Nowe produkty

Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów
  • Nowy

Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

42,00 zł Cena

Mutyzm wybiórczy - poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów pozwala na zrozumienie mutyzmu, uwrażliwia na potrzeby dzieci nim dotknięte. Poprzez liczne przykłady dzieci z mutyzmem wybiórczym uczy specjalistów, którzy nie mieli do tej pory styczności z tym problemem, jak postępować z takim dzieckiem, gdzie szukać dla niego pomocy.

Terapia jąkania u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Podręcznik dla logopedów

Terapia jąkania u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Podręcznik dla logopedów

35,00 zł Cena

Terapia jąkania to poradnik dla logopedów prowadzących zajęcia z osobami jąkającymi się. Książka ta nie jest zbiorem teoretycznych rozważań ale zawiera mnóstwo ciekawych i sprawdzonych w praktyce metod i ćwiczeń, które można wykorzystać w gabinecie logopedycznym, a także w warunkach szkolnych. Autor publikacji ukończył specjalistyczny kurs terapii u Charlesa Van Ripera, który uznawany jest za niekwestionowany autorytet w dziedzinie jąkania.

Książka ta stanie się - dla logopedów rozpoczynających pracę z osobami jąkającymi - niezwykle przydatna, zaś dla specjalistów już prowadzących taką terapię, będzie narzędziem skutecznej, ciekawej i satysfakcjonującej pracy.

W książce tej znajdziemy wskazówki do pracy i program terapeutyczny dla dzieci z lekkim, umiarkowanym i znacznym problemem jąkania. Najważniejsze momenty w terapii zilustrowane są fragmentami dialogów logopedy z pacjentem. Publikacja stanowi także inspirację dla logopedów, którzy na jej bazie mogą budować własne zabawy i wdrażać do terapii autorskie pomysły, dostosowując się tym samym do potrzeb dziecka.

Dużym atutem tej pozycji jest także - dzięki specjalnie dobranemu materiałowi i ćwiczeniom - możliwość wykorzystywania programu dla dzieci ze znacznym jąkaniem do pracy z młodzieżą, a nawet osobami dorosłymi. Autor książki podkreśla także znaczenie profilaktyki i wczesnej interwencji, okazuje się bowiem, że często u młodszych dzieci nie jąkających się bardzo, problem nie utrwala się i pomagają ćwiczenia profilaktyczne. Bardzo ważnym elementem w książce jest także wyeksponowanie idei modyfikacji jąkania w trakcie zająknięcia. Znakomicie został tu przedstawiony proces trudnej formy jąkania w łagodną, nie zakłócającą komunikacji.

Autor: Carl W. Dell Jr.
Objętość: 150 stron
Format: B5

Polecamy w terapii logopedycznej. Świetna pomoc w terapii jąkania dzieci i młodzieży.

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko

20,00 zł Cena

Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko to zbiór wyrazów i ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie wymowy oraz próbę wyeliminowania niepłynności i jąkania. Materiał tu zawarty, przeznaczony jest zarówno do terapii logopedycznej dzieci, jak i osób dorosłych.