Książki i ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Proponowane materiały logopedyczne mogą być wykorzystywane zarówno przez logopedę, jak i nauczyciela pracujących w przedszkolu i szkole i zmagających się z rozwojem niedojrzałych lub zaburzonych funkcji percepcyjnych. Mogą służyć również rodzicom do pracy z dzieckiem w domu, po .konsultacji z logopedą lub nauczycielem. 

Szeroki asortyment książek i ćwiczeń logopedycznych w sklepie Liger

W ofercie naszego sklepu Liger znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych książek i gier zawierających różnego rodzaju ćwiczenia logopedyczne i skonstruowanych w taki sposób, aby wymuszać wymawianie problematycznych słów i zwrotów w ten sposób łącząc zabawę z ćwiczeniami dla najmłodszych. Z taką lekturą ćwiczenia będą bardzo przyjemne, a efekty z pewnością uwidocznią się bardzo szybko. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów.

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci - do kogo jest skierowana oferta?

Ćwiczenia logopedyczne, dostępne w sklepie Liger, przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mają problemy z wymową oraz poprawną artykulacją.

Do najczęstszych wad wymowy, z którymi zmagają się dzieci, należą:

  • seplenienie- nieprawidłowe wymawianie głosek,
  • jąkanie-nierównomierna, niepłynna mowa,
  • rotacyzm- nieprawidłowa artykulacja głoski “r”,
  • lambdacyzm-nieprawidłowa wymowa głoski “l”.

Ćwiczenia logopedyczne zostały skonstruowane w taki sposób, aby zachęcić dziecko do utrwalania poprawnej wymowy. Nauka poprzez zabawę jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. To również doskonały sposób na pogłębienie relacji rodzica z dzieckiem. Efekty osiągane poprzez ten rodzaj ćwiczeń są niewspółmiernie wyższe niż przy zastosowaniu klasycznego sposobu nauki, ponieważ dziecko o wiele chętniej bierze w nich udział.

Znaczenie książek i ćwiczeń logopedycznych w rozwój mowy dziecka

Wady wymowy to spory problem, którego pozbycie się często wymaga regularnych ćwiczeń. W przypadku dzieci prowadzenie regularnych ćwiczeń w szkole, przedszkolu czy nawet w domu może być dość ciężkie, z racji tego, że dzieci dość szybko się nudzą. Warto więc w jakiś sposób je do tego zachęcić i zainteresować, a w tej roli świetnie spisują się książki oraz gry logopedyczne, które są bardzo skuteczną formą ćwiczeń. 

Książki logopedyczne

Materiały książkowe przeznaczone są do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach. Opracowane zostały dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Materiał słowny ułożono według zasad logopedycznych. Należy go wykorzystywać po wywołaniu głosek i utrwaleniu ich w sylabach.

Inne ćwiczenia logopedyczne

Ćwiczenia i gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo spostrzeganie, pamięć wzrokową i słuchową, koncentrację uwagi oraz myślenie. 

Ćwiczenia logopedyczne - nieoceniona pomoc dla dzieci z wadą wymowy

Celem ćwiczeń logopedycznych jest poprawa motoryki narządów mowy, dzięki której następuje korekcja wad wymowy. Długotrwale utrzymująca się wada lub wady wymowy prowadzą do zaburzeń w komunikacji społecznej obejmującej przede wszystkim kontakty z rówieśnikami i nauczycielami. Nieleczone zaburzenia skutkują najczęściej problemami w nauce w zakresie poprawnego pisania, czytania i przyswajania informacji. Nieleczone i zaniedbane w dzieciństwie wady wymowy ulegają utrwaleniu, dlatego w wieku dorosłym terapia logopedyczna może trwać dłużej. 

W naszym sklepie Liger dbamy o to, aby oferowany asortyment zawierał profesjonalne zestawy ćwiczeń, których zadaniem jest poprawa wymowy oraz percepcji słuchowej, niezwykle ważnej w procesie nauki. Dodatkowo dzieci uczą się innych umiejętności, takich jak: koncentracja uwagi, pamięć wzrokowa i słuchowa, czy spostrzegawczość. 

W naszym sklepie znajdą Państwo również pomoce logopedyczne dla dorosłych.

Zastosowanie książek i ćwiczeń logopedycznych dla dzieci

Ćwiczenia logopedyczne można wykorzystać do zabawy w domu z rodziną, w szkole, w pracy terapeutycznej z logopedą. Ponadto są doskonałą pomocą zarówno do pracy indywidualnej, z dzieckiem, jak i do pracy grupowej. Gra wyrabia spostrzegawczość, uczy rozwijać skojarzenia, ćwiczy koncentrację uwagi i pamięć. Uczestnicy gry oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą układać z nimi wyrażenia 2 wyrazowe, zdania i inne.

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci w sklepie Liger - korzyści

Serdecznie zachęcamy do zakupu ćwiczeń logopedycznych w naszym sklepie, ponieważ mogą być wykorzystywane, jako element wyposażenia dla przedszkoli, szkół oraz gabinetów logopedycznych. Doskonale również sprawdzą się przy organizowaniu codziennych zabaw przez rodziców w warunkach domowych po konsultacji z logopedą.

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów profesjonalnych pozycji logopedycznych, które skoncentrowane są na określonych wadach wymowy. Szeroka oferta naszych produktów umożliwia dobranie odpowiednich ćwiczeń dedykowanych danej grupie zaburzeń artykulacyjnych. Wśród najczęściej wybieranych możemy wyróżnić ćwiczenia logopedyczne wywołujące głoskę R.

Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą płytek przedsionkowych oraz wibratorów logopedycznych.

Jest 275 produktów.

Pokazano 1-24 z 275 pozycji

Aktywne filtry

Sylaby, słowa, wyrazy. Ćwiczenia artykulacyjne: szereg szumiący. Zeszyt I
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Sylaby, słowa, wyrazy. Ćwiczenia artykulacyjne: szereg szumiący. Zeszyt I

25,00 zł Cena

Niniejszy zeszyt ćwiczeń logopedycznych jest pierwszym z serii "Sylaby, słowa, wyrazy". Obejmuje on ćwiczenia szeregu szumiącego i jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, u których po przeprowadzonym badaniu logopedycznym zdiagnozowano seplenienie głosek, polegające na ich deformacji bądź opuszczaniu, tzw. elizji.

Gra logopedyczna - Trudne słowa cz. 2

Gra edukacyjna - Trudne słowa cz. 2

33,00 zł Cena

"Trudne słowa cz.2" to gra logopedyczna, która ma na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnego wyróżniania głoski "r" w układach opozycyjnych z "l" i "j",  poszerzenia słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.

Logopedyczny Piotruś. Część I - głoska SZ

Logopedyczny Piotruś. Część I - głoska SZ

12,90 zł Cena

Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.

Logopedyczny Piotruś. Część V - głoska S
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Logopedyczny Piotruś. Część V - głoska S

12,00 zł Cena

Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.

Bingo logopedyczne. Głoska sz

Bingo logopedyczne. Głoska sz

15,00 zł Cena

Plansze do „Bingo” zamieszczone w tej książce przygotowano dla dzieci, które mają problemy z wymową głosek szumiących. Skupiono się przede wszystkim na ćwiczeniach jednej z głosek szumiących – sz