Tablica manipulacyjna jako kreatywna zabawka

Tablice sensoryczne to niezbędne wyposażenie sal doświadczalnych dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, wymagających terapii sensorycznej. Mają za zadanie stymulować rozwój zmysłów w atmosferze relaksu, gdzie w wyizolowanym i bezpiecznym środowisku może być poddawane działaniu różnorodnych bodźców.

Kształtowanie motoryki małej tablicą manipulacyjną

Tablica manipulacyjna (zwana sensoryczna) jest popularnym przedmiotem stosowanym w terapii wielozmysłowej poprzez zamocowane, wypukłe elementy na jej powierzchni. Celem jest dostarczenie dzieciom możliwości doświadczenia konkretnych bodźców wpływających na układ nerwowy. Zapewnia atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego, spędzenie pożytecznie czasu i rozwój zdolności manualnych dziecka. Za pomocą zmysłu dotyku rozwijana jest motoryka mała, czyli zręczność chwytu i palców dziecka. Wszystkie zgromadzone przedmioty w salach doświadczalnych są wykorzystywane przez terapeutów do terapii sensorycznej i stymulowania zmysłów.

Zaspokaja elementarną potrzebę dziecka do poznawania świata metodą doświadczalną i swobodnego dostępu do miejsc będących poza zasięgiem dziecka. Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają, zaspokajane są nie tylko poprzez zabawki kreatywne ale także przedmioty codziennego użytku. Wszystkie czynności, jakie wykonywać można na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Oprócz usprawnienia koordynacji oko-ręka, wzrasta precyzja i sprawność ruchu. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów zabawa stymuluje wszystkie zmysły. Elementy tablicy należy komponować tak, aby zawierała przedmioty zdatne do manipulowania, ciągnięcia, naciskania oraz przesuwania. Gotową tablicę można modyfikować w miarę potrzeb, aby dostosować ją w sposób najbardziej optymalny do wieku dziecka.


 • 2 800,00 zł
  2 800,00 zł

  Tablice manipulacyjne wykorzystywane są do rehabilitacji i terapii wielozmysłowej. Różne elementy zamocowane na tablicy umożliwiają stymulowanie wzroku, słuchu oraz dotyku. Tablice manipulacyjne są wykorzystywane w salach doświadczeń świata, gabinetach terapeutycznych oraz salach przedszkolnych.

  Tablice manipulacyjne wykorzystywane są do rehabilitacji i terapii wielozmysłowej. Różne elementy zamocowane na tablicy umożliwiają stymulowanie wzroku,...

 • 203,00 zł
  203,00 zł

  Panel sensoryczny Miś rozwija wiele funkcji i sprawności u dziecka. Z powodzeniem wykorzystywany jest podczas terapii ręki, służy także jako pomoc i zabawka dla dzieci podczas zajęć przedszkolnych.

  Panel sensoryczny Miś rozwija wiele funkcji i sprawności u dziecka. Z powodzeniem wykorzystywany jest podczas terapii ręki, służy także jako pomoc i zabawka...

 • 203,00 zł
  203,00 zł

  Niebieski słoń przywita Was uśmiechem i melodią. A może zamiast wygrywać melodie będzie zabawniej pokręcić kołem pełnym koralików. Możecie się bawić na wiele sposobów.

  Niebieski słoń przywita Was uśmiechem i melodią. A może zamiast wygrywać melodie będzie zabawniej pokręcić kołem pełnym koralików. Możecie się bawić na wiele...

 • 4 990,00 zł
  4 990,00 zł

  Kolorowa ściana to sensoryczna pomoc, która znakomicie wpasuje się do wnętrza każdej sali doświadczania świata.

  Kolorowa ściana to sensoryczna pomoc, która znakomicie wpasuje się do wnętrza każdej sali doświadczania świata.

 • 7 790,00 zł
  7 790,00 zł

  Mega tablica Kolorowa ściana to sensoryczna pomoc, która znakomicie wpasuje się do wnętrza każdej sali doświadczania świata. Urządzenie to posiada otwory, które są od wewnątrz oświetlane białym światłem LED.

  Mega tablica Kolorowa ściana to sensoryczna pomoc, która znakomicie wpasuje się do wnętrza każdej sali doświadczania świata. Urządzenie to posiada otwory,...

Nowe produkty
 • Tablica matematyczna + i -. Zestaw pomocy matematycznych
  Tablica matematyczna + i -. Zestaw pomocy matematycznych
  79,00 zł
 • Piłki, piłeczki, pomoce sensoryczne 5 szt.- zestaw III
  Piłki, piłeczki, pomoce sensoryczne 5 szt.- zestaw III
  29,00 zł
 • Bańki mydlane Smoczki. Pomoc do ćwiczeń logopedycznych
  Bańki mydlane Smoczki. Pomoc do ćwiczeń logopedycznych
  3,00 zł

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.