Terapeutyczna huśtawka podwieszana dla dzieci

Terapia sensoryczna to ważny element pracy z dziećmi, w których rozwoju zdiagnozowano zaburzenia sensoryczne – problemy z koordynacją ruchową, koncentracją, zaburzenia aktywności ruchowej występują zarówno u dzieci w normie intelektualnej, jak i u dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Właściwa terapia wymaga korzystania z odpowiedniej jakości sprzętu – sklep Liger proponuje profesjonalne akcesoria do integracji sensorycznej. Jednym z nich jest specjalna huśtawka podwieszana.

Rola huśtawek terapeutycznych w rozwoju dziecka

Zastosowanie w terapii huśtawki podwieszanej, tak jak w przypadku innych akcesoriów do terapii SI, ma na celu wywołanie określonych reakcji sensorycznych i poprawę funkcjonowania układu nerwowego w danym zakresie. Dzięki połączeniu ćwiczeń z zabawą dziecko otrzymuje odpowiednie, stymulujące bodźce. Huśtawka podwieszana zależnie od rodzaju może:

stymulować konkretne partie mięśni,

wzmacniać mechanizmy posturalne,

poprawiać koordynację ruchową i ruchowo-wzrokową czy orientację w przestrzeni.

Huśtawki terapeutyczne - w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzą?

Integracja sensoryczna uznawana jest za jeden z najważniejszych procesów rozwojowych, który należy wdrożyć u dziecka już w pierwszych miesiącach jego życia. Huśtawki terapeutyczne wspierają rozwój motoryczny u dzieci.

Sprzęt podwieszany do terapii sensorycznej, a dokładniej huśtawki terapeutyczne, są dedykowane dzieciom w normie intelektualnej oraz dzieciom z zaburzeniami sensorycznymi o wyjątkowych potrzebach. Huśtawka terapeutyczna jest również niezbędna w stymulacji układu przedsionkowymi u dzieci z niepełnosprawnościami narządu ruchu.

Huśtawki w sklepie Liger znajdują swoje zastosowanie w terapii chorób neurologicznych oraz rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością. Dostępne w naszej ofercie huśtawki terapeutyczne doskonale wspomogą rozwój dziecka zarówno w trakcie wykonywania ćwiczeń pod okiem specjalisty, jak i w warunkach domowych. 

Podwieszane huśtawki terapeutyczne w sklepie Liger

W sklepie Liger znaleźć można huśtawki podwieszane dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku i z różnymi stopniami zaburzeń integracji sensorycznej. Terapeuci i rehabilitanci mogą korzystać z nich w specjalistycznych gabinetach, ale huśtawka podwieszana doskonale sprawdzi się do codziennych zabaw i ćwiczeń w domu.

Zobacz także: zabawki sensoryczne

Aktywne filtry