Zabawki dla dzieci z autyzmem

Dziecko mierzące się z wyzwaniami, jakie wymusza na nich autyzm, rozwijają się w sposób odmienny od rówieśników. Dobrej jakości zabawki dla dzieci z autyzmem powinny stymulować rozwój ruchowy i społeczny, tak by dziecko otrzymało możliwość pogłębienia swoich zdolności i umiejętności. W naszym sklepie oferujemy zabawki dla autystyków, które stanowią cenne uzupełnienie zajęć terapeutycznych. Poprzez zabawę dziecko jest zachęcone do nauki, gromadzenia nowych doświadczeń i stopniowego poznawania świata.

Zabawa z dziećmi z autyzmem - istotne wsparcie w ich rozwoju

Dzieci ze spektrum autyzmu wymagają zupełnie innego podejścia w trakcie swojej nauki w porównaniu z dziećmi w normie intelektualnej. Należy dobierać zabawy w taki sposób, aby poznane rzeczy pozytywnie wpływały na ich rozwój. Odpowiednio dobrane pomoce dla dzieci autystycznych pomogą  im nie tylko w pogłębianiu swoich wyjątkowych zdolności i umiejętności, ale również w wsparciu lepszego rozumienia otaczającego ich świata, poznania i wyrażania własnych uczuć oraz zasad norm społecznych. 

Zabawki pomagające w terapii dzieci autystycznych są specjalnie dostosowane do ich wyjątkowych potrzeb. To właśnie dzięki nim są w stanie uczyć się komunikacji z rówieśnikami i osobami starszymi. Terapia dzieci z autyzmem jest niezwykle trudna, ale to właśnie zabawki sensoryczne oraz gry pamięciowe czy obrazki są niezwykle pomocne w jej prowadzeniu.  Za pomocą dostępnych pomocy przeznaczonych dla dzieci z autyzmem można dobrać szereg zabaw, które pomogą w ich rozwoju. Wykorzystywanie profesjonalnych narzędzi pozwoli na skierowanie dziecka na odpowiednią ścieżkę rozwoju w przyjemnej dla niego formie. 

Profesjonalne zabawki dla dzieci z autyzmem w sklepie Liger

W sklepie Liger przedstawiamy zabawki specjalnie dobrane dla dzieci z autyzmem. Produkty dostępne w naszym sklepie pobudzają jednocześnie różne zmysły, dając maluchom możliwość bogatszego doświadczenia różnorodnych bodźców. Jest to szczególnie istotne w przypadku zaburzeń integracji sensorycznej. W naszej ofercie znajdują się ciekawe gry, zabawki oraz specjalistyczne sprzęty dla pedagogów i rodziców, które mają na celu pomóc dziecku.

Zabawki dla dziecka z autyzmem - najlepsze propozycje

W naszym sklepie znajdziesz zabawki dla dzieci z autyzmem oraz profesjonalne pomoce. Kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować:

Klocki dotykowe to jedna z propozycji zabawek dla dzieci autystycznych. Zestaw zawiera drewniane klocki, które posiadają przymocowane do nich różne rodzaje materiałów. Zabawa klockami wzmaga emocje związane z dotykaniem nieznanych przedmiotów, zwiększa zmysł dotyku dziecka i rozwija wyobraźnię. Ćwiczenia dla dzieci z autyzmem z wykorzystaniem tejże zabawki, mogą sprawić dla nich dużą przyjemność, a także pomogą otworzyć się na kontakt i komunikację z otoczeniem.

Wyspy rzeczne jest kolejną propozycją zabawek dla dziecka z autyzmem. Jest to zestaw 6-ciu kamieni różnej wielkości oraz odmiennych kolorów. Klocki stymulują podeszwę stopy, angażują dziecko w odkrywanie czucia, uczą balansowania i zwiększa jego równowagę.

Gniotek antystresowy to następna propozycja zabawki dla dziecka z autyzmem. Jak wiadomo dzieci ze spektrum autyzmu nie są odporne na stres i potrzebują czegoś, co będzie mogło je uspokoić w stresowych sytuacjach. Taką możliwość daje gniotek antystresowy wodny wąż.

Memory Nasze Emocje pomaga  dziecku rozwijać swoją pamięć mechaniczną oraz doskonalić koncentrację i uwagę, a także kształcić swoją dojrzałość emocjonalną i społeczną.

Skojarzanki są propozycją grą dla dzieci z autyzmem Gra zawiera 139 drewnianych płytek z wizerunkami ludzi, zwierząt, roślin i przedmiotów. Dziecko z autyzmem grając w Skojarzanki poznaje i porządkuje otaczającą je rzeczywistość, uczy się też ją opisywać. Podczas gry rozwija się koncentracja i spostrzegawczość, pamięć oraz logiczne myślenie.

Puzzle-twarze jest to kolejna gra, którą warto stosować w zabawie z dziećmi z autyzmem są Puzzle-twarze. Dzięki puzzlom dziecko może układa różne miny twarzy i rozpoznawać oraz nazywać stany emocjonalne. Gra uczy rozróżniania emocji, co jest niezwykle przydatne przy pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Nasz sklep dostarcza profesjonalne pomoce dla dzieci z autyzmem – gry, aplikacje, zabawki i akcesoria. Są one  zaprojektowane w taki sposób, aby dzieci ze spektrum autyzmu mogły otrzymać zrównoważoną pomoc w poznawaniu rzeczywistości przy wsparciu rodziców, nauczycieli i terapeutów. Dodatkowe akcesoria i pomoce sensoryczne znajdziecie w innej kategorii.

Bogaty wybór zabawek dla dzieci z autyzmem w sklepie Liger

Dzieci z autyzmem ze względu na swoje wyjątkowe zdolności potrzebują specjalnych zabawek, które będą wsparciem w ich dalszym rozwoju. W sklepie Liger posiadamy różnorodne  pomoce logopedyczne, a także zabawki wspomagające utrzymanie koncentracji i pamięci. Oprócz tego oferujemy szeroki wybór gier i zabaw ułatwiających dzieciom w spektrum autyzmu rozpoznawać i nazywać uczucia związane z dotykiem oraz poznawać podstawowe emocje i odpowiadać na nie.

W ofercie posiadamy także zabawki i pomoce do integracji sensorycznej, które są niezbędnym elementem terapii autyzmu. 

Aktywne filtry

Piasek sensoryczny błękitny
 • Nowy

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

55,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Kamienie rzeczne z fakturami
 • Nowy

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł Cena

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna multi
 • Nowy

Ściezka równoważna multi

419,00 zł Cena

Ścieżka równoważnia to sprawnościowy tor, który dzieci mogą samodzielnie układać, tworząc w ten sposób atrakcyjną drogę sensoryczną. Chodzenie po ścieżce ćwiczy równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie posturalne ciała.

Ścieżka sensoryczna
 • Nowy

Ścieżka sensoryczna duża

249,00 zł Cena

Ścieżka sensoryczna duża to kolorowa i wytrzymała mata co ćwiczeń i terapii. Doskonale pobudza zmysł dotyku, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki pięknej kolorystyce i bardzo miękkiemu podłożu, ścieżka jest uwielbiana przez dzieci które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych.

Mata twister sensoryczny
 • Nowy

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Mata emocje
 • Nowy

Mata animacyjna. Gra Emocje 100 cm

169,00 zł Cena

Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.

Korale do nauki sekwencji
 • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.

Tunel do przeciskania Gąsienica
 • Produkt tymczasowo niedostępny

Tunel do przeciskania Gąsienica (duży)

135,00 zł Cena

Tunel do przeciskania Gąsienica z powodzeniem może być wykorzystywany, jako pomoc do terapii integracji sensorycznej. Przeciskanie się przez niego aktywizuje układ przedsionkowy i propriocepcję., a także sprzyja doskonałej zabawie.

Klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne tęczowe

209,00 zł Cena

Klocki sensoryczne tęcza dla dzieci to zestaw 24 sensorycznych, miłych w dotyku i różnokolorowych elementów przeznaczonych do zabawy i terapii.

Zestaw klocków Mini Waffle

Klocki Mini Waffle Konstruktor 300 szt.

175,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Konstruktor to zestaw składający się z 300 elementów. Taka ilość klocków, pozwala na zbudowanie fascynujących konstrukcji. Wykorzystując pokłady własnej wyobraźni, maluch może zbudować niesamowite budowle i usprawnić dzięki temu pracę swoich rąk.

Klocki Mini Waffle

Klocki Mini Waffle 300 szt.

174,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle 300 elementów to znakomita propozycja do twórczej i kreatywnej zabawy dla całej grupy przedszkolnej. Mini Waffle są uwielbiane przez dzieci. Świetnie rozwijają sprawność motoryczną, a jeszcze lepiej wyobraźnię i logiczne myślenie.

Klocki edukacyjne
 • Produkt tymczasowo niedostępny

Klocki Mini Waffle Edu 500 szt.

342,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.

Klocki Mini Waffle 500 szt.
 • Produkt tymczasowo niedostępny

Klocki Mini Waffle 500 szt.

280,00 zł Cena

Zestaw 500 klocków pozwala dzieciom na maksymalne popuszczenie wodzy fantazji. Tak duża liczba elementów pozwala na zabawę nawet grupie dzieci, dzięki czemu Mini Waffle mogą być z powodzeniem wykorzystywane, jako wyposażenie kącików i sal przedszkolnych.

Panele świecące

Panele świecące w ciemności

229,00 zł Cena

Panele świecące w ciemności to doskonałe uzupełnienie sali doświadczania świata. Dzięki świecącej, wirującej cieczy znajdującej się wewnątrz panelów, dziecko dostarcza sobie ciekawych doznań sensorycznych. Pomoc ta wycisza, uczy koncentracji i pozwala na skupienie uwagi.

Tunel pufa otwierany
 • Produkt tymczasowo niedostępny

Tunel sensoryczny (pufa, rozmiar L) - otwierany

495,00 zł Cena

Tunel sensoryczny - pufa w rozmiarze L to alternatywa dla starszych dzieci. Dzięki możliwości wyjęcia z niego wkładu i uprania pokrowca, zyskujemy dodatkową pewność, że praktycznie zawsze możemy utrzymać tunel w czystości.

Woreczki sensoryczne
 • -30%
 • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.