Terapeutyczne gry i zabawy dla dorosłych

Terapia dla dorosłych skierowana jest do osób w średnio zaawansowanej bądź postępującej demencji. Głównym celem wdrożenia gier integracyjnych dla dorosłych jest pobudzenie zmysłów, doznań wzrokowych i słuchowych oraz ćwiczenie pamięci, oraz koncentracji. Łączenie obrazków w pracy pomaga tworzyć skojarzenia i stymuluje umysł. Gry wieloosobowe wspomagają procesy socjalizacji i pozwalają na pracę w grupie. Bingo przystosowane jest do osób starszych o słabym wzroku i obniżonej zręczności. Zestawy puzzli i multimediów w formie wysokiej jakości zdjęć pobudzają wspomnienia i zachęcają do rozmowy po zakończeniu układania. Skonstruowane są na specjalnie wydrukowanej planszy, zaprojektowane, aby zachęcać do samodzielnego ukończenia układanki.

Ćwiczenia logopedyczne i sensoryczne dla dorosłych w sklepie Liger

W ofercie sklepu Liger znajdą Państwo m.in. pomoce logopedyczne i zabawki sensoryczne dla dorosłych o charakterze dydaktycznym. Puzzle wykonane są z tworzywa sztucznego, co czyni je trwalszymi i łatwymi do czyszczenia. Rozmiar i kształt, kolory i unikalna kolekcja obrazów zostały zaprojektowane w przyjazny sposób, zwłaszcza dla użytkowników we wczesnym stadium choroby i z zaburzeniami logopedycznymi.  Puzzle przeznaczone są do układania wewnątrz pudełka, wzmacnia ich pozytywny odbiór duża i czytelna forma, dostosowana do osób z pogarszającym się wzrokiem.

W kategorii Motoryka Mała mogą Państwo znaleźć puzzle, które stanowią gry zręcznościowe i interaktywne dla dorosłych.

Najczęstsze problemy logopedyczne u osób dorosłych i towarzyszące im zaburzenia

Wprawdzie terapią logopedyczną objęte są najczęściej dzieci i młodzież, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z pomocy logopedy korzystały również osoby dorosłe. Do najczęściej występujących zaburzeń mowy u dorosłych zalicza się:

  • jąkanie-zaburzona płynność mowy,
  • seplenienie-nieprawidłowa wymowa niektórych głosek,
  • afazję-całkowita lub częściowa utrata możliwości porozumiewania się za pomocą mowy wskutek uszkodzenia struktur ośrodkowego układu nerwowego, np. w wyniku udaru,
  • dyzartria-zaburzenia aparatu ruchowego mowy skutkujące niewłaściwą artykulacją,
  • rotacyzm-nieprawidłowa wymowa głoski “r”. Głoska ta zastępowana jest najczęściej głoską "l" lub "j".

Zaburzenia mowy u osób dorosłych mogą wynikać z przyczyn wtórnych, np. wskutek przebytego udaru, nowotworów, zaniedbania terapii logopedycznej w okresie dzieciństwa lub z przyczyn pierwotnych, np. w wyniku wad wrodzonych, nieprawidłowej budowy aparatu mowy, czy niepełnosprawności intelektualnej. Niezależnie od przyczyn wad wymowy, im wcześniej podjęta zostanie terapia logopedyczna, tym szybsze efekty będzie można zaobserwować.

Ćwiczenia i pomoce logopedyczne dla dorosłych - znaczenie

W zaburzeniach logopedycznych u osób dorosłych największą rolę odgrywa odpowiednio dobrana terapia i ćwiczenia prowadzone zarówno w obecności logopedy, jak i wykonywane samodzielnie w domu. Nie bez znaczenia jest tu konsekwencja i samodyscyplina. Ćwiczenia i pomoce logopedyczne dla dorosłych dostępne w sklepie Liger zostały opracowane w taki sposób, aby wspomagać proces terapii, ułatwiać samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domu oraz stanowić wsparcie w gabinetach logopedycznych. Warto wspomnieć, że na terapię logopedyczną, wbrew pozorom, decyduje się coraz więcej osób dorosłych, którym wada wymowy zaczyna w znacznym stopniu przeszkadzać, zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

Oferta materiałów logopedycznych jest niezwykle bogata i zawiera różnego rodzaju gry, karty ćwiczeń, puzzle, zabawki sensoryczne i pomoce dydaktyczne. Wszystkie pomoce logopedyczne dostępne w sklepie Liger wykorzystywane są skutecznie w procesie leczenia zaburzeń logopedycznych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty sklepu Liger?

W sklepie Liger znajdą Państwo bogaty asortyment wszelkich pomocy logopedycznych wspomagających proces terapeutyczny u osób dorosłych. Materiały zostały opracowane przez specjalistów posiadających wiedzę i bogate doświadczenie w prowadzeniu terapii logopedycznych. Oferta przedstawiona w naszym sklepie jest godna zainteresowania, ponieważ proponowane przez nas materiały i pomoce cieszą się wysoką skutecznością oraz dużym uznaniem wśród logopedów oraz osób borykających się z różnego rodzaju problemami w zakresie prawidłowej wymowy. Ze znajdujących się w naszej ofercie produktów można korzystać zarówno w domu podczas samodzielnej pracy, jak i w gabinecie pod okiem specjalisty. Korzystając z naszych pomocy logopedycznych, dorośli mogą również aktywnie rozwijać swoją spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz pamięć.

Zachęcamy również do zapoznania się z pomocami terapeutycznymi dla dorosłych oraz książkami logopedycznymi.

Aktywne filtry

Magnetyczne literki na lodówkę
  • Nowy

Magnetyczne literki na lodówkę

29,90 zł Cena

Magnetyczne literki na lodówkę pozwalają dzieciom na poznawanie literek, samodzielne układanie słów, a nawet zdań czy dłuższych komunikatów. Przyczyniają się więc do nauki pisania i czytania, stanowiąc w ten sposób świetną alternatywę dla tradycyjnych sposobów nauki pisania.

Memory Fauna polski
  • Nowy

Memory Fauna Polski

36,50 zł Cena

Memory Fauna Polski rozwija pamięć, koncentrację i pozwala dziecku przyswajać podstawową wiedzę z zakresu polskiej fauny.

Buty do nauki sznurowania (para - prawy i lewy)

Buty do nauki sznurowania (para - prawy i lewy)

45,00 zł Cena

Komplet butów do nauki wiązania i sznurowania to praktyczna pomoc, dzięki której dziecko skutecznie i bez stresu opanuje tę trudną sztukę. Buciki będą służyć pomocą zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy sali terapeutycznej.

Koraliki do nawlekania

Koraliki do nawlekania w słoiku 45 sztuk

49,00 zł Cena

Korale do nawlekania to znakomita pomoc kształtująca i usprawniająca motorykę małą oraz precyzyjne ruchy palców. Jest to zabawa uwielbiana przez maluchy. Uczy cierpliwości, pozwala na budowanie koncentracji, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Odkrywamy Świat. Puzzle edukacyjne

Odkrywamy Świat. Układanka ze zwierzętami

44,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Świat to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a powtarzalność wykonywanej czynności (wielokrotne układanie puzzli), pozwala na utrwalanie zdobytej już wiedzy.

Odkrywamy Polskę. Puzzle

Odkrywamy Polskę. Puuzle i karty edukacyjne

30,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Polskę w prosty i przyjemny sposób wprowadza dziecko w zagadnienia związane z geografią i podziałem politycznym Polski. Przekazuje wiedze na temat zabytków, miast i najważniejszych wód na mapie naszego kraju.

Półkule sensoryczne

Półkule sensoryczne (jeż, diament) - 2 szt.

55,00 zł Cena

Półkule sensoryczne - jeż i diament, polecane są jako pomoce do ćwiczeń, stanowią także ciekawą formę zabawy dla dzieci. Dzieci mogą budować z nich różne ścieżki sensoryczne i tory przeszkód. Używanie jeży, pomaga także w leczeniu płaskostopia i zmniejszaniu napięcia mięśniowego.

Gra edukacyjna Kukuryku

Pełny kurnik. Gra planszowa

26,00 zł Cena

Gra dydaktyczna Pełny kurnik to zabawa połączona z nauką. Gra pozwala na rozwijanie myślenia logicznego oraz na kreatywną zabawę. Doskonali umiejętność liczenia i koordynację oko-ręka. Pozwala na planowanie strategii.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń, karimata EVA

45,00 zł Cena

Mata do ćwiczeń sprawdzi się podczas rehabilitacji, ćwiczeń korekcyjnych oraz innych aktywności sportowych, które z jej udziałem mogą odbywać się zarówno w salach i gabinetach terapeutycznych, jak i na świeżym powietrzu.

Panele świecące

Panele świecące w ciemności

229,00 zł Cena

Panele świecące w ciemności to doskonałe uzupełnienie sali doświadczania świata. Dzięki świecącej, wirującej cieczy znajdującej się wewnątrz panelów, dziecko dostarcza sobie ciekawych doznań sensorycznych. Pomoc ta wycisza, uczy koncentracji i pozwala na skupienie uwagi.

Woreczki sensoryczne
  • -30%
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

147,00 zł Cena podstawowa 210,00 zł -30% Cena

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.