Pomoce terapeutyczne

Praca nad motoryką małą i prawidłowym rozwojem dziecka jest wyzwaniem dla niejednego rodzica oraz pedagoga. Na szczęście z pomocą przychodzi sklep Liger. W naszej ofercie znajduje się wiele różnorodnych pomocy dydaktycznych takich jak gniotki antystresowe, krążki, przewlekanki, układanki logiczne, gry i materiały do wykorzystania przy prostych pracach ręcznych. Pomagają one właściwie wyćwiczyć koordynację, precyzję, a także sprawiają dzieciom ogromną przyjemność.

Pomoce terapeutyczne dla dzieci i dorosłych

Oferta pomocy dydaktycznych oferowanych przez Liger obejmuje zarówno materiały dla niemowlaków, jak i dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet starszych będących w szkole podstawowej. Piłeczki sensoryczne w atrakcyjnych, fluorescencyjnych kolorach rozwijają umiejętność chwytania u niemowlaków. Trenery dłoni służące do rehabilitacji są dostępne w różnych rozmiarach oraz posiadają różny stopień elastyczności: słaby, średni i mocny. Dostępne w naszym sklepie pomoce terapeutyczne doskonale sprawdzą się do integracji sensorycznej nie tylko u dzieci, ale również osób dorosłych.

Zabawa i rozwój w domu z pomocami terapeutycznymi

Pomoce terapeutyczne w sklepie Liger to nie tylko specjalistyczne ćwiczenia i akcesoria używane przez specjalistów w celu przeprowadzenia terapii, ale również mogą one pełnić funkcję gier i zabawek, które z powodzeniem rodzice mogą wykorzystywać w domu ze swoimi dziećmi. Pomoce terapeutyczne wspomagają rozwój podopiecznego, jednak z powodzeniem również mogą być świetną zabawą dla dziecka i całej rodziny.

Bogaty wybór pomocy terapeutycznych w sklepie Liger

Wszystkie pomoce terapeutyczne dostępne w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Posiadają one odpowiednie atesty, dzięki którym możemy mieć pewność, że są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Nasz sklep również oferuje szeroki asortyment zabawek zręcznościowych, a także elementów do wyposażenia przedszkoli. Dzięki temu mogą Państwo zakupić u nas pełen komplet pomocy terapeutycznych, które będą wsparciem w codziennej terapii i pracy nad rozwojem dzieci oraz dorosłych w spektrum autyzmu.

Jakie pomoce terapeutyczne można znaleźć w sklepie Liger?

Wśród pomocy terapeutycznych dostępnych w naszym sklepie możemy wyróżnić:

pomoce logopedyczne,

zabawki edukacyjne,

zabawki kreatywne,

pomoce montessori,

pomoce sensoryczne

i wiele innych.

Pomoce terapeutyczne nie muszą być nudne, a co więcej nie powinny. Aby terapia była efektywna, wykorzystywane narzędzia powinny przyciągać uwagę podopiecznego. Z tego powodu, że dzieci lubią różnorodność, powinno się im dostarczać wiele bodźców, które są dla nich atrakcyjne. Takie zabawki i pomoce mogą Państwo znaleźć w sklepie Liger.

Jest 127 produktów.

Pokazano 1-24 z 127 pozycji

Aktywne filtry

Kształty sensoryczne - zestaw 5 sztuk

Kształty sensoryczne, piłki - zestaw 5 sztuk

49,00 zł Cena

Zestaw pięciu miękkich zabawek sensorycznych przeznaczony do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda zabawka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.

Piłki sensoryczne w zestawie II (3 sztuki)

Piłki sensoryczne w zestawie II (3 sztuki)

29,00 zł Cena

Zestaw trzech miękkich piłek sensorycznych przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda piłka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.

Kostka sensoryczna 8,5 cm (pomoc sensoryczna)

Kostka sensoryczna 8,5 cm (pomoc sensoryczna)

14,00 zł Cena

Miękka kostka sensoryczna przeznaczona do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda ściana posiada inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych. Po naciśnięciu wydaje delikatny dźwięk, co powoduje stymulację zmysłu słuchu.

Piłeczka sensoryczna fakturowa (4 faktury)

Piłka, piłeczka sensoryczna fakturowa (4 faktury)

18,00 zł Cena

Miękka piłka sensoryczna przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Posiada cztery zróżnicowane faktury , dzięki temu dostarcza różnych wrażeń czuciowych. Zabawa piłką pozytywnie wpływa na rozwój dłoni u dziecka, co odgrywa ogromną rolę w nauce pisania w późniejszym wieku.

Fasolka sensoryczna z kolcami
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Fasolka sensoryczna z kolcami

8,00 zł Cena

Fasolka rehabilitacyjna z kolcami przeznaczona do masażu ciała, rehabilitacji, ćwiczeń fitness, jogi oraz do terapii integracji sensorycznej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy z dziećmi, jest uatrakcyjnieniem zajęć grupowych. Specjalne stożkowe kolce pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie.

Budowa cieni - Mała

Budowa cieni mała cz. I. Pomoc terapeutyczna i rozwojowa

335,00 zł Cena

Budowa cieni jest wspaniałą zabawą pomagającą rozwijać i kształtować wyobraźnię przestrzenną, uczy umiejętności planowania i organizacji pracy, rozwija samokontrolę, koncentrację, sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową oraz określenie położenia przedmiotów w przestrzeni.