Pomoce dydaktyczne w sklepie Liger

Zajęcia z logopedą są częścią terapii zaburzeń wymowy. W trakcie terapii istotne jest zachęcenie dziecka do podejmowania ćwiczeń logopedycznych także poza gabinetem logopedy. W sklepie Liger można znaleźć liczne pomoce i akcesoria logopedyczne, które zachęcą do ćwiczenia wymowy i poprawy artykulacji. Można je stosować zarówno w przypadku zaburzeń, jak i podczas naturalnego uczenia się prawidłowej wymowy. Pomoce logopedyczne dla dzieci przygotowane w ofercie naszego sklepu stanowią profesjonalne wsparcie w pracy logopedów i wychowawców, a także mogą także być cenną pomocą dla rodziców.

Codzienne wspomaganie aparatu mowy z pomocami logopedycznymi

Pomoce logopedyczne w sklepie Liger zostały przetestowane i wyselekcjonowane w codziennej terapii z dziećmi. Pomoce znajdujące się w asortymencie naszego sklepu, będą wsparciem zarówno dla logopedów, jak i rodziców i posłużą do ćwiczeń poprawnej wymowy u dzieci.

Posiadamy wiele przydatnych pomocy logopedycznych w naszym sklepie, które nie tylko uczą, ale również są atrakcyjną formą zabawy dla dzieci. Wśród najbardziej polecanych pomocy i gier logopedycznych są m.in.; 

Domino Logopedyczne

Gra Logopedyczna – Trudne słowa,

Edukacyjne historyjki obrazkowe,

gra logopedyczna Grzybobranie.

Dodatkowo w naszym asortymencie pomocy logopedycznych znajdą Państwo również wibratory logopedyczne, płytki przedsionkowe i inne akcesoria logopedyczne tj.:pacynki logopedyczne, które zwiększą zaangażowanie dziecka w wzięciu udziału w terapii logopedycznej.

W naszym sklepie przygotowaliśmy również odpowiednie pomoce, które pomogą logopedom w diagnostyce oraz w prowadzeniu ćwiczeń z podopiecznymi. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy różnego rodzaju narzędzia diagnostyczne, a także książki logopedyczne, które pomogą sprawniej planować i kontrolować różnorodne, efektowne i atrakcyjne dla dzieci ćwiczenia logopedyczne, a także rozwiną własne kompetencje i wiedzę.

Jak materiały logopedyczne pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym?

Wykorzystanie materiałów logopedycznych w pracy nad poprawą wymowy jest wprost nieocenione. Pomagają w nauce najtrudniejszych głosek, zapobiegają problemom takim jak seplenienie, a do tego przekształcają żmudną naukę w dobrą zabawę.

Materiały logopedyczne, wykorzystywane w umiejętny sposób wspomagają nie tylko procesy nauki prawidłowej wymowy, ale także ułatwiają naukę pisania. Błędy popełniane podczas wymawiania słów nierzadko przekładają się na niewłaściwą pisownię.

W jaki sposób wykorzystywać materiały logopedyczne?

Obecnie pomoce logopedyczne przybierają postać różnych gier, podczas których maluch uczy się np. rozpoznawać litery, łączyć je w wyrazy i dopasowywać je do obrazków. Gry są ogromnym wsparciem, ponieważ dziecko bawiąc się nie zwraca uwagi na to, że zdobywa nową umiejętność. To powoduje, że dziecko nie odczuwa stresu związanego z nauką.

Dlaczego warto wybrać pomoce logopedyczne dla dzieci?

Ćwiczenia logopedyczne obejmują zarówno pomoce, gry jak i testy. Logopedyczny test dla dzieci i młodzieży to publikacja obejmująca kwestionariusz oraz przewodnik nauczyciela. Test pozwala diagnozować dzieci już od 3. roku życia. Sprawdzi się także do pracy w czasie terapii logopedycznej. Pomoce do logopedii z obrazkami sprzyjają terapii logopedycznej dla osób w normie intelektualnej oraz z zaburzeniami sprawności umysłowej. Z racji tego, że obrazki w pomocach logopedycznych są naturalne z powodzeniem można wykorzystywać ćwiczenia zarówno w terapii dzieci, jak i dorosłych.

Pomoce logopedyczne w Liger

W ofercie sklepu znajdą Państwo liczne akcesoria. Zabawki i gry pozwolą logopedom i pedagogom stworzyć atrakcyjne dla dzieci programy logopedyczne, które będą wspierać naukę prawidłowej wymowy w sposób spójny. Oferujemy ponadto specjalistyczne akcesoria do korekcji wad zgryzu i wymowy, takie jak płytka przedsionkowa oraz wibrator logopedyczny.

Polecamy również gry i zabawy dostępne także w tej kategorii oraz w zakładce GRY LOGOPEDYCZNE.

Aktywne filtry

Gra 500 pytań. Farma

Farma. Gra interaktywna 500 pytań

45,00 zł Cena

Gra Farma rozwija wiedzę najmłodszych na temat życia na wsi, zapoznaje maluchy z różnymi zwierzętami gospodarskimi i zachęca do naśladowania ich odgłosów. Rozwija tym samym słownictwo czynne i może być używana podczas terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Podświetlana tablica sensoryczna

Podświetlana tablica sensoryczna do nauki pisania A4

330,00 zł Cena

Podświetlana tablica do nauki pisania i ćwiczenia grafomotoryki skutecznie zachęci dziecko do podjęcia prób pisania wyrazów czy szlaczków. Jej atrakcyjność - podświetlany blat, zapewni, że dzieci dużo chętniej przystąpią do ćwiczeń i nie będą się nudziły.

Korale do nauki sekwencji
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.

Klocki edukacyjne

Klocki Mini Waffle Edu 500 szt.

342,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.

Gimnastyka słuchu i języka

Gimnastyka słuchu i języka. Ćwiczenia słuchowe

48,00 zł Cena

Gimnastyka słuchu i języka to przydatna pomoc do terapii głosek szumiących. Ćwiczenia zawarte w tej książeczce pozwalają logopedzie na utrwalanie głosek szumiących, a także na ćwiczeniu percepcji słuchowej  oraz słuchu fonemowego.

Język na uwięzi - podręcznik

Język na uwięzi

85,00 zł Cena

Język na uwięzi to pozycja, która powinna być znana każdemu logopedzie zajmującemu się tematyką skróconego wędzidełka języka. Jej autor - jako praktyk, przekazuje czytelnikowi niezwykle cenne wskazówki do pracy terapeutycznej (także miofunkcjonalnej). W podręczniku znajdziemy także zdjęcia struktur jamy ustnej, fotografie przedstawiające język i wędzidełko przed i po zabiegu.

Kodowanie. Gra edukacyjna

Kodowanie. Nauka przez zabawę - gra edukacyjna

28,00 zł Cena

Kodowanie to gra edukacyjna dla najmłodszych, która uczy języka kodowania i wprowadza w jego tajniki. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że za każdym razem układamy planszę do kodowania od nowa, dzięki czemu zyskujemy niezliczoną ilość nowych kombinacji i układów.