Podwieszane sprzęty do terapii sensorycznej

Podwieszane platformy, huśtawki, krętliki czy karabińczyki to jedne z wielu elementów sprzętów wieszanych stosowanych w terapii integracji sensorycznej. Służą do stymulacji przedsionkowej i wzmacniają koordynację ruchowo-wzrokową. Doskonale sprawdzą się stosowane równolegle z terapiami doświadczalnymi np. salami doświadczalnymi.

Dostarczają biernych bodźców i pobudzają chęci dziecka do zabawy poprzez aktywność fizyczną. Umożliwiają ruch liniowy w płaszczyźnie do podłoża. Kształtują obustronną koordynację, orientację w przestrzeni, wykorzystywane w planowaniu ruchu oraz rozwijaniu stabilności proksymalnej. Poprzez układ nerwowy i mózg integrowane są wrażenia zmysłowe a także dziecko uczy się utrzymywania właściwej pozycji ciała oraz balansowania. Huśtawki terapeutyczne używane są do ćwiczenia u dzieci pozycji zgięciowej oraz stymulacji przedsionka, dodatkowo wzmacnia mięśnie. Takie rozwiązania sprawdzają się w ośrodkach rehabilitacyjnych specjalizujących się w terapii zaburzeń integracji czynności zmysłowych metodą integracji sensorycznej. Różnorodność wykonywanych ćwiczeń predysponuje do wielozmysłowej stymulacji. Konstrukcje są wytrzymałe i odporne na urazy mechaniczne.

Wspomaganie ćwiczeń sprzętami podwieszanymi

Sprzęty rehabilitacyjne przeznaczone są do ćwiczeń samowspomaganych, czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem a także z zastosowaniem dodatkowych pomocy. W terapii procesów integracji sensorycznej wykorzystywane są sprzęty zapewniające kształtowanie obustronnej koordynacji ruchowej, reakcji równoważnych, wspomagania mechanizmów posturalnych a także czucia własnego ciała czy orientacji w przestrzeni.

Za pomocą urozmaiconego zestawu ćwiczeń, razem ze sprzętami naziemnymi, dostosowanych do potrzeb i możliwości dziecka z dysfunkcjami, ćwiczone są poszczególne układy, poprawia się stan kondycji fizycznej, muskulatury oraz sylwetki.

Zobacz także: pomoce SI

Aktywne filtry

Krętlik prosty
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Krętlik prosty

75,00 zł Cena

Bardzo pomocny dodatek do wyposażenia sali do terapii integracji sensorycznej.

Hamak terapeutyczny
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Hamak terapeutyczny. Pomoc do terapii Integracji Sensorycznej

359,00 zł Cena

Podwieszony punktowo na haku za pomocą karabińczyka hamak służy do relaksacji wywoływanej przez wrażenia proprioceptywne i linearną stymulację przedsionkową oraz do ćwiczeń wzmacniających obustronną koordynację ruchową, konwergencję ocz

Huśtawka 1
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Huśtawka tarczowa

199,00 zł Cena

Huśtawka tarczowa umożliwia stymulację układu przedsionkowego, a także ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.