pomoce do integracji sensorycznej, które są niezbędnym elementem terapii autyzmu. 

Jest 515 produktów.

Pokazano 1-24 z 515 pozycji

Aktywne filtry

Skojarzanki

Skojarzanki - pomoc pedagogiczna

220,00 zł Cena

Skojarzanki to 139 drewnianych płytek z wizerunkami ludzi, zwierząt, roślin czy przedmiotów. Można wśród nich znaleźć chłopczyka, dziewczynkę, mamę, tatę, babcię, a także elementy garderoby, naczynia czy budynki. Podczas zabawy dziecko poznaje i porządkuje otaczającą go rzeczywistość i uczy się ją opisywać. 

Tygrys z patyczkami -gra zręcznościowa
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Tygrys z patyczkami - gra zręcznościowa

12,00 zł Cena

Gra zręcznościowa, w której grającemu towarzyszy psotny tygrys. Dzięki wykorzystaniu tej pomocy można ćwiczyć nie tylko zdolności manualne, ale również koncentrację uwagi.

Przeciwieństwa. Karty ćwiczeń

Przeciwieństwa. Karty ćwiczeń

64,00 zł Cena

Zestaw "PRZECIWIEŃSTWA” z serii "Karty ćwiczeń" przeznaczony jest dla wszystkich osób z zaburzeniami komunikacji językowej. 
W szczególności dla dzieci z:
- autyzmem
- Zespołem Downa
- zespołem Aspergera
- Alalia
- afazją
- obniżeniem sprawności intelektualnej
- porażeniem mózgowym
- opóźnionym rozwojem mowy
- centralnymi zaburzeniami słuchu

Edukacyjna układanka - Skojarzenia

Skojarzenia. Gra edukacyjna

24,00 zł Cena

Skojarzenia to wyjątkowa układanka dydaktyczna dla przedszkolaków – uczy nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas wesołej zabawy, polegającej na łączeniu puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat.