Pomoce dydaktyczne w sklepie Liger

Zajęcia z logopedą są częścią terapii zaburzeń wymowy. W trakcie terapii istotne jest zachęcenie dziecka do podejmowania ćwiczeń logopedycznych także poza gabinetem logopedy. W sklepie Liger można znaleźć liczne pomoce i akcesoria logopedyczne, które zachęcą do ćwiczenia wymowy i poprawy artykulacji. Można je stosować zarówno w przypadku zaburzeń, jak i podczas naturalnego uczenia się prawidłowej wymowy. Pomoce logopedyczne dla dzieci przygotowane w ofercie naszego sklepu stanowią profesjonalne wsparcie w pracy logopedów i wychowawców, a także mogą także być cenną pomocą dla rodziców.

Codzienne wspomaganie aparatu mowy z pomocami logopedycznymi

Pomoce logopedyczne w sklepie Liger zostały przetestowane i wyselekcjonowane w codziennej terapii z dziećmi. Pomoce znajdujące się w asortymencie naszego sklepu, będą wsparciem zarówno dla logopedów, jak i rodziców i posłużą do ćwiczeń poprawnej wymowy u dzieci.

Posiadamy wiele przydatnych pomocy logopedycznych w naszym sklepie, które nie tylko uczą, ale również są atrakcyjną formą zabawy dla dzieci. Wśród najbardziej polecanych pomocy i gier logopedycznych są m.in.; 

Domino Logopedyczne

Gra Logopedyczna – Trudne słowa,

Edukacyjne historyjki obrazkowe,

gra logopedyczna Grzybobranie.

Dodatkowo w naszym asortymencie pomocy logopedycznych znajdą Państwo również wibratory logopedyczne, płytki przedsionkowe i inne akcesoria logopedyczne tj.:pacynki logopedyczne, które zwiększą zaangażowanie dziecka w wzięciu udziału w terapii logopedycznej.

W naszym sklepie przygotowaliśmy również odpowiednie pomoce, które pomogą logopedom w diagnostyce oraz w prowadzeniu ćwiczeń z podopiecznymi. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy różnego rodzaju narzędzia diagnostyczne, a także książki logopedyczne, które pomogą sprawniej planować i kontrolować różnorodne, efektowne i atrakcyjne dla dzieci ćwiczenia logopedyczne, a także rozwiną własne kompetencje i wiedzę.

Jak materiały logopedyczne pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym?

Wykorzystanie materiałów logopedycznych w pracy nad poprawą wymowy jest wprost nieocenione. Pomagają w nauce najtrudniejszych głosek, zapobiegają problemom takim jak seplenienie, a do tego przekształcają żmudną naukę w dobrą zabawę.

Materiały logopedyczne, wykorzystywane w umiejętny sposób wspomagają nie tylko procesy nauki prawidłowej wymowy, ale także ułatwiają naukę pisania. Błędy popełniane podczas wymawiania słów nierzadko przekładają się na niewłaściwą pisownię.

W jaki sposób wykorzystywać materiały logopedyczne?

Obecnie pomoce logopedyczne przybierają postać różnych gier, podczas których maluch uczy się np. rozpoznawać litery, łączyć je w wyrazy i dopasowywać je do obrazków. Gry są ogromnym wsparciem, ponieważ dziecko bawiąc się nie zwraca uwagi na to, że zdobywa nową umiejętność. To powoduje, że dziecko nie odczuwa stresu związanego z nauką.

Dlaczego warto wybrać pomoce logopedyczne dla dzieci?

Ćwiczenia logopedyczne obejmują zarówno pomoce, gry jak i testy. Logopedyczny test dla dzieci i młodzieży to publikacja obejmująca kwestionariusz oraz przewodnik nauczyciela. Test pozwala diagnozować dzieci już od 3. roku życia. Sprawdzi się także do pracy w czasie terapii logopedycznej. Pomoce do logopedii z obrazkami sprzyjają terapii logopedycznej dla osób w normie intelektualnej oraz z zaburzeniami sprawności umysłowej. Z racji tego, że obrazki w pomocach logopedycznych są naturalne z powodzeniem można wykorzystywać ćwiczenia zarówno w terapii dzieci, jak i dorosłych.

Pomoce logopedyczne w Liger

W ofercie sklepu znajdą Państwo liczne akcesoria. Zabawki i gry pozwolą logopedom i pedagogom stworzyć atrakcyjne dla dzieci programy logopedyczne, które będą wspierać naukę prawidłowej wymowy w sposób spójny. Oferujemy ponadto specjalistyczne akcesoria do korekcji wad zgryzu i wymowy, takie jak płytka przedsionkowa oraz wibrator logopedyczny.

Polecamy również gry i zabawy dostępne także w tej kategorii oraz w zakładce GRY LOGOPEDYCZNE.

Jest 678 produktów.

Pokazano 1-24 z 678 pozycji

Aktywne filtry

Lateralizacja

Lateralizacja. Zestaw pomocy logopedycznych.

320,00 zł Cena

Zestaw Lateralizacja jest niezbędnym narzędziem dla każdego nauczyciela w przedszkolu, który dokonuje badań gotowości szkolnej. Okaże się także bardzo pomocny dla nauczycieli wczesnoszkolnych oraz logopedów. Dzięki wciągającej zabawie osoba diagnozująca bez trudu oceni lateralizację czynności ruchowych u dziecka. Takie badanie jest konieczne w okresie, który poprzedza okres rozpoczęcia edukacji.

Logopedyczny test dla dzieci i młodzieży

Logopedyczny test dla dzieci i młodzieży

121,00 zł Cena

Kwestionariusz obrazkowy wraz z Kartą badania mowy jest owocem wieloletnich doświadczeń z pracy diagnostyczno-terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z wadami wymowy, zarówno w normie intelektualnej, jak i z obniżoną sprawnością umysłową.

Gra logopedyczna - Trudne słowa cz. 1

Trudne słowa cz. 1. Gra logopedyczna i edukacyjna

33,00 zł Cena

Gra logopedyczna "Trudne słowa cz.1" ma na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnego wyróżniania głosek opozycyjnych, poszerzenia słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.

Gra logopedyczna - Mówię poprawnie
  • -10%
  • -10%

Gra logopedyczna - Mówię poprawnie

29,70 zł Cena podstawowa 33,00 zł -10% Cena

Mówię poprawnie to gra logopedyczna mająca na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w zakresie poprawnego wymawiania głosek z szeregu syczącego (s, z, c, dz), ciszącego (ś, ź, ć, dź) oraz szumiącego (sz, ż, cz, dż), a także poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej.

Grzybobranie. Logopedyczna gra planszowa

Grzybobranie. W zaczarowanym lesie. Dydaktyczna gra planszowa

67,00 zł Cena

Grzybobranie powraca w wielkim stylu! Tytuł ten znają wszyscy fani gier planszowych, którzy za młodu zagrywali się w zbieranie grzybków. Teraz dajemy im możliwość, aby zaprezentowali tę grę ich własnym pociechom. Uwzględniając potrzeby współczesnych graczy, urozmaiciliśmy zasady gry, jak i przygotowaliśmy nową, trójwymiarową oprawę graficzną.

Zaburzenia artykulacji (wersja papierowa)

Zaburzenia artykulacji

36,00 zł Cena

Istnieje dość powszechne przekonanie, że nieprawidłowa wymowa głosek jest zaburzeniem mowy najprostszym do opisania i terapii.

Pacynka na palce
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Pacynka logopedyczna na palce

7,00 zł Cena

Pacynka na palce – oczy, to doskonała pomoc terapeutyczna, która może być wykorzystywana w diagnozie procesów integracji sensorycznej do badania ruchów gałek ocznych.

Kuferek gier - Bystre Oczko
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Kuferek gier - Bystre Oczko Gry edukacujne

38,00 zł Cena

Gra wyrabia spostrzegawczość, refleks, pamięć, ćwiczy analizę wzrokową i słuchową, uczy rozróżniać kolory i nazywać przedmioty. Ponadto zapewnia świetną i emocjonującą zabawę dla całej rodziny.

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

Gra logopedyczna - Głoski do zabawy

32,00 zł Cena

Głoski do zabawy to gra kształcąca słuch fonemowy (umiejętność analizy i syntezy głoskowej wyrazów), koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową oraz koncentrację słuchową – umiejętności bardzo ważne w nauce czytania i pisania.

Gra edukacyjna - Wyrazy

Gra edukacyjna - Wyrazy

18,00 zł Cena

Gra edukacyjna Wyrazy przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale posiada również 2 warianty gry dla dzieci starszych, a nawet dla dorosłych graczy.

Jąkanie. Trening płynnej wymowy
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Jąkanie. Trening płynnej wymowy. Pomoc logopedyczna

99,90 zł Cena

Jest to nowoczesny program do ćwiczenia płynnej wymowy przeznaczony dla dzieci w wiek od 5 do 12 lat. Program składa się z multimedialnych ćwiczeń, w ramach krórych w formie zabaw i gier dziecko steruje głosem akcją na ekranie.