Tablica manipulacyjna jako kreatywna zabawka

Tablice sensoryczne to niezbędne wyposażenie sal doświadczania świata dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, wymagających terapii integracji sensorycznej. Mają za zadanie stymulować rozwój zmysłów w atmosferze relaksu, gdzie w wyizolowanym i bezpiecznym środowisku może być poddawane działaniu różnorodnych bodźców.

Tablica manipulacyjna to coraz częściej wybierana zabawka kreatywna, która nie tylko zapewnia świetną zabawę, ale również pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Tablica ta znajduje zastosowanie zarówno w domach, jak i miejscach, gdzie prowadzone są terapie sensoryczne dla dzieci.

Tablica manipulacyjna dla dzieci w sklepie Liger

Tablica sensoryczna to zabawka, która odpowiada za rozwój zmysłów u dzieci. Takie tablice powstają na kształt stylu Montessori, co wpływa na możliwość poznawania nie tylko poprzez słuchanie, ale również zabawę i dotyk. Duża ilość elementów znajdujących się na tablicy sensorycznej daje dziecku możliwość wyboru, czym będzie się bawiło.

Montaż tablicy manipulacyjnej na ścianę

Tablica sensoryczna powinna być zamieszczona w miejscu łatwo dostępnym dla dziecka. Taka tablica manipulacyjna najlepiej sprawdzi się  na ścianie.

Dla kogo przeznaczona jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna jest idealna dla dzieci w każdym wieku. Możliwość poznawania otoczenia przez dotyk oraz zabawę jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla dzieci zdrowych oraz tych cierpiących na różne zaburzenia.

Należy wiedzieć, że tablica sensoryczna dla rocznego dziecka to świetna zabawka, która posłuży dłuższy czas i nigdy się nie znudzi.

Jakie korzyści daje manipulacyjna tablica sensoryczna dla dzieci?

Zakup tablicy sensorycznej niesie za sobą mnóstwo korzyści. Poza długą zabawą tablica rozwija wyobraźnię, poprawia motorykę dłoni i palców. Zastosowanie tablicy sensorycznej to pomysł na kreatywną zabawę dla dzieci w różnym wieku.  Tablica wzbudza ciekawość oraz zainteresowanie młodego człowieka, co jeszcze bardziej zachęca do zabawy.

Sensoryczna tablica manipulacyjna dla dziewczynek i chłopców

Podczas wyboru tablicy manipulacyjnej dla dziewczynek i chłopców bardzo ważnym elementem jest kolorystyka. Najczęściej wybieranymi kolorami dla dziewczynek są róż oraz odcienie pastelowe, chłopcy zaś bardzo często bawią się zabawkami w kolorze błękitu. Dopasowanie tablicy manipulacyjnej do płci dziecka ma ważne znaczenie, zwłaszcza gdy maluch jest już większy. Jednak w naszym sklepie znajdą Państwo uniwersalne tablice manipulacyjne przypominające różne zwierzątka. 

Wybór tablicy sensorycznej dla małych i starszych dzieci

W momencie zakupu tablicy niezwykle istotne jest dobranie jej do wieku dziecka. Dla małych dzieci polecane są tablice niezawierające mniejszych elementów i proste w obsłudze. Małe części bardzo ciężko jest złapać w niewielką rączkę, a także może pojawić się niebezpieczeństwo przypadkowego połknięcia jakiegoś elementu.

Wybór tablic wygląda zupełnie inaczej w przypadku starszych dzieci, gdzie dedykowane są już większe i trudniejsze tablice z mniejszymi częściami.

Kształtowanie motoryki małej tablicą manipulacyjną

Tablica manipulacyjna (zwana sensoryczna) jest popularnym przedmiotem stosowanym w terapii wielozmysłowej poprzez zamocowane, wypukłe elementy na jej powierzchni. Celem jest dostarczenie dzieciom możliwości doświadczenia konkretnych bodźców wpływających na układ nerwowy. Zapewnia atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego, spędzenie pożytecznie czasu i rozwój zdolności manualnych dziecka. Za pomocą zmysłu dotyku rozwijana jest motoryka mała, czyli zręczność chwytu i palców dziecka. Wszystkie zgromadzone przedmioty w salach doświadczalnych są wykorzystywane przez terapeutów do terapii sensorycznej i stymulowania zmysłów.

Zaspokaja elementarną potrzebę dziecka do poznawania świata metodą doświadczalną i swobodnego dostępu do miejsc będących poza zasięgiem dziecka. Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają, zaspokajane są nie tylko poprzez zabawki kreatywne ale także przedmioty codziennego użytku. Wszystkie czynności, jakie wykonywać można na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Oprócz usprawnienia koordynacji oko-ręka, wzrasta precyzja i sprawność ruchu. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów zabawa stymuluje wszystkie zmysły. Elementy tablicy należy komponować tak, aby zawierała przedmioty zdatne do manipulowania, ciągnięcia, naciskania oraz przesuwania. Gotową tablicę można modyfikować w miarę potrzeb, aby dostosować ją w sposób najbardziej optymalny do wieku dziecka.

 Tablica sensoryczna dla dzieci w sklepie Liger – dlaczego warto ją wybrać?

W sklepie Liger jest bogata oferta tablic sensorycznych. Mogą być one elementem uzupełniającym wyposażenie sal zabaw, gabinetów terapeutycznych albo pełnić funkcję zabawki kreatywnej w domu.  Tablice manipulacyjne dla dzieci  dostępne w naszym sklepie nie tylko pełnią funkcję terapeutyczną, ale przede wszystkim są bezpieczne pod względem użytkowania.

Sklep Liger oferuje produkty wyłącznie najwyższej jakości spełniające określone wymagania związane z zachowaniem bezpieczeństwa. W ofercie sklepu znajdują się ciekawe i kolorowe tablice manipulacyjne dla dzieci w różnych kształtach, które z pewnością zainteresują małego człowieka.

Aktywne filtry

Panel sensoryczny - Hipcio
  • Wyprzedaż!

Panel ścienny, sensoryczny - Krokodyl (duży)

720,00 zł Cena

Ogromny krokodyl do powieszenia na ścianie to prawie dwa metry zabaw sensorycznych dla wielu dzieci w jednym czasie. Wystarczy podejść do ściany i rozpocząć zabawę manipulując dostępnymi atrakcjami.