Książki i ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Proponowane materiały logopedyczne mogą być wykorzystywane zarówno przez logopedę, jak i nauczyciela pracujących w przedszkolu i szkole i zmagających się z rozwojem niedojrzałych lub zaburzonych funkcji percepcyjnych. Mogą służyć również rodzicom do pracy z dzieckiem w domu, po .konsultacji z logopedą lub nauczycielem. 

Szeroki asortyment książek i ćwiczeń logopedycznych w sklepie Liger

W ofercie naszego sklepu Liger znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych książek i gier zawierających różnego rodzaju ćwiczenia logopedyczne i skonstruowanych w taki sposób, aby wymuszać wymawianie problematycznych słów i zwrotów w ten sposób łącząc zabawę z ćwiczeniami dla najmłodszych. Z taką lekturą ćwiczenia będą bardzo przyjemne, a efekty z pewnością uwidocznią się bardzo szybko. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów.

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci - do kogo jest skierowana oferta?

Ćwiczenia logopedyczne, dostępne w sklepie Liger, przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mają problemy z wymową oraz poprawną artykulacją.

Do najczęstszych wad wymowy, z którymi zmagają się dzieci, należą:

  • seplenienie- nieprawidłowe wymawianie głosek,
  • jąkanie-nierównomierna, niepłynna mowa,
  • rotacyzm- nieprawidłowa artykulacja głoski “r”,
  • lambdacyzm-nieprawidłowa wymowa głoski “l”.

Ćwiczenia logopedyczne zostały skonstruowane w taki sposób, aby zachęcić dziecko do utrwalania poprawnej wymowy. Nauka poprzez zabawę jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. To również doskonały sposób na pogłębienie relacji rodzica z dzieckiem. Efekty osiągane poprzez ten rodzaj ćwiczeń są niewspółmiernie wyższe niż przy zastosowaniu klasycznego sposobu nauki, ponieważ dziecko o wiele chętniej bierze w nich udział.

Znaczenie książek i ćwiczeń logopedycznych w rozwój mowy dziecka

Wady wymowy to spory problem, którego pozbycie się często wymaga regularnych ćwiczeń. W przypadku dzieci prowadzenie regularnych ćwiczeń w szkole, przedszkolu czy nawet w domu może być dość ciężkie, z racji tego, że dzieci dość szybko się nudzą. Warto więc w jakiś sposób je do tego zachęcić i zainteresować, a w tej roli świetnie spisują się książki oraz gry logopedyczne, które są bardzo skuteczną formą ćwiczeń. 

Książki logopedyczne

Materiały książkowe przeznaczone są do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach. Opracowane zostały dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Materiał słowny ułożono według zasad logopedycznych. Należy go wykorzystywać po wywołaniu głosek i utrwaleniu ich w sylabach.

Inne ćwiczenia logopedyczne

Ćwiczenia i gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo spostrzeganie, pamięć wzrokową i słuchową, koncentrację uwagi oraz myślenie. 

Ćwiczenia logopedyczne - nieoceniona pomoc dla dzieci z wadą wymowy

Celem ćwiczeń logopedycznych jest poprawa motoryki narządów mowy, dzięki której następuje korekcja wad wymowy. Długotrwale utrzymująca się wada lub wady wymowy prowadzą do zaburzeń w komunikacji społecznej obejmującej przede wszystkim kontakty z rówieśnikami i nauczycielami. Nieleczone zaburzenia skutkują najczęściej problemami w nauce w zakresie poprawnego pisania, czytania i przyswajania informacji. Nieleczone i zaniedbane w dzieciństwie wady wymowy ulegają utrwaleniu, dlatego w wieku dorosłym terapia logopedyczna może trwać dłużej. 

W naszym sklepie Liger dbamy o to, aby oferowany asortyment zawierał profesjonalne zestawy ćwiczeń, których zadaniem jest poprawa wymowy oraz percepcji słuchowej, niezwykle ważnej w procesie nauki. Dodatkowo dzieci uczą się innych umiejętności, takich jak: koncentracja uwagi, pamięć wzrokowa i słuchowa, czy spostrzegawczość. 

W naszym sklepie znajdą Państwo również pomoce logopedyczne dla dorosłych.

Zastosowanie książek i ćwiczeń logopedycznych dla dzieci

Ćwiczenia logopedyczne można wykorzystać do zabawy w domu z rodziną, w szkole, w pracy terapeutycznej z logopedą. Ponadto są doskonałą pomocą zarówno do pracy indywidualnej, z dzieckiem, jak i do pracy grupowej. Gra wyrabia spostrzegawczość, uczy rozwijać skojarzenia, ćwiczy koncentrację uwagi i pamięć. Uczestnicy gry oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą układać z nimi wyrażenia 2 wyrazowe, zdania i inne.

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci w sklepie Liger - korzyści

Serdecznie zachęcamy do zakupu ćwiczeń logopedycznych w naszym sklepie, ponieważ mogą być wykorzystywane, jako element wyposażenia dla przedszkoli, szkół oraz gabinetów logopedycznych. Doskonale również sprawdzą się przy organizowaniu codziennych zabaw przez rodziców w warunkach domowych po konsultacji z logopedą.

W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów profesjonalnych pozycji logopedycznych, które skoncentrowane są na określonych wadach wymowy. Szeroka oferta naszych produktów umożliwia dobranie odpowiednich ćwiczeń dedykowanych danej grupie zaburzeń artykulacyjnych. Wśród najczęściej wybieranych możemy wyróżnić ćwiczenia logopedyczne wywołujące głoskę R.

Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą płytek przedsionkowych oraz wibratorów logopedycznych.

Aktywne filtry

Gra 500 pytań. Farma

Farma. Gra interaktywna 500 pytań

45,00 zł Cena

Gra Farma rozwija wiedzę najmłodszych na temat życia na wsi, zapoznaje maluchy z różnymi zwierzętami gospodarskimi i zachęca do naśladowania ich odgłosów. Rozwija tym samym słownictwo czynne i może być używana podczas terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Gimnastyka słuchu i języka

Gimnastyka słuchu i języka. Ćwiczenia słuchowe

48,00 zł Cena

Gimnastyka słuchu i języka to przydatna pomoc do terapii głosek szumiących. Ćwiczenia zawarte w tej książeczce pozwalają logopedzie na utrwalanie głosek szumiących, a także na ćwiczeniu percepcji słuchowej  oraz słuchu fonemowego.

Język na uwięzi - podręcznik

Język na uwięzi

85,00 zł Cena

Język na uwięzi to pozycja, która powinna być znana każdemu logopedzie zajmującemu się tematyką skróconego wędzidełka języka. Jej autor - jako praktyk, przekazuje czytelnikowi niezwykle cenne wskazówki do pracy terapeutycznej (także miofunkcjonalnej). W podręczniku znajdziemy także zdjęcia struktur jamy ustnej, fotografie przedstawiające język i wędzidełko przed i po zabiegu.

Smok 1
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Jiggler Smok - wibrator logopedyczny

130,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny Jiggler pochodzi od cenionego amerykańskiego producenta pomocy logopedycznych Talk Tools. Jiggler to kolejny już wibrator logopedyczny wśród naszych pomocy logopedycznych. Jigglery Słoniki są solidnie wykonane, przyjazne dla dzieci oraz bezpieczne w terapii, mają zastosowanie w terapii żuchwy i warg.

Jiggler Leniwiec - wibrator logopedyczny
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Jiggler Leniwiec - wibrator logopedyczny

130,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny Leniwiec to produkt zaprojektowany dla znanej amerykańskiej firmy TALK TOOLS.  Wibrator przeznaczony jest do rozwijania sensorycznego w okolicach żuchwy, policzków oraz warg.

Logopedyczne potyczki 1 - głoski ciąszące
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Logopedyczne potyczki (zestaw 5 książek do terapii mowy)

105,00 zł Cena

Seria książeczek usprawniających mowę - Logopedyczne potyczki, to znakomita alternatywa i rozwiązanie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, u których proces artykulacji jeszcze się nie zakończył. Nowatorskie, ciekawe i sprawdzone ćwiczenia, zachęcą do pracy dzieci umiejące już czytać. Ćwiczenia zawarte w tych książeczkach, to coś czego na polskim rynku logopedycznym jest bardzo niewiele.

Gra logopedyczna dla dzieci
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Leśny bal. Gra logopedyczna

60,00 zł Cena

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.

Terapia jąkania u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Podręcznik dla logopedów

Terapia jąkania u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Podręcznik dla logopedów

48,00 zł Cena

Terapia jąkania to poradnik dla logopedów prowadzących zajęcia z osobami jąkającymi się. Książka ta nie jest zbiorem teoretycznych rozważań ale zawiera mnóstwo ciekawych i sprawdzonych w praktyce metod i ćwiczeń, które można wykorzystać w gabinecie logopedycznym, a także w warunkach szkolnych. Autor publikacji ukończył specjalistyczny kurs terapii u Charlesa Van Ripera, który uznawany jest za niekwestionowany autorytet w dziedzinie jąkania.

Książka ta stanie się - dla logopedów rozpoczynających pracę z osobami jąkającymi - niezwykle przydatna, zaś dla specjalistów już prowadzących taką terapię, będzie narzędziem skutecznej, ciekawej i satysfakcjonującej pracy.

W książce tej znajdziemy wskazówki do pracy i program terapeutyczny dla dzieci z lekkim, umiarkowanym i znacznym problemem jąkania. Najważniejsze momenty w terapii zilustrowane są fragmentami dialogów logopedy z pacjentem. Publikacja stanowi także inspirację dla logopedów, którzy na jej bazie mogą budować własne zabawy i wdrażać do terapii autorskie pomysły, dostosowując się tym samym do potrzeb dziecka.

Dużym atutem tej pozycji jest także - dzięki specjalnie dobranemu materiałowi i ćwiczeniom - możliwość wykorzystywania programu dla dzieci ze znacznym jąkaniem do pracy z młodzieżą, a nawet osobami dorosłymi. Autor książki podkreśla także znaczenie profilaktyki i wczesnej interwencji, okazuje się bowiem, że często u młodszych dzieci nie jąkających się bardzo, problem nie utrwala się i pomagają ćwiczenia profilaktyczne. Bardzo ważnym elementem w książce jest także wyeksponowanie idei modyfikacji jąkania w trakcie zająknięcia. Znakomicie został tu przedstawiony proces trudnej formy jąkania w łagodną, nie zakłócającą komunikacji.

Autor: Carl W. Dell Jr.
Objętość: 150 stron
Format: B5

Polecamy w terapii logopedycznej. Świetna pomoc w terapii jąkania dzieci i młodzieży.

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko

25,00 zł Cena

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko to zbiór wyrazów i ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie wymowy oraz próbę wyeliminowania niepłynności i jąkania. Materiał tu zawarty, przeznaczony jest zarówno do terapii logopedycznej dzieci, jak i osób dorosłych.