Terapeutyczne gry i zabawy dla dorosłych

Terapia dla dorosłych skierowana jest do osób w średnio zaawansowanej bądź postępującej demencji. Głównym celem wdrożenia gier integracyjnych dla dorosłych jest pobudzenie zmysłów, doznań wzrokowych i słuchowych oraz ćwiczenie pamięci, oraz koncentracji. Łączenie obrazków w pracy pomaga tworzyć skojarzenia i stymuluje umysł. Gry wieloosobowe wspomagają procesy socjalizacji i pozwalają na pracę w grupie. Bingo przystosowane jest do osób starszych o słabym wzroku i obniżonej zręczności. Zestawy puzzli i multimediów w formie wysokiej jakości zdjęć pobudzają wspomnienia i zachęcają do rozmowy po zakończeniu układania. Skonstruowane są na specjalnie wydrukowanej planszy, zaprojektowane, aby zachęcać do samodzielnego ukończenia układanki.

Ćwiczenia logopedyczne i sensoryczne dla dorosłych w sklepie Liger

W ofercie sklepu Liger znajdą Państwo m.in. pomoce logopedyczne i zabawki sensoryczne dla dorosłych o charakterze dydaktycznym. Puzzle wykonane są z tworzywa sztucznego, co czyni je trwalszymi i łatwymi do czyszczenia. Rozmiar i kształt, kolory i unikalna kolekcja obrazów zostały zaprojektowane w przyjazny sposób, zwłaszcza dla użytkowników we wczesnym stadium choroby i z zaburzeniami logopedycznymi.  Puzzle przeznaczone są do układania wewnątrz pudełka, wzmacnia ich pozytywny odbiór duża i czytelna forma, dostosowana do osób z pogarszającym się wzrokiem.

W kategorii Motoryka Mała mogą Państwo znaleźć puzzle, które stanowią gry zręcznościowe i interaktywne dla dorosłych.

Najczęstsze problemy logopedyczne u osób dorosłych i towarzyszące im zaburzenia

Wprawdzie terapią logopedyczną objęte są najczęściej dzieci i młodzież, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z pomocy logopedy korzystały również osoby dorosłe. Do najczęściej występujących zaburzeń mowy u dorosłych zalicza się:

  • jąkanie-zaburzona płynność mowy,
  • seplenienie-nieprawidłowa wymowa niektórych głosek,
  • afazję-całkowita lub częściowa utrata możliwości porozumiewania się za pomocą mowy wskutek uszkodzenia struktur ośrodkowego układu nerwowego, np. w wyniku udaru,
  • dyzartria-zaburzenia aparatu ruchowego mowy skutkujące niewłaściwą artykulacją,
  • rotacyzm-nieprawidłowa wymowa głoski “r”. Głoska ta zastępowana jest najczęściej głoską "l" lub "j".

Zaburzenia mowy u osób dorosłych mogą wynikać z przyczyn wtórnych, np. wskutek przebytego udaru, nowotworów, zaniedbania terapii logopedycznej w okresie dzieciństwa lub z przyczyn pierwotnych, np. w wyniku wad wrodzonych, nieprawidłowej budowy aparatu mowy, czy niepełnosprawności intelektualnej. Niezależnie od przyczyn wad wymowy, im wcześniej podjęta zostanie terapia logopedyczna, tym szybsze efekty będzie można zaobserwować.

Ćwiczenia i pomoce logopedyczne dla dorosłych - znaczenie

W zaburzeniach logopedycznych u osób dorosłych największą rolę odgrywa odpowiednio dobrana terapia i ćwiczenia prowadzone zarówno w obecności logopedy, jak i wykonywane samodzielnie w domu. Nie bez znaczenia jest tu konsekwencja i samodyscyplina. Ćwiczenia i pomoce logopedyczne dla dorosłych dostępne w sklepie Liger zostały opracowane w taki sposób, aby wspomagać proces terapii, ułatwiać samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domu oraz stanowić wsparcie w gabinetach logopedycznych. Warto wspomnieć, że na terapię logopedyczną, wbrew pozorom, decyduje się coraz więcej osób dorosłych, którym wada wymowy zaczyna w znacznym stopniu przeszkadzać, zarówno w życiu zawodowym, jak i społecznym.

Oferta materiałów logopedycznych jest niezwykle bogata i zawiera różnego rodzaju gry, karty ćwiczeń, puzzle, zabawki sensoryczne i pomoce dydaktyczne. Wszystkie pomoce logopedyczne dostępne w sklepie Liger wykorzystywane są skutecznie w procesie leczenia zaburzeń logopedycznych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty sklepu Liger?

W sklepie Liger znajdą Państwo bogaty asortyment wszelkich pomocy logopedycznych wspomagających proces terapeutyczny u osób dorosłych. Materiały zostały opracowane przez specjalistów posiadających wiedzę i bogate doświadczenie w prowadzeniu terapii logopedycznych. Oferta przedstawiona w naszym sklepie jest godna zainteresowania, ponieważ proponowane przez nas materiały i pomoce cieszą się wysoką skutecznością oraz dużym uznaniem wśród logopedów oraz osób borykających się z różnego rodzaju problemami w zakresie prawidłowej wymowy. Ze znajdujących się w naszej ofercie produktów można korzystać zarówno w domu podczas samodzielnej pracy, jak i w gabinecie pod okiem specjalisty. Korzystając z naszych pomocy logopedycznych, dorośli mogą również aktywnie rozwijać swoją spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz pamięć.

Zachęcamy również do zapoznania się z pomocami terapeutycznymi dla dorosłych oraz książkami logopedycznymi.

Jest 303 produktów.

Pokazano 1-24 z 303 pozycji

Aktywne filtry

pomoc logopedyczna relacje

Zestaw Relacje

39,00 zł Cena

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech).

Zestaw Relacje 2

Zestaw Relacje 2

39,00 zł Cena

Relacja ujmuje zależność między dwoma bądź większą liczbą elementów (podmiotów, przedmiotów, fragmentów obiektów, cech). 

Piłki sensoryczne - zestaw 4 sztuki
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piłki sensoryczne - zestaw 4 sztuki

30,90 zł Cena

Zestaw czterech miękkich piłek sensorycznych przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda piłka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.

Kształty sensoryczne - zestaw 5 sztuk

Kształty sensoryczne, piłki - zestaw 5 sztuk

49,00 zł Cena

Zestaw pięciu miękkich zabawek sensorycznych przeznaczony do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda zabawka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.

Piłki sensoryczne w zestawie II (3 sztuki)

Piłki sensoryczne w zestawie II (3 sztuki)

29,00 zł Cena

Zestaw trzech miękkich piłek sensorycznych przeznaczonych do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz zabawy. Każda piłka posiada inny rozmiar i inną fakturę, dzięki czemu dostarcza różnych wrażeń czuciowych.