Gry planszowe, edukacyjne i logopedyczne

Gry logopedyczne i edukacyjne to świetny sposób na to, aby dziecko mogło uczyć się poprzez zabawę. Za pomocą takich zabaw maluch może rozwijać swój umysł oraz wymowę.

Gry planszowe oraz inne gry logopedyczne

W sklepie Liger znajdziesz planszowe gry logopedyczne, które pomogą Twojemu dziecku w doskonaleniu i korygowaniu wad wymowy poprzez zabawę. Gry logopedyczne są znakomitą formą rozrywki, która łączy się z ćwiczeniami. Dzięki temu nauka poprawnej wymowy przestaje być nudnym powtarzaniem słów.

Nauka prawidłowej wymowy to jeden z etapów rozwoju dziecka. Czasem jednak dziecko ma z nią problemy, które wymagają korekcji wady wymowy z pomocą konsultacji z foniatrą, audiologiem czy logopedą. Ważne jest, aby dziecko znalazło wsparcie w żmudnej nauce wymowy. Dlatego oprócz ćwiczeń u logopedy należy pracować również w domu, np. poprzez planszowe gry logopedyczne, które znajdą Państwo w naszym sklepie.

Gry edukacyjne dla dzieci

Edukacyjne gry planszowe to kolejny rodzaj gier, który znajdą Państwo w naszym sklepie. Gry edukacyjne nie tylko służą poprawie wymowy, ale także poprzez zabawę uczą matematyki, słownictwa, rozwijają pamięć i pomagają w zdobyciu wielu innych umiejętności.

Gry planszowe edukacyjne przynoszą doskonałe efekty, ponieważ dziecko nie jest znudzone i szybciej przyswaja nowe umiejętności nawet o tym nie wiedząc.

Osobom, które chcą poprzez zabawę zaktywizować i zachęcić dziecko do nauki, polecamy gry edukacyjne. 

Dlaczego warto korzystać z zabawek edukacyjnych?

W obecnych czasach coraz bardziej stawiamy na naukę poprzez zabawę. Warto jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, ponieważ należy równomiernie wspierać rozwój u dzieci w następujących aspektach: społecznym, emocjonalnym, poznawczym i fizycznym.

Połączenie ich wszystkich w jednej zabawce wydaje się trudne, lecz przynosi fantastyczne skutki – dzięki zabawkom edukacyjnym dziecko z ogromną chęcią nabywa nowe, przydatne umiejętności.

Maluch ma możliwość rozwoju nabytych już umiejętności, a także może nauczyć się budowania relacji międzyludzkich. Dzięki zabawkom edukacyjnym dziecko ma również możliwość poznać różne zależności pomiędzy wykonywanymi czynnościami.

Zabawki edukacyjne dla 4 i 5 latków i nie tylko

Zabawki edukacyjne będą dobre dla malucha w praktycznie każdym wieku – im wcześniej zaczniemy wspierać rozwój naszych dzieci, tym lepiej. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zabawa należy do fundamentalnych potrzeb maluchów. Jednak, aby zabawki pełniły swoją funkcję edukacyjną, warto dostosować je do wieku i aktualnych umiejętności dziecka. Przykładowo dla dzieci uczących się mówić, zabawka rozwijająca umiejętność czytania, może okazać się za trudna, a także może zniechęcać i powodować frustrację.

Podczas zabawy z dzieckiem z wykorzystaniem gier edukacyjnych i logopedycznych mamy szansę na odkrycie ukrytych potencjałów malucha w wyjątkowo interesujący sposób.

Jakie zabawki edukacyjne sprawdzą się u czterolatka?

Doskonałym rozwiązaniem dla 4 latka będą klocki konstrukcyjne, puzzle i gry planszowe. W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć szeroką ofertę gier edukacyjnych i logopedycznych, które będą świetnym urozmaiceniem w nauce nowych umiejętności.

Polecane gry logopedyczne dla dzieci

Zamek Strachów i Pszczółki Śpioszki – logopedyczne gry planszowe

Zamek Strachów oraz Pszczółki Śpioszki to planszowe gry logopedyczne, które wpływają na rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Te gry pomagają w poprawie wymowy głosek, poszerzania słownika oraz rozwoju słuchu

Zamek Strachów wspomaga terapię głoski r w grupach spółgłoskowych tr, dr, kr, gr, pr, br, śr.

Pszczółki Śpioszki – wspomagają terapię głosek ś/si, ź/zi, ć/ci, dź/dzi.

Grzybobranie – logopedyczna gra planszowa

Grzybobranie to nowa wersja znanej gry planszowej. W tej grze zostały urozmaicone zasady, a także została przygotowana nowa, trójwymiarowa oprawa graficzna.

Grzybobranie w zaczarowanym lesie to klasyczna gra planszowa polecana również, jako gra logopedyczna. Grę wzbogacono o pojawienie się zwierzątek, które mogą zarówno pomagać, jak i przeszkadzać podczas rozgrywki.

Na graczy czeka wiedźma, która zrobi wszystko, aby pokrzyżować im plany.

Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci

Memory Flagi Państw Świata – gra edukacyjna

Memory Flagi Państw Świata to świetna gra edukacyjna, która pozwoli na zabawę dzieci z rodzicami, ćwiczenie pamięci, a także naukę geografii. Gra składa się z 80 kartoników, które pogrupowane są w pary.

Gra edukacyjna Liczę i dodaję

Liczę i dodaję to niezwykle wciągająca oraz rozwojowa gra edukacyjna składająca się z 48 puzzli, tworzących 16 kompletów. Każdy z kompletów składa się z dużego puzzla z obrazkiem dwóch rodzajów owoców oraz dwóch mniejszych z cyframi owocami, odpowiadającymi liczbie owoców z dużego puzzla.

Jest 297 produktów.

Pokazano 1-24 z 297 pozycji

Aktywne filtry

Loteryjka obrazkowa - gra logopedyczna

Loteryjka obrazkowa - gra logopedyczna

33,00 zł Cena

"LOTERYJKA OBRAZKOWA - GRA LOGOPEDYCZNA" ma na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek szeregu szumiącego sz-ż-cz-dż, poszerzenie słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.

Dra edukacyjna - Supermatematyk

Supermatematyk. Gra edukacyjna

35,00 zł Cena
Losując kolejno z worka cyfry i znaki działań matematycznych, gracze starają się ułożyć jak najszybciej działanie, którego wynikiem jest jedna z liczb przedstawionych na odkrytej karcie.
Memory - Dinozaury

Memory - Dinozaury

28,00 zł Cena

Memory Dinozaury jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących gry edukacyjne, rozwojowe, pamięciowe.

Puzzle koło do nauki ułamków

Puzzle koło. Pomoc do nauki ułamków

32,00 zł Cena

Nauka ułamków nie jest trudna. Wystarczy mieć odpowiednie pomoce, a po odpowiednim zobrazowaniu stanie się łatwe. Teraz możecie wytłumaczyć dziecku o co chodzi z tymi ułamkami. Jedna druga, dwie trzecie czy trzy czwarte nie będą dłużej stanowiły kłopotu dzięki tej nowej edukacyjnej układance od Goki.

Memory - Dinozaury
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Memory - Odkryj Świat

30,00 zł Cena

Memory Odkrywaj Świat jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących gry edukacyjne, rozwojowe, pamięciowe.

Grzybobranie. Logopedyczna gra planszowa

Grzybobranie. W zaczarowanym lesie. Dydaktyczna gra planszowa

67,00 zł Cena

Grzybobranie powraca w wielkim stylu! Tytuł ten znają wszyscy fani gier planszowych, którzy za młodu zagrywali się w zbieranie grzybków. Teraz dajemy im możliwość, aby zaprezentowali tę grę ich własnym pociechom. Uwzględniając potrzeby współczesnych graczy, urozmaiciliśmy zasady gry, jak i przygotowaliśmy nową, trójwymiarową oprawę graficzną.

Memory - Dinozaury

Memory - Ptaki

29,00 zł Cena

Memory Ptaki jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących gry edukacyjne, rozwojowe, pamięciowe, przyrodnicze.

Memory - Dinozaury

Memory - Znaki Drogowe

29,00 zł Cena

Memory Ptaki jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących gry edukacyjne, rozwojowe, pamięciowe, przyrodnicze.

Pralka z wyrazami. Gra edukacyjna i logopedyczna
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Pralka z wyrazami. Gra edukacyjna i logopedyczna

70,00 zł Cena

Pralka z wyrazami to niesamowita i bardzo oryginalna gra edukacyjna i logopedyczna.

Polecamy w terapii logopedycznej, do swobodnej zabawy w kącikach przedszkolnych oraz do terapii osób dorosłych.

Terapia - Paronimy. Gra słowna

Terapia - Paronimy. Gra słowna

54,00 zł Cena

Terapia - Paronimy to pomoc, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno w terapii dzieci, jak i osób dorosłych. Paronimy są to wyrazy o podobnym brzmieniu, lecz niosące całkiem inne znaczenie.

Polecamy w terapii osób dorosłych oraz do utrwalania słownictwa dla starszych dzieci.

Terapia - Rozsypanka zdaniowa. Łamigłówka i gra słowna
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Terapia - Rozsypanka zdaniowa. Łamigłówka i gra słowna

40,00 zł Cena

Pomoc do terapii i rehabilitacji o nazwie Rozsypanka zdaniowa składa się z 45 różnych wyrazów i wyrażeń, które zostały umieszczone na plastikowych tabliczkach. Wyrazy te pozwalają na zbudowanie 7 zdań, które mają być poprawne pod względem składniowym.

Gra logopedyczna dla dzieci

Leśny bal. Gra logopedyczna

60,00 zł Cena

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.

Gra logopedyczna. Nazwij i wrzuć.Pojazdy

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny. Gra logopedyczna i edukacyjna

89,00 zł Cena

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny, to gra logopedyczna i edukacyjna pozwalająca na rozwijanie wielu umiejętności i kompetencji, a wszystko to podczas świetnej zabawy! Gra pozwala na rozwijanie i utrwalanie słownictwa, kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija spostrzegawczość i ćwiczy koncentrację. Jest znakomitą formą rozrywki.