Pomoce Montessori

Włoska pedagog Maria Montessori opracowała system wychowywania dzieci, który nie tłumi ich naturalnej aktywności i pozwala im rozwijać się we własnym tempie, zgodnie z ich aktualnymi potrzebami. Opracowane na bazie jej założeń pomoce Montessori pozwalają na swobodny rozwój społeczny, emocjonalny, psychofizyczny dzieci, bez zakłócania ich spontaniczności narzuconymi sztucznie ograniczeniami.

Wykorzystanie pomocy Montessori

W Liger znaleźć można materiały Montessori takie jak kolorowe układanki, mozaiki i sortery, które sprzyjają naturalnemu poznawaniu podstawowych figur geometrycznych i rozwijają wyobraźnię. Kreatywne układanki pozwalają przekazywać dzieciom prostą wiedzę o świecie w formie zabawy dopasowanej do wieku i możliwości dziecka.

Dostępne w sklepie Liger pomoce Montessori znajdą zastosowanie zarówno w placówkach edukacyjnych i terapeutycznych, jak i w domu. Sprawdzą się do budowania umiejętności pracy w grupie, rozbudzą wyobraźnię i dociekliwość dzieci, a przede wszystkim zachęcą do aktywnego poznawania świata. Wielokolorowe, przygotowane z bezpiecznych materiałów pomoce i zabawki zgodne z wytycznymi pedagogiki Montessori to istotny element sprzyjający rozwijaniu naturalnych predyspozycji i uzdolnień dzieci.

Najpopularniejsze pomoce i zabawki dydaktyczne Montessori

Wśród pomocy Montessori znajduje się wiele udogodnień, które na pewno pomogą rozwinąć dziecko, wśród wyróżnionych na pewno będzie Drzewko Smutku i Radości na świetnie prezentującym się drzewku można wieszać listki, którym przypisane są pozytywne oraz negatywne emocje. Dzięki Drzewku Smutku i Radości dziecko może rozwinąć się emocjonalnie, pozna oraz nauczy się siebie, oraz otaczającą go rzeczywistość, udoskonali mowę i proces wypowiadania się, odnajdzie swoje miejsce w grupie rówieśniczej, wykształci system wartości. Nauczyciele oraz wychowawcy podkreślają zalety tego Drzewka jako akcesoria Montessori, które używane jest jako pomoc dydaktyczna.

Wyróżnia się także Łowienie ryb w stawie - złap rybkęto znakomita pomoc rozwijająca spostrzegawczość, refleks oraz precyzję. Umiejętności te przydadzą się dziecku do operowania przy bardziej złożonych czynnościach, jak pisanie czy rysowanie.

Aktywne filtry

Zjawiska pogodowe

Zjawiska pogodowe

472,00 zł Cena

Zestaw Zjawiska Pogodowe ożywi każde zajęcia, które poruszają tematykę przyrody, pogody i otaczającego nas świata. 

Alfabet pisany

Alfabet pisany

85,00 zł Cena

Prezentowana pomoc dydaktyczna to polski alfabet, dzięki któremu dziecko pozna pisane litery.

Klocki matematyczne

Klocki matematyczne

93,00 zł Cena

Drewniane klocki matematyczne to skuteczny i trwały środek dydaktyczny przeznaczony dla dzieci z najstarszych oddziałów przedszkolnych oraz uczniów kl. I i II .