Akcesoria logopedyczne w terapii sensorycznej

Akcesoria logopedyczne wspomagają rozwój mowy oraz ułatwiają dziecku włączenie się w proces komunikacji. Ćwiczenia aparatu mowy odbywa się z wykorzystaniem pomocy logopedycznych. Do ćwiczeń usprawniających motorykę aparatu mowy przeznaczone są szpatułki bądź specjalne logopedyczne wibratory. Wszelkiego rodzaju dmuchawki pomagają kontrolować oddech, wydłużać fazę oddechową oraz rozwijają umiejętności koncentracji oraz ekonomicznego zużywania powietrza.

Znaczenie akcesoriów logopedycznych w nauce poprawnej wymowy

Poprawnie wykorzystywane akcesoria logopedyczne mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój mowy. Ćwiczenia wykonywane zgodnie z zaleceniami logopedy, który dokładnie pokaże w jaki sposób pomoce logopedyczne powinny być wykorzystywane, są kluczowe w kształtowaniu komunikacji dziecka. 

 Jakie akcesoria logopedyczne warto zakupić?

Najważniejsze podczas poddawania dziecka terapii sensorycznej oraz spotkaniom z logopedą, jest wsparcie przez rodziców i samodzielne ćwiczenie z dzieckiem w domu. W skład akcesoriów logopedycznych dostępnych w naszej ofercie wchodzą: pacynki logopedyczne, płytki przedsionkowe, szpatułki do wibratorów, drewniane zabawki czy logopedyczne gry.

Rola pacynki logopedycznej w rozwoju dziecka

Pacynki logopedyczne to doskonała pomoc terapeutyczna, która może być wykorzystywana w diagnozie procesów integracji sensorycznej, sprawdza się też w zabawach dotykowych. Rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, kreatywność i wspomaga rozwój mowy. Wzbogaca słownictwo dziecka i rozwija zdolność opowiadania. Pacynki wyróżniają się wysokiej jakości materiałem, starannością wykonania, trwałością i funkcjonalnością. Pacynki logopedyczne to znakomita pomoc dla rodziców, którzy chcą regularnie ćwiczyć poprawną wymowę ze swoimi pociechami. 

Pacynki logopedyczne - atrakcyjna forma nauki wymowy

Pacynki logopedyczne są najczęściej wykorzystywane w ćwiczeniach nad wymową i rozwojem mowy u dzieci. Pacynki w postaci zwierząt sprawiają, że ćwiczenia logopedyczne są ciekawe dla dziecka i zachęcają je do wykonywania poszczególnych sekwencji mowy

Pacynki logopedyczne znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w ćwiczeniach artykulacji, połykania oraz wywoływania głosek. Mogą również posłużyć w nauce poszczególnych słów, a nawet w nauce kolorów, kształtów oraz czytania. Warto wybrać pacynkę, która będzie wyposażona w język i zęby.

Płytka przedsionkowa  i szpatułka - istotne akcesoria logopedyczne

Złe nawyki i dysfunkcje narządów mowy to sygnał, aby poddać aparat mowy terapii sensorycznej w fazie jej rozwoju. Pomogą w tym specjalne narzędzia logopedyczne. Płytka przedsionkowa bazuje na warunkowych odruchach dziecka, jak ssanie kciuka lub smoczka, nie powodując deformacji łuku zębowego szczęki. Stosowanie płytki ma charakter profilaktyczny, eliminuje nieprawidłowe połykania i tłoczenie języka. Powoduje także przejście od oddychania ustami na oddychanie nosem.

Szpatułka z kolei, jest niezbędnym elementem ćwiczeń logopedycznych, przeznaczonych do masowania języka, podniebienia, dziąseł policzków i do masażu zewnątrzustnego.

Bogaty wybór akcesoriów logopedycznych w sklepie Liger

W sklepie Liger proponujemy szeroki wybór akcesoriów logopedycznych, które wspomagają rozwój mowy u dzieci i sprawdzają się w organizacji spontanicznej zabawy. Nasze narzędzia logopedyczne są funkcjonalne i nadają się zarówno do pracy z logopedą, jak i z rodzicami.

Aktywne filtry

Podświetlana tablica sensoryczna

Podświetlana tablica sensoryczna do nauki pisania A4

330,00 zł Cena

Podświetlana tablica do nauki pisania i ćwiczenia grafomotoryki skutecznie zachęci dziecko do podjęcia prób pisania wyrazów czy szlaczków. Jej atrakcyjność - podświetlany blat, zapewni, że dzieci dużo chętniej przystąpią do ćwiczeń i nie będą się nudziły.

Smok 1
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Jiggler Smok - wibrator logopedyczny

130,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny Jiggler pochodzi od cenionego amerykańskiego producenta pomocy logopedycznych Talk Tools. Jiggler to kolejny już wibrator logopedyczny wśród naszych pomocy logopedycznych. Jigglery Słoniki są solidnie wykonane, przyjazne dla dzieci oraz bezpieczne w terapii, mają zastosowanie w terapii żuchwy i warg.

Jiggler Leniwiec - wibrator logopedyczny

Jiggler Leniwiec - wibrator logopedyczny

135,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny Leniwiec to produkt zaprojektowany dla znanej amerykańskiej firmy TALK TOOLS.  Wibrator przeznaczony jest do rozwijania sensorycznego w okolicach żuchwy, policzków oraz warg.

Układanka edukacyjna - krokodyl ABC

Układanka edukacyjna - krokodyl puzzle ABC

82,00 zł Cena

Kolorowy krokodyl to zabawka edukacyjna, która pomoże w nauce alfabetu. Układając klocki tak, aby powstał krokodyl dziecko układa alfabet. Można więc na początku po prostu bawić się nim jak zwykłą układanką, a można też przy pomocy krokodyla rozpocząć naukę alfabetu.

Wibrator logopedyczny Z-vibe w zestawie  V1 (3 szpatułki)

Wibrator logopedyczny Z-vibe w zestawie V1 (3 szpatułki)

235,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny Z-vibe to narzędzie do masażu sensorycznego wewnątrz i na zewnątrz jamy ustnej przy użyciu specjalnych szpatułek, które mają różną strukturę powierzchni: od gładkich gryzaków, przeznaczonych do ćwiczeń stabilności i siły żuchwy, po włoskowate szpatułki szczoteczek.

Wibrator logopedyczny Jiggler (Aligator)

Wibrator logopedyczny Jiggler (Aligator)

120,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny przeznaczony do masażu zewnątrzustnego postacią Aligatora oraz do stosowania ze szpatułkami. Wystarczy odkręcić głowę słonika, zastąpić ją nakładką i zamocować dowolną szpatułkę. Jest doskonałą alternatywą dla Rerka.

Wibrator logopedyczny Z-vibe

Wibrator logopedyczny Z-Vibe

189,00 zł Cena

Wibrator logopedyczny DnZ-vibe z elastomerową rączką to narzędzie do masażu sensorycznego wewnątrz i na zewnątrz jamy ustnej przy użyciu specjalnych szpatułek, które mają różną strukturę powierzchni: od gładkich gryzaków, przeznaczonych do ćwiczeń stabilności i siły żuchwy, po włoskowate szpatułki szczoteczek.

Pieczątki motywujące

Pieczątki motywujące

42,00 zł Cena

Pieczątki z ocenami to znakomita pomoc dydaktyczna, która świetnie sprawdzi się nie tylko w szkole i przedszkolu, ale także w domu.