Podwieszane sprzęty do terapii sensorycznej

Podwieszane platformy, huśtawki terapeutyczne, krętliki czy karabińczyki to jedne z wielu elementów sprzętów wieszanych stosowanych w terapii integracji sensorycznej. Służą do stymulacji przedsionkowej i wzmacniają koordynację ruchowo-wzrokową. Doskonale sprawdzą się stosowane równolegle z terapiami doświadczalnymi np. salami doświadczania świata.

Dostarczają biernych bodźców i pobudzają chęci dziecka do zabawy poprzez aktywność fizyczną. Umożliwiają ruch liniowy w płaszczyźnie do podłoża. Kształtują obustronną koordynację, orientację w przestrzeni, wykorzystywane w planowaniu ruchu oraz rozwijaniu stabilności proksymalnej. Poprzez układ nerwowy i mózg integrowane są wrażenia zmysłowe, a także dziecko uczy się utrzymywania właściwej pozycji ciała oraz balansowania.

Huśtawki terapeutyczne używane są do ćwiczenia u dzieci pozycji zgięciowej oraz stymulacji przedsionka, dodatkowo wzmacniają mięśnie. Takie rozwiązania sprawdzają się w ośrodkach rehabilitacyjnych specjalizujących się w terapii zaburzeń integracji czynności zmysłowych metodą integracji sensorycznej. Różnorodność wykonywanych ćwiczeń predysponuje do wielozmysłowej stymulacji. Konstrukcje są wytrzymałe i odporne na urazy mechaniczne.

Podwieszany sprzęt do integracji sensorycznej - oferta

Wśród podwieszanego sprzętu do terapii sensorycznej w sklepie Liger znajdują się platformy i huśtawki terapeutyczne w różnych kształtach i kolorach, a także pomoce do integracji sensorycznej, takie jak hamaki, drabinki czy trampoliny. Każdy z tych przedmiotów został stworzony z myślą o skutecznie przeprowadzanej terapii dzieci, u których zdiagnozowane zostały zaburzenia w zakresie odbierania i interpretacji bodźców sensorycznych.

Sprzęt gimnastyczny do terapii integracji sensorycznej - dla kogo jest zalecany?

Oferta sklepu Liger skierowana jest do:

Specjalistyczny sprzęt może zostać wykorzystany zarówno w gabinetach przez profesjonalnych terapeutów, jak i w warunkach domowych podczas indywidualnej pracy z dzieckiem. Dla większych ośrodków rehabilitacyjnych czy szkół sklep Liger oferuje także zestawy sprzętów przeznaczone do wielozmysłowej stymulacji.

Znaczenie sprzętu podwieszanego w terapii integracji sensorycznej

Podwieszany sprzęt gimnastyczny skutecznie pomaga w rozwoju umiejętności ruchowych oraz pobudza zmysły dziecka. Jednocześnie wszystkie pomoce projektowane są z myślą o zainteresowaniu i zwiększeniu aktywności podopiecznego.

Aby osiągnąć zamierzone efekty terapeutyczne, dziecko musi czuć się swobodnie i bezpiecznie, dlatego zarówno kolory, jak i kształty sprzętów podwieszanych zaprojektowane zostały w taki sposób, aby pobudzić wyobraźnię i zachęcić dzieci do ćwiczeń. Dzięki odpowiednim narzędziom i regularnym treningom mały pacjent odzyskuje równowagę i znacznie lepiej się rozwija.

Wspomaganie ćwiczeń sprzętem podwieszanym

Sprzęty rehabilitacyjne przeznaczone są do ćwiczeń samowspomaganych, czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem a także z zastosowaniem dodatkowych pomocy. W terapii procesów integracji sensorycznej wykorzystywane są sprzęty zapewniające kształtowanie obustronnej koordynacji ruchowej, reakcji równoważnych, wspomagania mechanizmów posturalnych a także czucia własnego ciała czy orientacji w przestrzeni.

Za pomocą urozmaiconego zestawu ćwiczeń, do których wykorzystywane są dostosowane do potrzeb i możliwości pacjenta sprzęty naziemne, ćwiczone są poszczególne układy, poprawia się stan kondycji fizycznej, muskulatury oraz sylwetki.

Podwieszany sprzęt gimnastyczny do integracji sensorycznej w sklepie Liger

Właściwie dobrane pomoce do integracji sensorycznej znacznie ułatwiają całą terapię i pomagają w stymulacji prawidłowego rozwoju dziecka. Aby mieć pewność, że specjalistyczny sprzęt spełni nasze wymagania i pozwoli na przezwyciężeniu trudności, warto wybrać sprawdzony sklep Liger, oferujący funkcjonalne i dostosowane do wieku dziecka produkty.

Cały asortyment sklepu został stworzony zgodnie z wszelkimi wymogami terapeutycznymi, z myślą o zaspokojeniu potrzeb rodziców oraz ich dzieci, borykających się z różnego rodzaju zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Różnorodność sprzętu, jego atrakcyjny wygląd oraz solidne wykonanie gwarantują bezpieczne użytkowanie, pozytywnie wpływając na skuteczność terapii integracji sensorycznej.

Zobacz także: pomoce SI

Aktywne filtry

Krętlik prosty
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Krętlik prosty

75,00 zł Cena

Bardzo pomocny dodatek do wyposażenia sali do terapii integracji sensorycznej.