Książki o psychologii zaburzeń społecznych

Psychologia jest punktem wyjściowym do zrozumienia przyczyn zachowań dzieci i młodzieży z autyzmem oraz osób poddawanych terapii integracji sensorycznej. Najważniejszymi czynnikami jest obserwacja dziecka i trafna analiza jego zachowań, warto także być świadomym wyznaczników jego rozwoju. Sedno zrozumienia stanowi odpowiedzialność rodziców ale i chęć rozwoju dziecka.

Kreatywne zabawy w postaci gier edukacyjnych to doskonały sposób na nauczenia dziecka wyrażania emocji i na wzbudzenie w nim zdrowej rywalizacji i chęci samorozwoju. Celem pomocy dydaktycznych jest dostarczenie wiadomości i doświadczeń społecznych, które kształtują osobowość i inspirują do zajęć i zabaw rozwijających emocjonalność. Gry zręcznościowe rozwijają także percepcję wzrokową i kształcą zdolności manualne.

Rola pomocy i materiałów dla psychologów dziecięcych

Psycholog dziecięcy to specjalista w zakresie różnego rodzaju problemów emocjonalnych, zaburzeń rozwojowych czy też zaburzeń zachowania. Pracuje on zarówno z dziećmi, jak i z jego rodzicami. Praca psychologa dziecięcego w dużej części opiera się na umiejętności obserwowania i rozumienia pewnych zachowań i tego, co je powoduje. 

Z tego względu doskonałą pomocą dla każdego psychologa dziecięcego jest specjalistyczna literatura, ale także wszelkie karty pracy i pomoce takie jak różnego rodzaju gry, zabawy, akcesoria, obrazki, maskotki itd. Dzięki takim elementom obserwacja zachowań dziecka jest dużo skuteczniejsza, a przyczyny dużo łatwiejsze do odnalezienia i zrozumienia. Oczywiście tego typu materiały świetnie sprawdzają się jako wyposażenie gabinetów psychologicznych w szkołach i przedszkolach, ale także w domu, gdzie pomagają rodzicom obserwować zachowania dziecka i postępy w terapii.  

Kiedy warto skorzystać z pomocy i materiałów dla psychologów szkolnych?

Materiały dla psychologów dziecięcych są niezwykle pomocne w przypadku kiedy dziecko jest zamknięte na bodźce zewnętrzne, skryte w sobie i małomówne. Wtedy warto poświęcić mu chwilę i popracować nad jego rozwojem psychologicznym oraz  logopedycznym. Wspomaga to uzmysłowienie sobie fonologicznej podzielności słów oraz osiągnięcie umiejętności reprezentowania dźwięków mowy za pomocą liter alfabetu. Nie mniej powinni dążyć do zrozumienia swoich dzieci, rodzice osób z zaburzeniami psychospołecznymi, zespołem Downa czy autyzmem. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego przy dostosowywaniu wymagań rozwojowych do dziecka, jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia z niepełnosprawnością intelektualną. Warto sięgnąć po literaturę kładącą nacisk na integrację społeczną i uwzględnienie specjalnych potrzeb dzieci z zaburzeniami. Gry i zabawy stymulują dużą i małą motorykę.

Zalety zakupu pomocy i materiałów dla psychologów szkolnych w sklepie Liger

W ofercie naszego sklepu Liger znajdą Państwo szeroki wybór książek, różnego rodzaju materiałów i pomocy dla psychologów szkolnych i nie tylko.  Wszelkie dostępne u nas produkty stworzone zostały przez specjalistów w tej dziedzinie i charakteryzują się bardzo dobrą jakością zarówno tą wizualną, jak i jakością treści, jaką oferują. Dzięki nim zrozumienie przyczyny danego zachowania oraz rozwiązanie problemu będzie znacząco łatwiejsze i szybsze. 

Aktywne filtry

Mata twister sensoryczny

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Mata emocje

Mata animacyjna. Gra Emocje 100 cm

169,00 zł Cena

Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.

Magnetyczna pomoc emocje
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Wyrażamy emocje. Zestaw magnetyczny chłopiec

59,00 zł Cena

Zestaw magnetyczny Wyrażamy emocje jest pomocą i zabawką terapeutyczną, z której mogą korzystać psychologowie, pedagodzy i terapeuci pracujący z dziećmi, dla których rozmowa o emocjach i uczuciach, nie należy do najłatwiejszych. Za pomocą magnesów, dziecko układa twarz chłopca, który może być radosny, uśmiechnięty, zły, sfrustrowany, rozżalony... Wszystko zależy od aktualnej kondycji układającego. Gra daje naprawdę duże możliwości i jest znakomitą formą komunikacji terapeuty bądź rodzica z dzieckiem.

Emocje. Zestaw magnetyczny

Wyrażamy emocje. Zestaw magnetyczny dziewczynka

85,00 zł Cena

Zestaw magnetyczny Wyrażamy uczucia to pomoc i zabawka terapeutyczna dla dzieci, które mają problemy z wyrażaniem swoich uczuć i stanów emocjonalnych. Terapeuci pracujący z nimi mogą się nią posłużyć w inicjowaniu kontaktu z dzieckiem oraz podczas przełamywania pierwszych lodów w gabinecie. Zabawka daje mnóstwo możliwości tworzenia nowych twarzy i wyrażania na nich różnych uczuć.

Gra terapeutyczno-edukacyjna

Góra uczuć. Gra terapeutyczno-edukacyjna

85,00 zł Cena

Góra uczuć to gra terapeutyczno-edukacyjna świetnie sprawdzająca się podczas terapii psychologicznej dzieci. Jest wstępem do rozmowy na temat emocji stanów myślenia oraz postrzegania rzeczywistości przez dzieci. Góra uczuć, dzięki umiejętnie zastosowanym technikom, pozwala na zapoznanie się z wewnętrznym światem dziecka, terapeuta ma możliwość wychwycić schematy myślenia dziecka oraz zaobserwować kontakty dzieci w grupie rówieśniczej.

Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

47,00 zł Cena

Mutyzm wybiórczy - poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów pozwala na zrozumienie mutyzmu, uwrażliwia na potrzeby dzieci nim dotknięte. Poprzez liczne przykłady dzieci z mutyzmem wybiórczym uczy specjalistów, którzy nie mieli do tej pory styczności z tym problemem, jak postępować z takim dzieckiem, gdzie szukać dla niego pomocy.

Pajdohistoryjki - pomoc logopedyczna dla dzieci

Pajdohistoryjki z Basią - emocje - relacje - śmieszne sytuacje

68,00 zł Cena

Zestaw ćwiczeń Pajdohistoryjki z Basią to pomoc rozwijająca słownictwo, koncentrację oraz pamięć i uwagę słuchową dziecka. Pomoc może być wykorzystywana z powodzeniem przez logopedów, psychologów i nauczycieli. Historyjki zawarte w zestawie, skłaniają dziecko do rozmowy na temat uczuć, emocji i relacji społecznych.

Terapia - Paronimy. Gra słowna

Terapia - Paronimy. Gra słowna

54,00 zł Cena

Terapia - Paronimy to pomoc, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno w terapii dzieci, jak i osób dorosłych. Paronimy są to wyrazy o podobnym brzmieniu, lecz niosące całkiem inne znaczenie.

Polecamy w terapii osób dorosłych oraz do utrwalania słownictwa dla starszych dzieci.

Cztery do wygranej. Gra logiczna

Cztery do wygranej. Gra logiczna

70,00 zł Cena

Gra logiczna Cztery do wygranej polega na odpowiednim ułożeniu 25 kości, które występują w pięciu kolorach. Ułożenie kości może odbywać się zgodnie z instrukcją lub losowo.

Poduszeczki dotykowe, sensoryczne w woreczku - pomoc SI
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Poduszeczki dotykowe, sensoryczne w woreczku - pomoc SI

145,00 zł Cena

Poduszeczki dotykowe to pomoc sensoryczna, która doskonale sprawdzi się podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych metodą integracji sensorycznej, podczas zajęć z terapii ręki; chętnie skorzystają z niej także logopedzi, pedagodzy, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego.