Terapeutyczne gry i zabawy dla dorosłych

Terapia dla dorosłych skierowana jest do osób w średnio zaawansowanej bądź postępującej demencji. Głównym celem wdrożenia gier integracyjnych dla dorosłych jest pobudzenie zmysłów, doznań wzrokowych i słuchowych oraz ćwiczenie pamięci, oraz koncentracji. Łączenie obrazków w pracy pomaga tworzyć skojarzenia i stymuluje umysł. Gry wieloosobowe wspomagają procesy socjalizacji i pozwalają na pracę w grupie. Bingo przystosowane jest do osób starszych o słabym wzroku i obniżonej zręczności. Zestawy puzzli i multimediów w formie wysokiej jakości zdjęć pobudzają wspomnienia i zachęcają do rozmowy po zakończeniu układania. Skonstruowane są na specjalnie wydrukowanej planszy, zaprojektowane, aby zachęcać do samodzielnego ukończenia układanki.

Ćwiczenia logopedyczne i sensoryczne dla dorosłych w sklepie Liger

W ofercie sklepu Liger znajdą Państwo m.in. pomoce logopedyczne i zabawki sensoryczne dla dorosłych o charakterze dydaktycznym. Puzzle wykonane są z tworzywa sztucznego, co czyni je trwalszymi i łatwymi do czyszczenia. Rozmiar i kształt, kolory i unikalna kolekcja obrazów zostały zaprojektowane w przyjazny sposób, zwłaszcza dla użytkowników we wczesnym stadium choroby i z zaburzeniami logopedycznymi.  Puzzle przeznaczone są do układania wewnątrz pudełka, wzmacnia ich pozytywny odbiór duża i czytelna forma, dostosowana do osób z pogarszającym się wzrokiem.

W kategorii Motoryka Mała mogą Państwo znaleźć puzzle, które stanowią gry zręcznościowe i interaktywne dla dorosłych.

Najczęstsze problemy logopedyczne u osób dorosłych i towarzyszące im zaburzenia

Wprawdzie terapią logopedyczną objęte są najczęściej dzieci i młodzież, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z pomocy logopedy korzystały również osoby dorosłe. Do najczęściej występujących zaburzeń mowy u dorosłych zalicza się:

  • jąkanie-zaburzona płynność mowy,
  • seplenienie-nieprawidłowa wymowa niektórych głosek,
  • afazję-całkowita lub częściowa utrata możliwości porozumiewania się za pomocą mowy wskutek uszkodzenia struktur ośrodkowego układu nerwowego, np. w wyniku udaru,
  • dyzartria-zaburzenia aparatu ruchowego mowy skutkujące niewłaściwą artykulacją,
  • rotacyzm-nieprawidłowa wymowa głoski “r”. Głoska ta zastępowana jest najczęściej głoską "l" lub "j".

Zaburzenia mowy u osób dorosłych mogą wynikać z przyczyn wtórnych, np. wskutek przebytego udaru, nowotworów, zaniedbania terapii logopedycznej w okresie dzieciństwa lub z przyczyn pierwotnych, np. w wyniku wad wrodzonych, nieprawidłowej budowy aparatu mowy, czy niepełnosprawności intelektualnej. Niezależnie od przyczyn wad wymowy, im wcześniej podjęta zostanie terapia logopedyczna, tym szybsze efekty będzie można zaobserwować.

Ćwiczenia i pomoce logopedyczne dla dorosłych - znaczenie

W zaburzeniach logopedycznych u osób dorosłych największą rolę odgrywa odpowiednio dobrana terapia i ćwiczenia prowadzone zarówno w obecności logopedy, jak i wykonywane samodzielnie w domu. Nie bez znaczenia jest tu konsekwencja i samodyscyplina. Ćwiczenia i pomoce logopedyczne dla dorosłych dostępne w sklepie Liger zostały opracowane w taki sposób, aby wspomagać proces terapii, ułatwiać samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domu oraz stanowić wsparcie w gabinetach logopedycznych. Warto wspomnieć, że na terapię logopedyczną, wbrew pozorom, decyduje się coraz więcej osób dorosłych, którym wada wymowy zaczyna w znacznym stopniu przeszkadzać, zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

Oferta materiałów logopedycznych jest niezwykle bogata i zawiera różnego rodzaju gry, karty ćwiczeń, puzzle, zabawki sensoryczne i pomoce dydaktyczne. Wszystkie pomoce logopedyczne dostępne w sklepie Liger wykorzystywane są skutecznie w procesie leczenia zaburzeń logopedycznych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty sklepu Liger?

W sklepie Liger znajdą Państwo bogaty asortyment wszelkich pomocy logopedycznych wspomagających proces terapeutyczny u osób dorosłych. Materiały zostały opracowane przez specjalistów posiadających wiedzę i bogate doświadczenie w prowadzeniu terapii logopedycznych. Oferta przedstawiona w naszym sklepie jest godna zainteresowania, ponieważ proponowane przez nas materiały i pomoce cieszą się wysoką skutecznością oraz dużym uznaniem wśród logopedów oraz osób borykających się z różnego rodzaju problemami w zakresie prawidłowej wymowy. Ze znajdujących się w naszej ofercie produktów można korzystać zarówno w domu podczas samodzielnej pracy, jak i w gabinecie pod okiem specjalisty. Korzystając z naszych pomocy logopedycznych, dorośli mogą również aktywnie rozwijać swoją spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz pamięć.

Zachęcamy również do zapoznania się z pomocami terapeutycznymi dla dorosłych oraz książkami logopedycznymi.

Aktywne filtry

Gra edukacyjna Kukuryku

Pełny kurnik. Gra planszowa

26,00 zł Cena

Gra dydaktyczna Pełny kurnik to zabawa połączona z nauką. Gra pozwala na rozwijanie myślenia logicznego oraz na kreatywną zabawę. Doskonali umiejętność liczenia i koordynację oko-ręka. Pozwala na planowanie strategii.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń, karimata EVA

45,00 zł Cena

Mata do ćwiczeń sprawdzi się podczas rehabilitacji, ćwiczeń korekcyjnych oraz innych aktywności sportowych, które z jej udziałem mogą odbywać się zarówno w salach i gabinetach terapeutycznych, jak i na świeżym powietrzu.

Panele świecące

Panele świecące w ciemności

229,00 zł Cena

Panele świecące w ciemności to doskonałe uzupełnienie sali doświadczania świata. Dzięki świecącej, wirującej cieczy znajdującej się wewnątrz panelów, dziecko dostarcza sobie ciekawych doznań sensorycznych. Pomoc ta wycisza, uczy koncentracji i pozwala na skupienie uwagi.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.

Memory 1

Memory klucze

50,00 zł Cena
Memory klucze. Pomoc w której będziemy mogli ćwiczyć i trenować spostrzegawczość, szybkość i dobrą pamięć. 

wałek do masażu

Wałek do masażu i rehabilitacji 15,5 cm

20,00 zł Cena

Wałek do masażu i rehabilitacji przeznaczony jest do ćwiczeń i terapii integracji sensorycznej oraz do rehabilitacji po różnych urazach. Stosuje się go do pobudzania receptorów czucia, zmniejsza on także napięcie mięśniowe.

Logopedyczne potyczki 1 - głoski ciąszące

Logopedyczne potyczki (zestaw 5 książek do terapii mowy)

105,00 zł Cena

Seria książeczek usprawniających mowę - Logopedyczne potyczki, to znakomita alternatywa i rozwiązanie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, u których proces artykulacji jeszcze się nie zakończył. Nowatorskie, ciekawe i sprawdzone ćwiczenia, zachęcą do pracy dzieci umiejące już czytać. Ćwiczenia zawarte w tych książeczkach, to coś czego na polskim rynku logopedycznym jest bardzo niewiele.