Literatura pedagogiczna w zaburzeniach u dzieci

Zbiór przydatnych i praktycznych informacji mogą dostarczyć nam specjalistyczne pozycje książkowe dotyczące zrozumienia osób z zaburzeniami sensorycznymi, które dostępne są w sklepie Liger. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze książki oraz pomoce pedagogiczne wspierały rozwój dzieci z zaburzeniami sensorycznymi.

Dlaczego warto zdecydować się na książki pedagogiczne?

Mając pod opieką dziecko z zaburzeniami sensorycznymi warto rozeznać się, jakie aktywności są dla dziecka odpowiednie, jakie są niedrogie i sprawdzone pomoce terapeutyczne, a także jakich stymulacji bodźców zewnętrznych należy dostarczyć dziecku. Dzięki wciągającej zabawie można u dziecka ocenić. Wykonuje się to najczęściej przed rozpoczęciem edukacji szkolnej.

Równie istotnym czynnikiem w zaburzeniach integracji sensorycznej jest dobranie odpowiedniej terapii i prawidłowej strategii radzenia sobie z dysfunkcjami integracji sensorycznej. Literatura pedagogiczna dotycząca zaburzeń u dzieci wyjaśnia wyżej wymienione kwestie. Przy rozwoju zdolności mowy warto również sięgnąć po ćwiczenia logopedyczne oraz skorzystać z pomocy dydaktycznych.

Jakie umiejętności pomoże rozwinąć literatura i pomoce pedagogiczne u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi?

Do podstawowych umiejętności, które należy rozwijać u dzieci zaliczają się: lateralizacja oraz orientacja w schemacie ciała, percepcja słuchowa, umiejętności matematyczne, czytanie, pamięć i myślenie, percepcja wzrokowa i rozwój oraz komunikacja. Niektóre gry i zabawy logiczne stymulują rozwój mózgu dziecka, stanowią znakomity trening pamięci, uczą rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia, rozwijają także wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni oraz uczą cierpliwości. Aby ćwiczyć koncentrację, pamięć bądź rozpoznawanie kształtów idealne będą drewniane zabawki. Gry pamięciowe świetnie ćwiczą zdolność zapamiętywania i spostrzegawczości, dobrze sprawdzają się podczas zajęć z dziećmi ze spektrum autyzmu. Zabawy będące pomocą dydaktyczną dla dzieci ćwiczą refleks, wyobraźnię, logiczne myślenie, natomiast gry zręcznościowe kształtują zdolności manualne.

Więcej o integracji sensorycznej mogą Państwo przeczytać na naszym blogu.

Aktywne filtry

Klocki edukacyjne
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Klocki Mini Waffle Edu 500 szt.

342,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.

Memory 1

Memory klucze

50,00 zł Cena
Memory klucze. Pomoc w której będziemy mogli ćwiczyć i trenować spostrzegawczość, szybkość i dobrą pamięć. 

Mistakos wyższy szczebel. Gra zręcznościowa.
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Mistakos wyższy szczebel. Gra zręcznościowa.

55,00 zł Cena

Nowa wersja znanej i lubianje gry zręcznościowej Mistakos. Gra z drabinami w roli głównej. Grając w Mistakos masz za zadanie zdobyć jak najmniejszą liczbę punktów karnych lub jak najszybciej pozbyć się drabin w danym kolorze w trakcie ustawiania z nich wspólnej, imponującej konstrukcji.

Magnetyczna pomoc emocje
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Wyrażamy emocje. Zestaw magnetyczny chłopiec

59,00 zł Cena

Zestaw magnetyczny Wyrażamy emocje jest pomocą i zabawką terapeutyczną, z której mogą korzystać psychologowie, pedagodzy i terapeuci pracujący z dziećmi, dla których rozmowa o emocjach i uczuciach, nie należy do najłatwiejszych. Za pomocą magnesów, dziecko układa twarz chłopca, który może być radosny, uśmiechnięty, zły, sfrustrowany, rozżalony... Wszystko zależy od aktualnej kondycji układającego. Gra daje naprawdę duże możliwości i jest znakomitą formą komunikacji terapeuty bądź rodzica z dzieckiem.

Emocje. Zestaw magnetyczny

Wyrażamy emocje. Zestaw magnetyczny dziewczynka

80,00 zł Cena

Zestaw magnetyczny Wyrażamy uczucia to pomoc i zabawka terapeutyczna dla dzieci, które mają problemy z wyrażaniem swoich uczuć i stanów emocjonalnych. Terapeuci pracujący z nimi mogą się nią posłużyć w inicjowaniu kontaktu z dzieckiem oraz podczas przełamywania pierwszych lodów w gabinecie. Zabawka daje mnóstwo możliwości tworzenia nowych twarzy i wyrażania na nich różnych uczuć.