Tablica manipulacyjna jako kreatywna zabawka

Tablice sensoryczne to niezbędne wyposażenie sal doświadczalnych dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, wymagających terapii sensorycznej. Mają za zadanie stymulować rozwój zmysłów w atmosferze relaksu, gdzie w wyizolowanym i bezpiecznym środowisku może być poddawane działaniu różnorodnych bodźców.

Kształtowanie motoryki małej tablicą manipulacyjną

Tablica manipulacyjna (zwana sensoryczna) jest popularnym przedmiotem stosowanym w terapii wielozmysłowej poprzez zamocowane, wypukłe elementy na jej powierzchni. Celem jest dostarczenie dzieciom możliwości doświadczenia konkretnych bodźców wpływających na układ nerwowy. Zapewnia atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego, spędzenie pożytecznie czasu i rozwój zdolności manualnych dziecka. Za pomocą zmysłu dotyku rozwijana jest motoryka mała, czyli zręczność chwytu i palców dziecka. Wszystkie zgromadzone przedmioty w salach doświadczalnych są wykorzystywane przez terapeutów do terapii sensorycznej i stymulowania zmysłów.

Zaspokaja elementarną potrzebę dziecka do poznawania świata metodą doświadczalną i swobodnego dostępu do miejsc będących poza zasięgiem dziecka. Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają, zaspokajane są nie tylko poprzez zabawki kreatywne ale także przedmioty codziennego użytku. Wszystkie czynności, jakie wykonywać można na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Oprócz usprawnienia koordynacji oko-ręka, wzrasta precyzja i sprawność ruchu. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów zabawa stymuluje wszystkie zmysły. Elementy tablicy należy komponować tak, aby zawierała przedmioty zdatne do manipulowania, ciągnięcia, naciskania oraz przesuwania. Gotową tablicę można modyfikować w miarę potrzeb, aby dostosować ją w sposób najbardziej optymalny do wieku dziecka.


 • 2 590,00 zł
  2 590,00 zł

  Tablice manipulacyjne wykorzystywane są do rehabilitacji i terapii wielozmysłowej. Różne elementy zamocowane na tablicy umożliwiają stymulowanie wzroku, słuchu oraz dotyku. Tablice manipulacyjne są wykorzystywane w salach doświadczeń świata, gabinetach terapeutycznych oraz salach przedszkolnych.

  Tablice manipulacyjne wykorzystywane są do rehabilitacji i terapii wielozmysłowej. Różne elementy zamocowane na tablicy umożliwiają stymulowanie wzroku,...

 • 203,00 zł
  203,00 zł

  Panel sensoryczny Miś rozwija wiele funkcji i sprawności u dziecka. Z powodzeniem wykorzystywany jest podczas terapii ręki, służy także jako pomoc i zabawka dla dzieci podczas zajęć przedszkolnych.

  Panel sensoryczny Miś rozwija wiele funkcji i sprawności u dziecka. Z powodzeniem wykorzystywany jest podczas terapii ręki, służy także jako pomoc i zabawka...

 • 203,00 zł
  203,00 zł

  Niebieski słoń przywita Was uśmiechem i melodią. A może zamiast wygrywać melodie będzie zabawniej pokręcić kołem pełnym koralików. Możecie się bawić na wiele sposobów.

  Niebieski słoń przywita Was uśmiechem i melodią. A może zamiast wygrywać melodie będzie zabawniej pokręcić kołem pełnym koralików. Możecie się bawić na wiele...

Nowe produkty
 • Logopedyczny Piotruś. Część XII - głoska DŹ/DZI
  Logopedyczny Piotruś. Część XII - głoska DŹ/DZI
  12,00 zł
 • Logopedyczny Piotruś. Część XI - głoska Ć/CI
  Logopedyczny Piotruś. Część XI - głoska Ć/CI
  12,00 zł
 • Logopedyczny Piotruś. Część X - głoska Ź/ZI
  Logopedyczny Piotruś. Część X - głoska Ź/ZI
  12,00 zł

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.