Emocje na twarzy - gra pamięciowa
Gra pamięciowa Emocja na twarzy to ciekawa i pomoc i zabawka dla najmłodszych.
Psychologia jest punktem wyjściowym do zrozumienia przyczyn zachowań dzieci i młodzieży z autyzmem oraz osób poddawanych terapii integracji sensorycznej. Najważniejszymi czynnikami jest obserwacja dziecka i trafna analiza jego zachowań, warto także być świadomym wyznaczników jego rozwoju. Sedno zrozumienia stanowi odpowiedzialność rodziców ale i chęć rozwoju dziecka.
Kreatywne zabawy w postaci gier edukacyjnych to doskonały sposób na nauczenia dziecka wyrażania emocji i na wzbudzenie w nim zdrowej rywalizacji i chęci samorozwoju. Celem pomocy dydaktycznych jest dostarczenie wiadomości i doświadczeń społecznych, które kształtują osobowość i inspirują do zajęć i zabaw rozwijających emocjonalność. Gry zręcznościowe rozwijają także percepcję wzrokową i kształcą zdolności manualne.
Z tego względu doskonałą pomocą dla każdego psychologa dziecięcego jest specjalistyczna literatura, ale także wszelkie karty pracy i pomoce takie jak różnego rodzaju gry, zabawy, akcesoria, obrazki, maskotki itd. Dzięki takim elementom obserwacja zachowań dziecka jest dużo skuteczniejsza, a przyczyny dużo łatwiejsze do odnalezienia i zrozumienia. Oczywiście tego typu materiały świetnie sprawdzają się jako wyposażenie gabinetów psychologicznych w szkołach i przedszkolach, ale także w domu, gdzie pomagają rodzicom obserwować zachowania dziecka i postępy w terapii.
Gra pamięciowa Emocja na twarzy to ciekawa i pomoc i zabawka dla najmłodszych.
Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.
Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.
Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.
Box wielofunkcyjny o pudełko wielozadaniowe, które otwiera mnóstwo możliwości pracy. Jego zawartość służy przede wszystkim do terapii ręki i wykonywania ćwiczeń motorycznych.
Kuleczkowa jest to pomoc edukacyjna, wspierająca rozwój dziecka w wielu płaszczyznach.
Gra logiczna „5 punktów” pomoc znana kiedyś jako „kółko i krzyżyk”, przeznaczona dla dwóch osób.
Memory Emocje to nieoceniona pomoc do terapii, zabawy i ćwiczeń z dziećmi.
Układanka magnetyczna pełni wiele funkcji, oprócz tego, że dostarcza dużą dozę rozrywki i zabawy, wpływa także na rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka, a także usprawnia działania w zakresie motoryki małej.
Zestaw magnetyczny Wyrażamy emocje jest pomocą i zabawką terapeutyczną, z której mogą korzystać psychologowie, pedagodzy i terapeuci pracujący z dziećmi, dla których rozmowa o emocjach i uczuciach, nie należy do najłatwiejszych. Za pomocą magnesów, dziecko układa twarz chłopca, który może być radosny, uśmiechnięty, zły, sfrustrowany, rozżalony... Wszystko zależy od aktualnej kondycji układającego. Gra daje naprawdę duże możliwości i jest znakomitą formą komunikacji terapeuty bądź rodzica z dzieckiem.
Zestaw magnetyczny Wyrażamy uczucia to pomoc i zabawka terapeutyczna dla dzieci, które mają problemy z wyrażaniem swoich uczuć i stanów emocjonalnych. Terapeuci pracujący z nimi mogą się nią posłużyć w inicjowaniu kontaktu z dzieckiem oraz podczas przełamywania pierwszych lodów w gabinecie. Zabawka daje mnóstwo możliwości tworzenia nowych twarzy i wyrażania na nich różnych uczuć.
Góra uczuć to gra terapeutyczno-edukacyjna świetnie sprawdzająca się podczas terapii psychologicznej dzieci. Jest wstępem do rozmowy na temat emocji stanów myślenia oraz postrzegania rzeczywistości przez dzieci. Góra uczuć, dzięki umiejętnie zastosowanym technikom, pozwala na zapoznanie się z wewnętrznym światem dziecka, terapeuta ma możliwość wychwycić schematy myślenia dziecka oraz zaobserwować kontakty dzieci w grupie rówieśniczej.
Mutyzm wybiórczy - poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów pozwala na zrozumienie mutyzmu, uwrażliwia na potrzeby dzieci nim dotknięte. Poprzez liczne przykłady dzieci z mutyzmem wybiórczym uczy specjalistów, którzy nie mieli do tej pory styczności z tym problemem, jak postępować z takim dzieckiem, gdzie szukać dla niego pomocy.
Pomoc Komunikacja - Emocje - Relacje to świetna pomoc psychologiczna i pedagogiczna. Znajdziemy tu zadania o charakterze zarówno terapeutycznym jak i profilaktycznym.
Zestaw ćwiczeń Pajdohistoryjki z Basią to pomoc rozwijająca słownictwo, koncentrację oraz pamięć i uwagę słuchową dziecka. Pomoc może być wykorzystywana z powodzeniem przez logopedów, psychologów i nauczycieli. Historyjki zawarte w zestawie, skłaniają dziecko do rozmowy na temat uczuć, emocji i relacji społecznych.
Terapia - Paronimy to pomoc, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno w terapii dzieci, jak i osób dorosłych. Paronimy są to wyrazy o podobnym brzmieniu, lecz niosące całkiem inne znaczenie.
Polecamy w terapii osób dorosłych oraz do utrwalania słownictwa dla starszych dzieci.
Gra logiczna Cztery do wygranej polega na odpowiednim ułożeniu 25 kości, które występują w pięciu kolorach. Ułożenie kości może odbywać się zgodnie z instrukcją lub losowo.
Poduszeczki dotykowe to pomoc sensoryczna, która doskonale sprawdzi się podczas zajęć terapeutycznych prowadzonych metodą integracji sensorycznej, podczas zajęć z terapii ręki; chętnie skorzystają z niej także logopedzi, pedagodzy, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego.
Poduszeczki sensoryczne Mini to pomoc, którą wykorzystają podczas zajęć terapeuci SI, logopedzi, pedagodzy, psychologowie, a także nauczyciele wychowania przedszkolnego.