Pomoce Montessori

Włoska pedagog Maria Montessori opracowała system wychowywania dzieci, który nie tłumi ich naturalnej aktywności i pozwala im rozwijać się we własnym tempie zgodnie z ich aktualnymi potrzebami. Opracowane na bazie jej założeń pomoce Montessori pozwalają na swobodny rozwój społeczny, emocjonalny, psychofizyczny dzieci bez zakłócania ich spontaniczności narzuconymi sztucznie ograniczeniami.

Znaczenie pomocy Montessori w rozwoju dziecka

Metoda Montessori pozwala dziecku doświadczyć radości z uczenia się, daje czas na cieszenie się tym procesem i zapewnia rozwój poczucia własnej wartości. 

Zgodnie z tą metodą, pomoce Montessori powinny być wdrażane u dzieci już od najmłodszych lat. I chociaż materiały dydaktyczne dla 7-latków oraz dla 2-latków będą się różniły stopniem złożoności, mają one jeden wspólny mianownik: jakość. Pomoce Montessori dostępne w naszym sklepie wykonane są z ekologicznych materiałów, które są przyjazne dla małych rączek oraz nie dostarczają dzieciom zbędnych dla ich etapu rozwoju bodźców.

Wykorzystanie pomocy Montessori

W Liger można znaleźć materiały Montessori sprzyjające naturalnemu poznawaniu podstawowych figur geometrycznych i rozwijają wyobraźnię. Kreatywne zabawki i układanki pozwalają przekazywać dzieciom prostą wiedzę o świecie w formie zabawy dopasowanej do wieku i możliwości dziecka.

Pomoce Montessori znajdą zastosowanie zarówno w placówkach edukacyjnych i terapeutycznych, jak i w domu. Sprawdzą się do budowania umiejętności pracy w grupie, rozbudzą wyobraźnię,i dociekliwość dzieci, a przede wszystkim zachęcą je do aktywnego poznawania świata.

Bogata oferta Pomocy Montessori w Sklepie Liger

W sklepie Liger można znaleźć szeroki asortyment pomocy Montessori zarówno dla małych i dużych dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. mozaiki geometryczne, układanki logiczne, przybijanki, czy kreatywne układanki. Natomiast dla starszych dzieci zaopatrzyliśmy nasz sklep w pomoce Montessori, które opierają się na kształtowaniu logicznego myślenia, ćwiczeniu umiejętności matematycznych i kształtowaniu świadomości procesów zachodzących w przyrodzie. Nasze produkty nie tylko pełnią funkcję edukacyjną, ale także mają być atrakcyjne dla dzieci. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się pomoce tj.: mapy Polski i Europy, Zjawiska Pogodowe oraz gry i zagadki logiczne. 

Nie ulega wątpliwości, że pomoce i zabawki edukacyjnej zgodne z metodą Montessori wykonane są z trwałych, ekologicznych i sprawdzonych materiałów, z którymi praca to przyjemność zarówno dla pedagoga, jak i dla dziecka. 

Najpopularniejsze pomoce i zabawki dydaktyczne Montessori

Wśród pomocy Montessori znajduje się wiele udogodnień, które na pewno pomogą rozwinąć dziecko. Wśród wyróżnionych pomocy na pewno znajdzie się Drzewko Smutku i Radości. Na świetnie prezentującym się drzewku można wieszać listki, na których przypisane są pozytywne oraz negatywne emocje. Dzięki Drzewku Smutku i Radości dziecko może rozwinąć się emocjonalnie, nauczyć się siebie oraz otaczającą go rzeczywistość. Drzewko Smutku i Radości pomoże również udoskonalić mowę i sposób wypowiadania się. Pozwoli to dziecku na odnalezienie swojego miejsca w grupie rówieśniczej i pomoże wykształcić system wartości. Nauczyciele oraz wychowawcy podkreślają korzyści wykorzystywania tego Drzewka, jako pomocy logopedycznej i dydaktycznej.

Równie godną polecenia pomocą Montessori jest Łowienie ryb w stawie - złap rybkę. Jest to znakomita zabawka rozwijająca spostrzegawczość, refleks oraz precyzję. Umiejętności te przydadzą się dziecku do operowania przy bardziej złożonych czynnościach, takich jak pisanie czy rysowanie.

Aktywne filtry

Zjawiska pogodowe

Zjawiska pogodowe

480,00 zł Cena

Zestaw Zjawiska Pogodowe ożywi każde zajęcia, które poruszają tematykę przyrody, pogody i otaczającego nas świata. 

Alfabet pisany

Alfabet pisany

115,00 zł Cena

Prezentowana pomoc dydaktyczna to polski alfabet, dzięki któremu dziecko pozna pisane litery.

Klocki matematyczne

Klocki matematyczne

95,00 zł Cena

Drewniane klocki matematyczne to skuteczny i trwały środek dydaktyczny przeznaczony dla dzieci z najstarszych oddziałów przedszkolnych oraz uczniów kl. I i II .

Przybijanka - farma
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Przybijanka - farma

69,00 zł Cena

Przybijanki to zabawki kreatywne, które umożliwiają dzieciom puszczenie wodzy fantazji.