Gry planszowe, edukacyjne i logopedyczne

Gry logopedyczne i edukacyjne to świetny sposób na to, aby dziecko mogło uczyć się poprzez zabawę. Za pomocą takich zabaw maluch może rozwijać swój umysł oraz wymowę.

Gry planszowe oraz inne gry logopedyczne

W sklepie Liger znajdziesz planszowe gry logopedyczne, które pomogą Twojemu dziecku w doskonaleniu i korygowaniu wad wymowy poprzez zabawę. Gry logopedyczne są znakomitą formą rozrywki, która łączy się z ćwiczeniami. Dzięki temu nauka poprawnej wymowy przestaje być nudnym powtarzaniem słów.

Nauka prawidłowej wymowy to jeden z etapów rozwoju dziecka. Czasem jednak dziecko ma z nią problemy, które wymagają korekcji wady wymowy z pomocą konsultacji z foniatrą, audiologiem czy logopedą. Ważne jest, aby dziecko znalazło wsparcie w żmudnej nauce wymowy. Dlatego oprócz ćwiczeń u logopedy należy pracować również w domu, np. poprzez planszowe gry logopedyczne, które znajdą Państwo w naszym sklepie.

Gry edukacyjne dla dzieci

Edukacyjne gry planszowe to kolejny rodzaj gier, który znajdą Państwo w naszym sklepie. Gry edukacyjne nie tylko służą poprawie wymowy, ale także poprzez zabawę uczą matematyki, słownictwa, rozwijają pamięć i pomagają w zdobyciu wielu innych umiejętności.

Gry planszowe edukacyjne przynoszą doskonałe efekty, ponieważ dziecko nie jest znudzone i szybciej przyswaja nowe umiejętności nawet o tym nie wiedząc.

Osobom, które chcą poprzez zabawę zaktywizować i zachęcić dziecko do nauki, polecamy gry edukacyjne. 

Dlaczego warto korzystać z zabawek edukacyjnych?

W obecnych czasach coraz bardziej stawiamy na naukę poprzez zabawę. Warto jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, ponieważ należy równomiernie wspierać rozwój u dzieci w następujących aspektach: społecznym, emocjonalnym, poznawczym i fizycznym.

Połączenie ich wszystkich w jednej zabawce wydaje się trudne, lecz przynosi fantastyczne skutki – dzięki zabawkom edukacyjnym dziecko z ogromną chęcią nabywa nowe, przydatne umiejętności.

Maluch ma możliwość rozwoju nabytych już umiejętności, a także może nauczyć się budowania relacji międzyludzkich. Dzięki zabawkom edukacyjnym dziecko ma również możliwość poznać różne zależności pomiędzy wykonywanymi czynnościami.

Zabawki edukacyjne dla 4 i 5 latków i nie tylko

Zabawki edukacyjne będą dobre dla malucha w praktycznie każdym wieku – im wcześniej zaczniemy wspierać rozwój naszych dzieci, tym lepiej. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zabawa należy do fundamentalnych potrzeb maluchów. Jednak, aby zabawki pełniły swoją funkcję edukacyjną, warto dostosować je do wieku i aktualnych umiejętności dziecka. Przykładowo dla dzieci uczących się mówić, zabawka rozwijająca umiejętność czytania, może okazać się za trudna, a także może zniechęcać i powodować frustrację.

Podczas zabawy z dzieckiem z wykorzystaniem gier edukacyjnych i logopedycznych mamy szansę na odkrycie ukrytych potencjałów malucha w wyjątkowo interesujący sposób.

Jakie zabawki edukacyjne sprawdzą się u czterolatka?

Doskonałym rozwiązaniem dla 4 latka będą klocki konstrukcyjne, puzzle i gry planszowe. W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć szeroką ofertę gier edukacyjnych i logopedycznych, które będą świetnym urozmaiceniem w nauce nowych umiejętności.

Polecane gry logopedyczne dla dzieci

Zamek Strachów i Pszczółki Śpioszki – logopedyczne gry planszowe

Zamek Strachów oraz Pszczółki Śpioszki to planszowe gry logopedyczne, które wpływają na rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Te gry pomagają w poprawie wymowy głosek, poszerzania słownika oraz rozwoju słuchu

Zamek Strachów wspomaga terapię głoski r w grupach spółgłoskowych tr, dr, kr, gr, pr, br, śr.

Pszczółki Śpioszki – wspomagają terapię głosek ś/si, ź/zi, ć/ci, dź/dzi.

Grzybobranie – logopedyczna gra planszowa

Grzybobranie to nowa wersja znanej gry planszowej. W tej grze zostały urozmaicone zasady, a także została przygotowana nowa, trójwymiarowa oprawa graficzna.

Grzybobranie w zaczarowanym lesie to klasyczna gra planszowa polecana również, jako gra logopedyczna. Grę wzbogacono o pojawienie się zwierzątek, które mogą zarówno pomagać, jak i przeszkadzać podczas rozgrywki.

Na graczy czeka wiedźma, która zrobi wszystko, aby pokrzyżować im plany.

Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci

Memory Flagi Państw Świata – gra edukacyjna

Memory Flagi Państw Świata to świetna gra edukacyjna, która pozwoli na zabawę dzieci z rodzicami, ćwiczenie pamięci, a także naukę geografii. Gra składa się z 80 kartoników, które pogrupowane są w pary.

Gra edukacyjna Liczę i dodaję

Liczę i dodaję to niezwykle wciągająca oraz rozwojowa gra edukacyjna składająca się z 48 puzzli, tworzących 16 kompletów. Każdy z kompletów składa się z dużego puzzla z obrazkiem dwóch rodzajów owoców oraz dwóch mniejszych z cyframi owocami, odpowiadającymi liczbie owoców z dużego puzzla.

Aktywne filtry

Kamienie rzeczne z fakturami
  • Nowy

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł Cena

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna multi
  • Nowy

Ściezka równoważna multi

419,00 zł Cena

Ścieżka równoważnia to sprawnościowy tor, który dzieci mogą samodzielnie układać, tworząc w ten sposób atrakcyjną drogę sensoryczną. Chodzenie po ścieżce ćwiczy równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie posturalne ciała.

Ścieżka sensoryczna
  • Nowy

Ścieżka sensoryczna duża

249,00 zł Cena

Ścieżka sensoryczna duża to kolorowa i wytrzymała mata co ćwiczeń i terapii. Doskonale pobudza zmysł dotyku, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki pięknej kolorystyce i bardzo miękkiemu podłożu, ścieżka jest uwielbiana przez dzieci które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych.

Mata twister sensoryczny
  • Nowy

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Mata emocje
  • Nowy

Mata animacyjna. Gra Emocje 100 cm

169,00 zł Cena

Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.

Gra edukacyjna Kukuryku

Pełny kurnik. Gra planszowa

26,00 zł Cena

Gra dydaktyczna Pełny kurnik to zabawa połączona z nauką. Gra pozwala na rozwijanie myślenia logicznego oraz na kreatywną zabawę. Doskonali umiejętność liczenia i koordynację oko-ręka. Pozwala na planowanie strategii.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Korale do nauki sekwencji
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.

Klocki Mini Waffle 500 szt.
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Klocki Mini Waffle 500 szt.

280,00 zł Cena

Zestaw 500 klocków pozwala dzieciom na maksymalne popuszczenie wodzy fantazji. Tak duża liczba elementów pozwala na zabawę nawet grupie dzieci, dzięki czemu Mini Waffle mogą być z powodzeniem wykorzystywane, jako wyposażenie kącików i sal przedszkolnych.

Kodowanie. Gra edukacyjna

Kodowanie. Nauka przez zabawę - gra edukacyjna

28,00 zł Cena

Kodowanie to gra edukacyjna dla najmłodszych, która uczy języka kodowania i wprowadza w jego tajniki. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że za każdym razem układamy planszę do kodowania od nowa, dzięki czemu zyskujemy niezliczoną ilość nowych kombinacji i układów.

Mistakos wyższy szczebel. Gra zręcznościowa.
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Mistakos wyższy szczebel. Gra zręcznościowa.

55,00 zł Cena

Nowa wersja znanej i lubianje gry zręcznościowej Mistakos. Gra z drabinami w roli głównej. Grając w Mistakos masz za zadanie zdobyć jak najmniejszą liczbę punktów karnych lub jak najszybciej pozbyć się drabin w danym kolorze w trakcie ustawiania z nich wspólnej, imponującej konstrukcji.

Gra logopedyczna. Nazwij i wrzuć.Pojazdy

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny. Gra logopedyczna i edukacyjna

89,00 zł Cena

Nazwij i wrzuć! Pojazdy i maszyny, to gra logopedyczna i edukacyjna pozwalająca na rozwijanie wielu umiejętności i kompetencji, a wszystko to podczas świetnej zabawy! Gra pozwala na rozwijanie i utrwalanie słownictwa, kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija spostrzegawczość i ćwiczy koncentrację. Jest znakomitą formą rozrywki.

Gra logopedyczna dla dzieci

Leśny bal. Gra logopedyczna

60,00 zł Cena

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.