Pomoce terapeutyczne

Praca nad motoryką małą i prawidłowym rozwojem dziecka jest wyzwaniem dla niejednego rodzica oraz pedagoga. Na szczęście z pomocą przychodzi sklep Liger. W naszej ofercie znajduje się wiele różnorodnych pomocy dydaktycznych takich jak gniotki antystresowe, krążki, przewlekanki, układanki logiczne, gry i materiały do wykorzystania przy prostych pracach ręcznych. Pomagają one właściwie wyćwiczyć koordynację, precyzję, a także sprawiają dzieciom ogromną przyjemność.

Pomoce terapeutyczne dla dzieci i dorosłych

Oferta pomocy dydaktycznych oferowanych przez Liger obejmuje zarówno materiały dla niemowlaków, jak i dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet starszych będących w szkole podstawowej. Piłeczki sensoryczne w atrakcyjnych, fluorescencyjnych kolorach rozwijają umiejętność chwytania u niemowlaków. Trenery dłoni służące do rehabilitacji są dostępne w różnych rozmiarach oraz posiadają różny stopień elastyczności: słaby, średni i mocny. Dostępne w naszym sklepie pomoce terapeutyczne doskonale sprawdzą się do integracji sensorycznej nie tylko u dzieci, ale również osób dorosłych.

Zabawa i rozwój w domu z pomocami terapeutycznymi

Pomoce terapeutyczne w sklepie Liger to nie tylko specjalistyczne ćwiczenia i akcesoria używane przez specjalistów w celu przeprowadzenia terapii, ale również mogą one pełnić funkcję gier i zabawek, które z powodzeniem rodzice mogą wykorzystywać w domu ze swoimi dziećmi. Pomoce terapeutyczne wspomagają rozwój podopiecznego, jednak z powodzeniem również mogą być świetną zabawą dla dziecka i całej rodziny.

Bogaty wybór pomocy terapeutycznych w sklepie Liger

Wszystkie pomoce terapeutyczne dostępne w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Posiadają one odpowiednie atesty, dzięki którym możemy mieć pewność, że są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Nasz sklep również oferuje szeroki asortyment zabawek zręcznościowych, a także elementów do wyposażenia przedszkoli. Dzięki temu mogą Państwo zakupić u nas pełen komplet pomocy terapeutycznych, które będą wsparciem w codziennej terapii i pracy nad rozwojem dzieci oraz dorosłych w spektrum autyzmu.

Jakie pomoce terapeutyczne można znaleźć w sklepie Liger?

Wśród pomocy terapeutycznych dostępnych w naszym sklepie możemy wyróżnić:

pomoce logopedyczne,

zabawki edukacyjne,

zabawki kreatywne,

pomoce montessori,

pomoce sensoryczne

i wiele innych.

Pomoce terapeutyczne nie muszą być nudne, a co więcej nie powinny. Aby terapia była efektywna, wykorzystywane narzędzia powinny przyciągać uwagę podopiecznego. Z tego powodu, że dzieci lubią różnorodność, powinno się im dostarczać wiele bodźców, które są dla nich atrakcyjne. Takie zabawki i pomoce mogą Państwo znaleźć w sklepie Liger.

Aktywne filtry

Odkrywamy Świat. Puzzle edukacyjne

Odkrywamy Świat. Układanka ze zwierzętami

44,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Świat to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a powtarzalność wykonywanej czynności (wielokrotne układanie puzzli), pozwala na utrwalanie zdobytej już wiedzy.

Odkrywamy Polskę. Puzzle

Odkrywamy Polskę. Puuzle i karty edukacyjne

30,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Polskę w prosty i przyjemny sposób wprowadza dziecko w zagadnienia związane z geografią i podziałem politycznym Polski. Przekazuje wiedze na temat zabytków, miast i najważniejszych wód na mapie naszego kraju.

Półkule sensoryczne

Półkule sensoryczne (jeż, diament) - 2 szt.

55,00 zł Cena

Półkule sensoryczne - jeż i diament, polecane są jako pomoce do ćwiczeń, stanowią także ciekawą formę zabawy dla dzieci. Dzieci mogą budować z nich różne ścieżki sensoryczne i tory przeszkód. Używanie jeży, pomaga także w leczeniu płaskostopia i zmniejszaniu napięcia mięśniowego.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń, karimata EVA

45,00 zł Cena

Mata do ćwiczeń sprawdzi się podczas rehabilitacji, ćwiczeń korekcyjnych oraz innych aktywności sportowych, które z jej udziałem mogą odbywać się zarówno w salach i gabinetach terapeutycznych, jak i na świeżym powietrzu.

Panele świecące

Panele świecące w ciemności

229,00 zł Cena

Panele świecące w ciemności to doskonałe uzupełnienie sali doświadczania świata. Dzięki świecącej, wirującej cieczy znajdującej się wewnątrz panelów, dziecko dostarcza sobie ciekawych doznań sensorycznych. Pomoc ta wycisza, uczy koncentracji i pozwala na skupienie uwagi.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.

wałek do masażu
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Wałek do masażu i rehabilitacji 15,5 cm

20,00 zł Cena

Wałek do masażu i rehabilitacji przeznaczony jest do ćwiczeń i terapii integracji sensorycznej oraz do rehabilitacji po różnych urazach. Stosuje się go do pobudzania receptorów czucia, zmniejsza on także napięcie mięśniowe.