Terapeutyczne gry i zabawy dla dorosłych

Terapia dla dorosłych skierowana jest do osób w średnio zaawansowanej bądź postępującej demencji. Głównym celem wdrożenia gier integracyjnych dla dorosłych jest pobudzenie zmysłów, doznań wzrokowych i słuchowych oraz ćwiczenie pamięci, oraz koncentracji. Łączenie obrazków w pracy pomaga tworzyć skojarzenia i stymuluje umysł. Gry wieloosobowe wspomagają procesy socjalizacji i pozwalają na pracę w grupie. Bingo przystosowane jest do osób starszych o słabym wzroku i obniżonej zręczności. Zestawy puzzli i multimediów w formie wysokiej jakości zdjęć pobudzają wspomnienia i zachęcają do rozmowy po zakończeniu układania. Skonstruowane są na specjalnie wydrukowanej planszy, zaprojektowane, aby zachęcać do samodzielnego ukończenia układanki.

Zabawki sensoryczne dla dorosłych

W ofercie sklepu Liger znajdą Państwo m.in. zabawki sensoryczne dla dorosłych o charakterze dydaktycznym. Puzzle wykonane są z tworzywa sztucznego, co czyni je trwalszymi i łatwymi do czyszczenia. Rozmiar i kształt, kolory i unikalna kolekcja obrazów zostały zaprojektowane w sposób przyjazny dla użytkowników we wczesnym stadium choroby i zaburzeniami logopedycznymi. Puzzle przeznaczone są do układania wewnątrz pudełka, wzmacnia ich pozytywny odbiór duża i czytelna forma, dostosowana do osób z pogarszającym się wzrokiem.

W kategorii Motoryka Mała mogą Państwo znaleźć puzzle, które stanowią gry interaktywne dla dorosłych.

Jest 295 produktów.

Pokazano 1-24 z 295 pozycji

Aktywne filtry

pomoc logopedyczna relacje

Zestaw Relacje

39,00 zł Cena

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech).

Zestaw Relacje 2

Zestaw Relacje 2

39,00 zł Cena

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). 

Piłki sensoryczne - zestaw 4 sztuki

Piłki sensoryczne - zestaw 4 sztuki

30,90 zł Cena

Zestaw czterech miękkich piłek sensorycznych przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda piłka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.

Kształty sensoryczne - zestaw 5 sztuk
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Kształty sensoryczne, piłki - zestaw 5 sztuk

49,00 zł Cena

Zestaw pięciu miękkich zabawek sensorycznych przeznaczony do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda zabawka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.

Piłki sensoryczne w zestawie II (3 sztuki)
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piłki sensoryczne w zestawie II (3 sztuki)

22,00 zł Cena

Zestaw trzech miękkich piłek sensorycznych przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda piłka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.