Wszystkie Publiczne Placówki Oświatowe mają 14 dniowy termin płatności. Przy składaniu zamówienia jako formę płatności należy wybrać PRZELEW.

Gry logopedyczne - nauka przez zabawę

Nauka prawidłowej wymowy jest jednym z etapów rozwoju dziecka. Czasem potrzebna jest korekcja wad wymowy, konsultacje z foniatrą, audiologiem i logopedą. Ważne jest wspieranie dziecka w żmudnej nauce wymowy, zatem aby godziny pracy w gabinecie logopedycznym przyniosły jak najlepsze efekty, warto kontynuować ćwiczenia w domu. Dostępne w Liger gry logopedyczne to barwne gry planszowe, które wciągną do zabawy całą rodzinę.

Gry edukacyjne dla 4-latka i 5-latka

Liger oferuje gry logopedyczne ukierunkowane na doskonalenie wymowy dziecka w kłopotliwych miejscach systemu fonetycznego. Stanowią one znakomitą formę rozrywki połączonej z ćwiczeniami, które przestają być nudnym powtarzaniem słów i zbitek wyrazowych. Nauka przez zabawę przynosi doskonałe efekty, ponieważ dziecko przyswaja nowe umiejętności nawet o tym nie wiedząc, dlatego wszelkiego rodzaju gry edukacyjne cieszą się sporym powodzeniem wśród rodziców i pedagogów. Gry logopedyczne to skuteczny sposób, by zaangażować znudzonego czy zniechęconego malca do ćwiczeń.

Osobom, które chcą przez zabawę zaktywizować i zachęcić dzieci do nauki, polecamy gry edukacyjne: są to zarówno kolorowe gry planszowe, jak i większe gry rozgrywane na matach i wymagające od uczestników jeszcze większego zaangażowania. Gry edukacyjne dla 4 latka pozwolą rodzicom i wychowawcom zachęcić maluchy do ćwiczeń wymowy – podobnie gry edukacyjne dla 5 latka, w których dzieci doskonalą wymowę i słuch fonemowy i fonematyczny.


 • 468,00 zł
  468,00 zł

  GRA EDUKACYJNA: MAPA POLSKI to zestaw 16-stu elementów o kształtach województw Polski w formie puzzli.

  GRA EDUKACYJNA: MAPA POLSKI to zestaw 16-stu elementów o kształtach województw Polski w formie puzzli.

 • 128,00 zł
  128,00 zł

  Wspaniała gra planszowa, która uczy strategicznego myślenia, doskonali i sprawdza wymowę wszystkich głosek, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, sprawdza słuch fonemowy. 

  Wspaniała gra planszowa, która uczy strategicznego myślenia, doskonali i sprawdza wymowę wszystkich głosek, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, sprawdza...

 • 31,00 zł
  31,00 zł

  Chrząszcz Szczepan - gra wspomagająca terapię głosek sz, ż/rz, cz, dż (nagłos, śródgłos, wygłos) Gra przeznaczona do ćwiczeń poprawnej artykulacji głosek sz, ż/rz, cz, dż (nagłos, śródgłos, wygłos). Grać może od 2 do 4 dzieci. Rozpoczyna gracz, który wyrzucił 6 oczek.

  Chrząszcz Szczepan - gra wspomagająca terapię głosek sz, ż/rz, cz, dż (nagłos, śródgłos, wygłos) Gra przeznaczona do ćwiczeń poprawnej artykulacji głosek...

 • 355,00 zł
  355,00 zł

  MEGA-GRA „WARCABY” - plansza do klasycznej gry WARCABY.

  MEGA-GRA „WARCABY” - plansza do klasycznej gry WARCABY.

 • 310,00 zł
  310,00 zł

  Gra Chińczyk o wymiarach 220 x 220 cm, wykonana jest z trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości.

  Gra Chińczyk o wymiarach 220 x 220 cm, wykonana jest z trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości.

 • 189,00 zł
  189,00 zł

  Mega GRA W KLASY „ÓSEMKA” o wymiarach 190 x 110 cm.

  Mega GRA W KLASY „ÓSEMKA” o wymiarach 190 x 110 cm.

 • 165,00 zł
  165,00 zł

  Mata do gry ruchowej TWISTER o wymiarach 140 x 220 cm, wykonana jest z trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości (zabrudzone miejsca wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką).

  Mata do gry ruchowej TWISTER o wymiarach 140 x 220 cm, wykonana jest z trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości (zabrudzone miejsca wystarczy...

 • 278,00 zł
  278,00 zł

  Mega-Gra edukacyjna 4 PORY ROKU, o wymiarach 220 x 220 cm, wykonana jest z trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości. 

  Mega-Gra edukacyjna 4 PORY ROKU, o wymiarach 220 x 220 cm, wykonana jest z trwałego materiału, łatwego do utrzymania w czystości. 

 • 165,00 zł
  165,00 zł

  Gra Drzewa i Drabiny o wymiarach 150 x 150 cm doskonała do wykorzystania w domu i przedszkolu. 

  Gra Drzewa i Drabiny o wymiarach 150 x 150 cm doskonała do wykorzystania w domu i przedszkolu. 

 • 189,00 zł
  189,00 zł

  Mega-gra edukacyjna „Kolory i kształty”, dedykowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Rozwija umiejętność rozróżniania kolorów i kształtów poprzez analizę wzrokową oraz uczy abstrakcyjnego myślenia i koncentracji, ćwicząc pamięć.

  Mega-gra edukacyjna „Kolory i kształty”, dedykowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Rozwija umiejętność rozróżniania kolorów i...

 • 189,00 zł
  189,00 zł

  Mega-gra edukacyjna „EMOCJE”, dedykowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, trenuje pamięć, spostrzegawczość i koncentrację poprzez analizę wzrokową.

  Mega-gra edukacyjna „EMOCJE”, dedykowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, trenuje pamięć,...

 • 219,00 zł
  219,00 zł

  Mega gra LITERKI PISANE o wymiarach 150 x 150 cm, podzielona jest na pola z nadrukowanymi literkami zilustrowanymi odpowiednim obrazkiem, do których należy podać słówko rozpoczynające się na daną literę alfabetu.

  Mega gra LITERKI PISANE o wymiarach 150 x 150 cm, podzielona jest na pola z nadrukowanymi literkami zilustrowanymi odpowiednim obrazkiem, do których należy...

Gry logopedyczne – korekcja wad wymowy dzięki zabawie

Problemy z wymową są przypadłością, która dopada większość dzieci będących w wieku przedszkolnym. Nieleczona staje się przyczyną późniejszych kompleksów oraz braku dobrej samooceny. Ważne jest zatem aby naukę poprawnej wymowy rozpocząć od najmłodszych lat życia dziecka – a najlepiej od wieku przedszkolnego. Przygotowane przez nas gry logopedyczne, w tym gry planszowe mają na celu zachęcenie maluchów do nauki wymowy poprzez zabawę. Jest to z pewnością najskuteczniejszy sposób, ponieważ wówczas dziecko nie nudzi się oraz nie jest zamęczane żmudnymi dla niego działaniami. Ponadto umożliwiają mu tym samym wspólne spędzenie czasu z rodziną lub rówieśnikami. Dostępne w naszym sklepie gry logopedyczne to różnotematyczne planszówki, układanki oraz gry ćwiczące jednocześnie mowę i pamięć.

Gry edukacyjne dla 4 i 5 latka

Nasze gry edukacyjne zostały zaprojektowane tak, aby stanowiły jednocześnie rozrywkę nie tylko dla maluchów, ale również dla dorosłych. Krótko mówiąc – są idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Dzięki temu dziecko znacznie chętniej podchodzi do nauki poprawnej wymowy, gdyż nie odbiera jej jako przykrego obowiązku, lecz jako zabawę. Polecamy nasze gry logopedyczne zarówno przedszkolom, jak i rodzicom posiadającym małe dzieci - gry edukacyjne dla 4 latka i dla 5 latka to idealna propozycja na doskonalenie umiejętności prawidłowej wymowy w trakcie wesołej, rodzinnej zabawy.

Nowe produkty

 • Klocki magnetyczne duże. Pomoc kreatywna
  Klocki magnetyczne duże. Pomoc kreatywna
  319,00 zł
 • Przybijanka tęczowa z cymbałkami
  Przybijanka tęczowa z cymbałkami
  85,00 zł
 • ZWIERZAKI - MEMO
  ZWIERZAKI - MEMO
  33,00 zł

Sklep Liger - Pomoce edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.