Gry planszowe, edukacyjne i logopedyczne

Gry planszowe, edukacyjne i logopedyczne

Gry planszowe logopedyczne i edukacyjne oraz inne rodzaje gier to świetny sposób na to, albo dziecko mogło uczyć się poprzez zabawę. Uczyć się zarówno prawidłowej wymowy poprzez gry planszowe logopedyczne, jak i rozwijać swój umysł poprzez gry edukacyjne.

Gry planszowe oraz inne gry logopedyczne

W sklepie Liger znajdziesz gry planszowe logopedyczne oraz inne gry, które pomogą Twojemu podopiecznemu, dziecku, a nawet dorosłemu w doskonaleniu swojej wymowy oraz korygowaniu wad wymowy, poprzez zabawę. Gry logopedyczne są znakomitą formą rozrywki, która łączy się z ćwiczeniami, poprzez co przestaje być nudnym powtarzaniem słów i zbitek wyrazowych.

Nauka prawidłowej wymowy to jeden z etapów rozwoju dziecka. Czasem jednak dziecko ma z nią problemy i wymaga korekcji wady wymowy, konsultacji z foniatrą, audiologiem czy logopedą. Ważnym jest, aby dziecko znalazło wsparcie w żmudnej nauce wymowy. Dlatego warto oprócz ćwiczeń u logopedy, pracować również w domu, np. poprzez gry logopedyczne i planszowe, które znajdą Państwo w naszym sklepie.

 

Grzybobranie – logopedyczna gra planszowa

Grzybobranie to nowa wersja znanej gry planszowej. Uwzględniając potrzeby współczesnych graczy, zostały urozmaicone zasady, a także przygotowana została nowa, trójwymiarowa oprawa graficzna.

Grzybobranie w zaczarowanym lesie to klasyczna gra planszowa polecana również jako gra logopedyczna, w zupełnie nowej wersji. Grę wzbogacono o pojawienie się zwierzątek, które mogą zarówno pomagać, jak i przeszkadza podczas rozrywki.

Na graczy czeka wiedźma, która zrobi wszystko, aby pokrzyżować im plany.

 

Zamek Strachów i Pszczółki Śpioszki – logopedyczne gry planszowe

Zamek Strachów oraz Pszczółki Śpioszki to planszowe gry logopedyczne, które wpływają na rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, szczególnie w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika oraz rozwoju słuchu.

Zamek Strachów wspomaga terapię głoski r w grupach spółgłoskowych tr, dr, kr, gr, pr, br, śr.

Pszczółki Śpioszki – wspomagają terapię głosek ś/si, ź/zi, ć/ci, dź/dzi.

 

Gry edukacyjne dla dzieci

Gry edukacyjne to kolejny rodzaj gier, który znajdą Państwo w naszym sklepie. Gry edukacyjne to nie tylko gry logopedyczne, ale również gry uczące poprzez zabawę matematyki, słownictwa, rozwijające pamięci i wiele innych umiejętności.

Gry edukacyjne to nauka poprzez zabawę, która przynosi doskonałe efekty, gdyż dziecko nie jest znudzone i szybciej przyswaja nowe umiejętności nawet o tym nie wiedząc.

Osobom, które chcą poprzez zabawę zaktywizować i zachęcić do nauki dziecko, polecamy gry edukacyjne, między innymi kolorowe gry planszowe.

 

Memory Flagi Państw Świata – gra edukacyjna

Memory Flagi Państw Świata to świetna gra edukacyjna, która nie tylko pozwoli na zabawę dzieci z rodzicami, ćwiczenie pamięci, ale również naukę geografii. Gra składa się z 80 kartoników, które pogrupowane są w pary.

 

Gra edukacyjna Liczę i dodaję

Liczę i dodaję to niezwykle wciągająca oraz rozwojowa gra edukacyjna składająca się z 48 puzzli, tworzących 16 kompletów. Każdy z kompletów składa się z dużego puzzla z obrazkiem dwóch rodzajów owoców oraz dwóch mniejszych z cyframi owocami, odpowiadającymi liczbie owoców z dużego puzzla.

Jest 290 produktów.

Pokazano 1-24 z 290 pozycji

Aktywne filtry

Dra edukacyjna - Supermatematyk

Supermatematyk. Gra edukacyjna

28,00 zł Cena
Losując kolejno z worka cyfry i znaki działań matematycznych, gracze starają się ułożyć jak najszybciej działanie, którego wynikiem jest jedna z liczb przedstawionych na odkrytej karcie.
Puzzle koło do nauki ułamków

Puzzle koło. Pomoc do nauki ułamków

29,00 zł Cena

Nauka ułamków nie jest trudna. Wystarczy mieć odpowiednie pomoce, a po odpowiednim zobrazowaniu stanie się łatwe. Teraz możecie wytłumaczyć dziecku o co chodzi z tymi ułamkami. Jedna druga, dwie trzecie czy trzy czwarte nie będą dłużej stanowiły kłopotu dzięki tej nowej edukacyjnej układance od Goki.

Grzybobranie. Logopedyczna gra planszowa

Grzybobranie. Dydaktyczna gra planszowa

59,90 zł Cena

Grzybobranie powraca w wielkim stylu! Tytuł ten znają wszyscy fani gier planszowych, którzy za młodu zagrywali się w zbieranie grzybków. Teraz dajemy im możliwość, aby zaprezentowali tę grę ich własnym pociechom. Uwzględniając potrzeby współczesnych graczy, urozmaiciliśmy zasady gry, jak i przygotowaliśmy nową, trójwymiarową oprawę graficzną.

Gra Abecadło

Abecadło. Gra edukacyjna

19,90 zł Cena

Abecadło jest to edukacyjna gra pamięciowa dla najmłodszych od producenta TREFL. Abecadło to wesoła zabawa w dopasowywanie literek do obrazków. Rozwija słownictwo u najmłodszych dzieci, uczy budowania poprawnych odpowiedzi oraz rozpoznawania przedmiotów i kojarzenia ich z nazwą.

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

24,50 zł Cena

Głoski do zabawy to gra kształcąca słuch fonemowy (umiejętność analizy i syntezy głoskowej wyrazów), koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz koncentrację słuchową – umiejętności bardzo ważne w nauce czytania i pisania.

Logopedyczne gry planszowe - Sadzawka i Pszczółki Gadułki

Logopedyczne gry planszowe - Sadzawka i Pszczółki Gadułki

36,00 zł Cena

"Sadzawka" i "Pszczółki Gadułki" to gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania. 

Gra logopedyczna - Trudne słowa cz. 2

Gra edukacyjna - Trudne słowa cz. 2

24,50 zł Cena

"Trudne słowa cz.2" to gra logopedyczna, która ma na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnego wyróżniania głoski "r" w układach opozycyjnych z "l" i "j",  poszerzenia słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.

Gra edukacyjna Zegar

Zegar. Gra edukacyjna

21,00 zł Cena

Zegar jest to gra edukacyjna, która w przyjazny sposób pomaga poznawać działanie zegara oraz uczy przyporządkować różne czynności odpowiednim porom dnia.

Literki. Puzzle magnetyczne

Literki. Puzzle magnetyczne

28,50 zł Cena

Puzzle magnetyczne Literki to znakomite wprowadzenie dziecka do nauki pisania i czytania. Na kolorowej stojącej planszy, dziecko umieszcza literki, tworząc z nich sylaby, wyrazy, a nawet zdania.

Edukacyjna układanka - Skojarzenia

Skojarzenia. Gra edukacyjna

22,00 zł Cena

Skojarzenia to wyjątkowa układanka dydaktyczna dla przedszkolaków – uczy nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas wesołej zabawy, polegającej na łączeniu puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat. 

Zbiór edukacyjnych zabaw matematycznych - Cyferki

Cyferki. Gra edukacyjna

19,90 zł Cena

Cyferki to doskonała układanka edukacyjna, która oswaja dzieci ze światem liczb. Ćwiczy podstawowe umiejętności matematyczne, orientację w przestrzeni, klasyfikowanie, układanie oraz proste sumy. 

Gra logopedyczna - Mówię poprawnie

Gra logopedyczna - Mówię poprawnie

26,00 zł Cena

Mówię poprawnie to gra logopedyczna mająca na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w zakresie poprawnego wymawiania głosek z szeregu syczącego (s, z, c, dz), ciszącego (ś, ź, ć, dź) oraz szumiącego (sz, ż, cz, dż), a także poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.