Książki i ćwiczenia logopedyczne

Proponowane materiały logopedyczne mogą być wykorzystywane zarówno przez logopedę, jak i nauczyciela pracujących w przedszkolu i szkole i zmagających się z rozwojem niedojrzałych lub zaburzonych funkcji percepcyjnych. Mogą służyć również rodzicom do pracy z dzieckiem w domu, po .konsultacji z logopedą lub nauczycielem. 

Szeroki asortyment książek i ćwiczeń logopedycznych w sklepie Liger

W ofercie naszego sklepu Liger znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych książek i gier zawierających różnego rodzaju ćwiczenia logopedyczne i skonstruowanych w taki sposób, aby wymuszać wymawianie problematycznych słów i zwrotów w ten sposób łącząc zabawę z ćwiczeniami dla najmłodszych. Z taką lekturą ćwiczenia będą bardzo przyjemne, a efekty z pewnością uwidocznią się bardzo szybko. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów.

Znaczenie książek i ćwiczeń logopedycznych w rozwój mowy dziecka

Wady wymowy to spory problem, którego pozbycie się często wymaga regularnych ćwiczeń. W przypadku dzieci prowadzenie regularnych ćwiczeń w szkole, przedszkolu czy nawet w domu może być dość ciężkie, z racji tego, że dzieci dość szybko się nudzą. Warto więc w jakiś sposób je do tego zachęcić i zainteresować, a w tej roli świetnie spisują się książki oraz gry logopedyczne, które są bardzo skuteczną formą ćwiczeń. 

Książki logopedyczne

Materiały książkowe przeznaczone są do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach. Opracowane zostały dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Materiał słowny ułożono według zasad logopedycznych. Należy go wykorzystywać po wywołaniu głosek i utrwaleniu ich w sylabach.

Inne ćwiczenia logopedyczne

Ćwiczenia i gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo spostrzeganie, pamięć wzrokową i słuchową, koncentrację uwagi oraz myślenie. 

Zastosowanie książek i ćwiczeń logopedycznych dla dzieci

Ćwiczenia logopedyczne można wykorzystać do zabawy w domu z rodziną, w szkole, w pracy terapeutycznej z logopedą. Ponadto są doskonałą pomocą zarówno do pracy indywidualnej, z dzieckiem, jak i do pracy grupowej. Gra wyrabia spostrzegawczość, uczy rozwijać skojarzenia, ćwiczy koncentrację uwagi i pamięć. Uczestnicy gry oprócz poprawnego nazywania poszczególnych obrazków mogą układać z nimi wyrażenia 2 wyrazowe, zdania i inne.

Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą płytek przedsionkowych oraz wibratorów logopedycznych.

Jest 275 produktów.

Pokazano 1-24 z 275 pozycji

Aktywne filtry

Gra logopedyczna - Trudne słowa cz. 2

Gra edukacyjna - Trudne słowa cz. 2

33,00 zł Cena

"Trudne słowa cz.2" to gra logopedyczna, która ma na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnego wyróżniania głoski "r" w układach opozycyjnych z "l" i "j",  poszerzenia słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.

Logopedyczny Piotruś. Część I - głoska SZ

Logopedyczny Piotruś. Część I - głoska SZ

12,90 zł Cena

Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.

Logopedyczny Piotruś. Część V - głoska S
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Logopedyczny Piotruś. Część V - głoska S

12,00 zł Cena

Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.

Bingo logopedyczne. Głoska sz

Bingo logopedyczne. Głoska sz

15,00 zł Cena

Plansze do „Bingo” zamieszczone w tej książce przygotowano dla dzieci, które mają problemy z wymową głosek szumiących. Skupiono się przede wszystkim na ćwiczeniach jednej z głosek szumiących – sz